Mladší dorost nepředvedl proti Táboru přesvědčivý výkon, bere ale tři body

Tábor - Tábor doposud vybojoval v celém ročníku pouze tři body za stejný počet porážek v prodloužení, i tak ale potrápil naše mužstvo. To nakonec vyhrálo těsně 4:3 a vrátilo se do čela skupiny D. Příští zápas ho čeká už v úterý.

X. kolo, neděle 15. ledna 2017
3:4
(0:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 25. Chocholoušek (Lang), 49. Lang (Chocholoušek), 58. Pánek (Barták) – 15. Jiruš (Kovář, Strnad), 30. Dospěl, 48. Cikhart (Kovář), 49. Drábek (Hampl). Rozhodčí: Nečas – Brůha, Němec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:56. Diváci: 150.

Hockey Club Tábor

Baloun – Pavlát, Čížek, Volčík, Černošek, Pánek, Hubata – Pauš, Knobloch, Lang, Bouška, Čech, Chocholoušek, Barták, Berka, Kovařík, Petřík

Čajan – Holec, Kovář, Hampl, Moc, Starý, Kollert – Pray, Dospěl, Jakubec, Nikolič, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Nezbeda

Zápas s Táborem mohl Tygry posunout do čela tabulky skupiny D, a jak se později ukázalo, tak se tak stalo. Nicméně záležitost to rozhodně nebyla jednoznačná. Naše mužstvo začalo dobře, na začátku střetnutí ubránilo dvě početní výhody soupeře a samo v úvodní přesilovce udeřilo. Skóroval Vojtěch Jiruš. V následujícím průběhu první třetiny byl vyloučen ještě Hampl, Křepelka a Jiruš.

V prostřední dvacetiminutovce přišlo nečekané vyrovnání. Pavla Čajana, který dostal přednost mezi třemi tyčemi, překonal Pavel Chocholoušek. Ještě před polovinou zápasu ale Tygři znovu vedli, sedmnáctou branku v sezóně vsítil Luboš Dospěl. Drama v třetí třetině to však ale nezabránilo.

Radost z gólu v podání libereckých

A to tomu průběhu vůbec nenapovídal. Nejprve zvýšil skóre Jan Cikhart a poté ještě Michael Drábek. Šelmy vedly už 4:1 a směřovaly za jasným vítězstvím. Opak byl však pravdou, nepříliš přesvědčivým výkonem dovolili Táboru dvakrát skórovat.

V devětačtyřicáté minutě se prosadil Kryštof Lang a chvíli před koncem zápasu zdramatizoval závěr Vojtěch Pánek. Ve vypjaté koncovce nakonec naše mužstvo udrželo vedení a dotáhlo zápas do vítězného konce, o přesvědčivém výkonu se však nedá mluvit.