Šesťáci začali dobře, ale zápas s Hvězdou si nakonec sami prohráli

Date of publication Author Petr Oberreiter

Liberec - Vstup do utkání šesté třídě vyšel na výbornou, v první třetině dvakrát skórovala a sama navíc neinkasovala. Od druhé periody ale nastoupilo úplně jiné mužstvo a nedbalým výkonem své vedení prohospodařilo. Hosté o svém vítězství následně rozhodli ve třetí třetině.

19.kolo, středa 11. ledna 2017

Branky a nahrávky: Vološín 3. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 26:14 (7:3, 7:6, 12:5).

Leško Robert, Stránský Štěpán - Adamec Ondřej, Dvořák Jakub, Ehrenberger Jakub, Gutsu Olexandr, Hrabčák Damian, Cherevko Tichon, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Nebuželský Adam, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš, Zverka Michal, Průšek Pavel

Jiří Bermann o absenci bruslení

"U šesťáků mi chybí ochota bruslit a hrát hokej. Samotná hra s nadšením a chutí vyhrát. Šesťáci vypadají na stanovištích dobře, ale chybí mi pořádný zápal a touha po tom, vyhrát hru. Nevidím to v nich, přišli si zahrát. Holt jsou to děti a přišly si zahrát, na což my budeme muset v budoucnu zareagovat jinak. Jako trenér zatím upřímně nevím, jak je přesvědčit o tom, že přijít si zahrát je na liberecký klub málo. Například v zápase proti Hvězdě jsme udělali Liberci ostudu. Bohužel musím upřímně říct, že jdu ze zápasu a za výkon se stydím."

Ve středu 11. ledna byla naplánována dohrávka zápasu s pražskou Hvězdou. Do střetnutí Tygři vstoupili dobře a soupeře tlačili, prakticky se hrálo pouze na jednu branku. Výsledek v podobě vstřelených gólů, ale nepřicházel. Až v závěru třetiny vstřelil první branku Vološín. Další gól při vlastním oslabení vstřelil pár vteřin před koncem třetiny opět Vološín. První třetinu šelmy zaslouženě vyhrály.

Do druhé třetiny však naše mužstvo vstoupilo velmi laxně a soupeř začal trestat náš přístup ke hře. První gól soupeř vstřelil ve druhé minutě prostřední dvacetiminutovky. Na ten ještě Liberečané dokázali odpovědět a svým dalším gólem, opět v oslabení, završil hattrick Vološín. To však bylo z naší strany vše. Hvězda po našem třetím gólu přidala a během dvou minut srovnala na 3:3. Perioda se dohrála nepohledným hokejem.

Nicméně trápení Tygrů nebyl konec, pokračovalo i během závěrečného dějství. Celkově se Tygři přizpůsobili soupeřově hře a na výkon z první třetiny zcela zapomněli. Soupeř přidal v půli třetí třetiny, po výrazném zaváhání obranné dvojice, další branku, na kterou modrobílí již nedokázali odpovědět.

Jiří Bermann
„ První třetina byla slušné odehraná, ale neproměňujeme šance. Co se týče druhé periody, za tu se všichni můžeme stydět a to od trenérů po hráče. Byla to ostuda, výsledek tomu odpovídá. Jsem hrubě nespokojený. Porážíme je 1:0, 3:1 a nakonec prohrajeme. Náš výkon místo toho, aby gradoval, tak je horší a horší. Opět jsme u toho, že minimálně půlce týmu se nechce bruslit. Kdybych každé střídání řval na hráče, ať bruslí, tak oni budou, ale to dělat nebudu. Musejí sami pochopit, že hokej bez bruslení hrát nejde. Jsem velmi, velmi zklamaný. “

19.kolo, středa 11. ledna 2017