Ani Burdův hattrick na Třinec nestačil, juniorka padla v nájezdech

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bojovali, třikrát v utkání vedli a stejně to nestačilo. Za svůj výkon se ale svěřenci Valdemara Jiruše rozhodně nemusí stydět. S třineckými Oceláři dlouho hráli vyrovnanou partii, která dospěla až do nájezdů. V nich si bod navíc vystříleli hosté. Tygři se tak před svým soupeřem museli sklonit, nepomohly jim ani tři trefy Václava Burdy.

41.kolo, sobota 18. února 2017
4:5sn
(1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Burda (Průžek, Jeník), 23. Starosta (Beran), 40. Burda (Průžek, Turský), 57. Burda (Jeník, Průžek) – 15. Flok (Kaukič), 33. Kvasnica (Hrehorčák, Hladoník), 37. Hrehorčák (Hladoník), 58. Imrich (Stuchlík), rozh. náj. Kaukič. Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7, navíc Starosta (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.

Polášek – Turek Klinger (C), Turský, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Šír, Průžek, Vlach, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chlum

HC Oceláři Třinec

Hlaváč – Hrachovský, Krzak, Janiczek, Radzienciak, Adámek, Haman (C), Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlář, Plitko, Mach, Flok, Hrehorčák, Przybyla, Kvasnica, Hladoník, Kalus

Zápas se rozběhl ve velmi slušném tempu, oba týmy si dokázaly vypracovat velmi slušné brankové příležitosti a brankáři Roland Polášek a Jan Hlaváč se pěkně zapotili. Jako první ale kapituloval maskovaný Ocelář. Tygrům se otevřel prostor k přečíslení tři na dva, které dokázali přetavit v úvodní branku. Jeník od pravého mantinelu přihrál Průžkovi a ten ještě posunul doleva Václavu Burdovi, jenž přesně zamířil do poloodkryté klece hostů.

Třinec stihl dorovnat skóre ještě v první periodě. V početní převaze oslovil Kaukič křižným pasem Adama Floka, proti jeho zakončení z voleje se Polášek neměl šanci přesunout. Severočeši mohli do kabin přesto odejít jako vedoucí tým, minutu a jednapadesát sekund dlouhou přesilovku pět na tři však svěřenci Valdemara Jiruše nevyužili.

Šelmy si vedení vzaly zpět na svou stranu na začátku druhé dvacetiminutovky. Martin Starosta svůj pokus zápěstím od modré čáry otřel ještě o jednoho z třineckých beků a Hlaváč nestihl zareagovat. Jenže následovala další nevyužitá přesilovka pět na tři a po ní opět inkasovaný gól. Michal Kvasnica dostal puk mezi kruhy a jeho střela se od tyčky odrazila za brankovou čáru.

Valdemar Jiruš o nevyužitých přesilovkách pět na tři

"V prvním případě se nám to moc nepovedlo. Byli jsme na kotouči, ale chyběla střelba. Druhou přesilovku sehrála výborně naše mladá lajna Průžek-Burda-Jeník. Soupeře skoro nepustili ze třetiny, branka z toho sice nepadla, ale kluci předvedli velmi kvalitní výkon."

Slezané se poprvé dostali do vedení krátce před druhou sirénou. Kombinace starších dorostenců třineckého výběru vedla do levého kruhu k Patriku Hrehorčákovi, jenž nachytal Poláška střelou na přední tyč. Do konce druhé třetiny však chybělo dvacet osm sekund, když Václav Burda druhou trefou v utkání učinil skóre znovu remízovým.

Ve třetí části se oba celky soustředily spíše na obranu, a tak šancí podstatně ubylo. Jenže když šlo do tuhého, Václav Burda zkompletoval hattrick a výrazně přiblížil Liberec třem bodům. Prakticky okamžitě však bylo vyrovnáno. Stuchlík vyhrál buly na Ondřeje Imricha a ten rychle a především přesně zamířil do liberecké svatyně. Jeho trefa poslala zápas do prodloužení.

Nastavený čas – to byl festival gólových šancí. Tu největší měl třinecký kapitán Haman, jenž jel dokonce trestné střílení. Roland Polášek ho ale famózně vychytal a oddálil rozuzlení do samostatných nájezdů. Ty měly jediného úspěšného exekutora, kterým byl třinecký Lukáš Kaukič. Oceláři tak jeho zásluhou odvezli z Liberce bod navíc.

Valdemar Jiruš
„Dnešní utkání hodnotím, co se týče hokeje, velmi pozitivně. Viděli jsme hodně kvalitní utkání extraligy juniorů. Zápasu nechyběly nasazení, důraz, agresivita a další výborné hokejové věci. Pro nás je samozřejmě trochu nešťastné, že jsme za stavu 4:3, kdy jsme sahali po třech bodech, špatně zahráli vhazování a soupeř srovnal na 4:4. To nás mrzí, buly je standardní situace a neodmyslitelně patří k nejdůležitějším hokejovým akcím. Kluci ale za dnešní výkon zaslouží pochvalu, i když to nedotáhli do vítězného konce. Ukázali kvalitu, charakter a bojovnost. Ty nájezdy dopadly smolně, ale můžeme najít spoustu pozitivních věcí. V některých utkáních se člověk na kluky zlobí kvůli nebojovnosti, nezodpovědnosti nebo podcenění, ale dnešní utkání nic takového nenabídlo. Bylo to velmi kvalitní.“

41.kolo, sobota 18. února 2017
4:5sn