Reportáž

Tygřice předvedly famózní obrat a připisují si první výhru nad Karlovými Vary v sezóně!

Liberec - Bílé Tygřice se v neděli postavily na domácím ledě silným Karlovým Varům. Po dvou třetinách to s nimi nevypadalo vůbec dobře, když prohrávaly už o dva góly. Hráčky z města pod Ještědem se ale nadechly k úctyhodnému obratu a během závěrečné třetiny srovnaly. Utkání poté rozhodla Karolína Sýkorová v nájezdech.

Ve vyrovnaném utkání začaly padat góly až ve druhé třetině. Vedení se jako první ujaly hráčky Karlových Varů, když se po přesném pasu Popadincové prosadila Petra Rohanová. Tygřice se snažily o vyrovnání jenže místo toho přišel další úder hostů. Tentokrát se po asistenci Legdanové přesně trefila Denisa Nešutová. Po svou třetinách svítil na tabuli stav 0:2.

Svěřenkyně trenérů Jiřího Vozáka a Jana Daňka se ovšem nevzdaly a předvedly úchvatný bojovný výkon. Ve 45. minutě se dočkaly snížení, když po nahrávce Terezy Mazancové poprvé rozvlnila síť hostující brány brány Kateřina Raselová. Vyrovnání přišlo o několik chvil později. Gól vstřelila opět Kateřina Raselová a poslala zápas do prodloužení. Nastavených pět minut rozhodnutí nepřineslo, a tak přišly samostatné nájezdy. V nich hráčkám z města pod Ještědem vystřelila bod navíc Karolína Sýkorová. Celý zápas Tygřice navíc držela brankářka Anna Urbanová, která se prezentovala čtyřiačtyřiceti zákroky.

Trenér Jan Daněk o utkání:
Do zápasu jsme po prohře s Karlovými Vary v minulém týdnu, navíc bez Karolíny Hornické a Věry Horákové nevstupovali úplně s ambicemi na vítězství. Minulé utkání rozhodla pouze jedna rozdílová hráčka Petra Rohanová a podle toho jsem postavili taktiku. Poprvé, co holky hrají v Liberci hokej, jsme si vyzkoušeli osobní obranu na tuto útočnici. Bránili ji pouze dvě vybrané osoby - Kateřina Raselová a Barbora Vimmerová, které svou úlohu splnily výborně. Těsnou obranu Rohanová psychicky neunesla a 55 minutě za stavu 2:2 si za zahozené rukavice a hokejku vysloužila osobní destiminutový trest za nesportovní chování.

Na rozdíl od Energie jsme hráli na 3 útoky, ne zcela pravidelně, ale přesto jsme zátěž v utkání rozložili na více hráčů, což se pak posledních pěti minutách projevilo, kdy jsme si ještě bez účasti klíčové hráčky soupeře vytvořili několik gólových situací, ale rozhodnout utkání v řádné hrací době se nám nepodařilo. V nájezdech svůj výborný výkon v utkání potvrdila naše brankářka Anna Urbanová. Své nájezdy bravůrně proměnily Sýkorová a Mazancová, čímž podtrhly své skvělé výkony nejen v tomto střetnutí, ale v dosavadním průběhu sezóny. Klobouk nutno smeknou před Kateřinou Raselovou, jež hrála s neuvěřitelným nasazením a nejen že s Barborou Vimmerovou ubránila karlovarskou Rohanovou, která v sezóně už nastřílela více než 40 branek, ale dokázala ještě vstřelit dva góly, které znamenaly vyrovnání.