Mladší dorost v přímém souboji o první místo porazil Pardubice 4:0!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Pardubice - Mladší dorostence po domácí výhře nad Mladou Boleslaví čekal přímý souboj o první místo na ledě Pardubic. Velmi atraktivní utkání přineslo zajímavé momenty na obou stranách kluziště, branky ale stříleli pouze Tygři! I díky dvěma brankám Virága a Dospěla si Severočeši zpět pod Ještěd odvezli výhru a první místo v tabulce!

XIV.kolo, neděle 05. února 2017
0:4
(0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 39. Virág (Křepelka), 49. Dospěl (Kollert), 53. Virág (Liška, Kovář), 55. Dospěl (Hampl, Rychlovský). Rozhodčí: Ondráček – Čížek, Potůček. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 27:39.

HC Dynamo Pardubice

Nečas (Batěk) – Jelínek (A), Matěcha (A), Nedelka, Odehnal, Pejzl, Secký – Antoníček, Herčík, Hledík, Kloz, Koffer (C), Lašák, Novotný, Paleček, Rohlík, Rouha, Zeman

Zajíček (Čajan) – Adamec (A), Hampl, Kollert, Kovář, Nikolič, Starý, Žůrek – Cikhart, Dospěl (A), Drábek, Jiruš, Křepelka, Liška, Rychlovský (C), Strnad, Virág, Vomáčka

Vstup do důležitého utkání byl z obou stran opatrný. Do první větší příležitosti se po osmi minutách dostal parubický útočník Lašák, syn brankáře prvního týmu Bílých Tygrů, který Zajíčka prověřil svižnou střelou. Ten ji ovšem kryl, stejně tak jako dorážku Matěchy.

Postupně hra nabrala na obrátkách, přičemž aktivnější byli domácí, kteří obranu Liberce zaměstnávali velmi zdatně. Defenziva Severočechů ale byla pozorná, navíc se mohla spolehnout na dobře chytajícího Zajíčka v brance. Těsně před odchodem do šaten se do dobré příležitosti dostal liberecký Žůrek, který se dostal k dorážce odraženého kotouče. Nečas byl ale na svém místě a první třetina tak skončila bez branek.

Druhá třetina začala svižně a více ze hry měli opět Pardubice. Nebezpečná střela Rohlíka ale libereckou branku minula a Rouhův bekhendový blafák dokázal Zajíček vytlačit mimo tři tyče. Na druhé straně mohl poslat Tygry do vedení Vomáčka, ale útočník s šedesátkou na dresu nedokázal v nadějné pozici doklepnout puk za brankovou čáru.

Jan Křepelka svádí sprinterský souboj

Skóre se tak měnilo až necelé dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky. Marcel Virág si všiml nepřesného postavení pardubického brankáře, nahodil puk zpoza branky a od betonu Nečase se kotouč odrazil až do branky!

V úvodu třetí třetiny dostali domácí šanci vyrovnat i díky dvěma přesilovkám, avšak Východočeši si větší šanci vytvořit nedokázali. Do dvoubrankového vedení se tak dostali Bílí Tygři. Kollert našel Luboše Dospěla, který se z bodu pro vhazování opřel do puku a trefil přesně do horního rohu branky! Domácí tato branka viditelně srazila a Liberečtí tak pokračovali ve tlaku, který dokázali přetavit ve třetí gól v síti Pardubic.

Liška našel před brankou stojícího Marcela Virága a ten zametl kotouč od sítě. A ani to nebylo vše. Vzápětí se Tygři prosadili počtvrté! Luboš Dospěl ujel ve vlastním oslabení a forhendovou kličkou překonal Nečase. Mladší dorostenci Bílých Tygrů tak dokázali porazit svého úhlavního soupeře v souboji o první místo tabulky nadstavbové skupiny D a na Východočechy mají náskok čtyř bodů.