Tygřice vstřelily na ledě pražské Kobry 19 gólů! Tucet z nich si připsala Mazancová

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Praha/Liberec - Ve druhém utkání sezóny se liberecké Tygřice představily na ledě Kobry Praha. I přes v značnou absenci nedaly hráčky z města pod Ještědem soupeři šanci a vyhrály 19:2. Dvanáct branek vsítila Tereza Mazancová.

2. kolo, neděle 11. září 2016

Branky a nahrávky: 40.Kocourková (Václavíková), 53. Benešová (Janouchová) - 3. Mazancová (Sýkorová), 5. Mazancová (Horáková, Drangovská), 5. Mazancová, 6. Sýkorová (Mazancová), 8. Mazancová, 10. Mazancová, 11. Mazancová, 15. Mazancová (Horáková, Petrementová), 31 Mazancová, 31, Mazancová, 33. Sýkorová (Mazancová), 40. Rejnartová,(Cejpová), 40. Sýkorová (Mazancová), 41. Mazancová, 42. Vimmerová (Drangovská, Petrementová) 49. Mazancová, 50. Forbelská (Mazancová), 54. Mazancová (Sýkorová), 60. Daňková. Rozhodčí: Rambousek - Holeňa, Fuis. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 26. Střely na branku: 8:50. Průběh utkání: 0:13, 1:13, 1:16, 2:16, 2:19.

HC Kobra Praha

Soukupová - Kaššová, Chodorová, Tesařová - Václavíková, Hudečková, Mahovská, Janouchová, Benešová S., Benešová D., Arfaoui, Kocourková, Trubačová, Cvrkalová

Urbanová (30. Pecháčková) - Cejpová, Petrementová, Daňková, Horáková - Mazancová, Sýkorová, Drangovská, Rejnartová, Forbelská, Čápová, Vimmerová

Do druhého utkání ročníku nastoupily Bílé Tygřice v oslabené sestavě. Kromě zraněné Kateřiny Raselové a Dominiky Cikánové chyběly další opory týmu jako Karolína Hornická, Paula Svatošová, Viktorie Švejdová a Sabina Johanová.Poslední jmenovaná bohužel s největší pravděpodobností z osobních důvodů ukončila tuto hokejovou sezónu.

I přes ztráty zvládly zápas svěřenkyně Jana Daňka a Jiřího Vozába na výbornou. Díky mnoha absencím ještě více vynikl výkon Terezy Mazancová, se kterou si hráčky Kobry Praha nevěděly rady. Už ve svém druhém střídání po přihrávce Karolíny Sýkorové vstřelila Tereza Mazancová první branku utkání. V zápase poté po samostatných akcích nebo po spolupráci zejména s Karolínou Sýkorovou a Věrou Horákovou nastřílela Tereza Mazancová těžko uvěřitelných 12 branek. Její dominance byl největší v úvodní periodě, kdy se trefila celkem sedmkrát.

Nová posila však nestřílela jenom góly. Třemi asistencemi se zasloužila o hattrick Karolíny Sýkorové. Po jedné brance následně přidaly Jana Rejnartová po nahrávce Anny Cejpové, Barbora Vimmerová po pasu Barbory Drangovské a Tereza Daňková, která nejdřív zblokovala střelu soupeře, dobruslila odražený kotouč ve středním pásmu a v samostatném úniku dokázala skórovat v poslední vteřině utkání. Po závěrečné siréně svítil na tabuli stav 2:19 z pohledu domácích.

Příští kolo čeká hráčky Liberce za 14 dní, doma proti Karlovým Varům. Půjde o velice zajímav souboj. Oba celky jsou totiž neporaženy a bude se tedy hrát o první příčku.

2. kolo, neděle 11. září 2016

HC Kobra Praha