Mladší dorost nezaváhal v boji o play-off! Tábor roznesl těžko uvěřitelným výsledkem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - To už tu dlouho nebylo. Mladší dorost si v souboji s Táborem počínal výborně a od samotného začátku až do závěrečné sirény se nezastavil. Nakonec soupeři nastřílel hned třináct branek a se tříbodovým náskokem tak okupuje čelo tabulky "D".

XV.kolo, čtvrtek 16. února 2017
13:2
(5:0, 4:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Dospěl, 8. Dospěl (Rychlovský, Hampl), 12. Rychlovský, 18. Starý (Cikhart), 20. Cikhart (Starý), 26. Vomáčka (Dospěl), 31. Jansa (Šedivý J., Moc), 32. Nikolič (Dospěl, Rychlovský), 39. Jiruš (Cikhart), 45. Jansa (Starý), 48. Jansa (Vomáčka), 49. Kovář (Pray), 58. Gajda (Nezbeda) – 22. Chocholoušek (Šedivý M., Komma), 39. Petřík (Lang, Přívozník). Rozhodčí: Veselý – Zeman, Řezníček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 51:20. Diváci: 57.

Čajan – Holec, Šedivý J., Kovář, Hampl, Moc, Starý – Pray, Rychlovský, Dospěl, Gajda, Jansa, Nikolič, Drábek, Cikhart, Jiruš, Vomáčka, Strnad, Nezbeda

Hockey Club Tábor

Baloun (21. Vácha) – Pavlát, Čížek, Volčík, Černošek, Šedivý M., Hubata – Komma, Knobloch, Slabý, Lang, Přívozník, Chocholoušek, Berka, Kovařík, Petřík

Již od samotného začátku byli Tygři jednoznačně aktivnějším celkem, přičemž si tvrdě šli za vítězstvím. Úvodní gól padl už po dvou minutách hry. Skórovali Liberečtí a to ještě ve vlastním oslabení. LUBOŠ DOSPĚL dojel vyhozený kotouč a pohrál si s hostujícím brankářem, kterého přehodil. O chvilku později šelmy skórovaly znovu a to díky krásné kombinaci. Hampl dostal kotouč na modrou, naznačil střelu a nahrál Rychlovskému. Ten okamžitě vyzval ke skórování LUBOŠE DOSPĚLA.

Ve dvanácté minutě se prosmýkl obranou Táborských JAKUB RYCHLOVSKÝ a ranou z velkého úhlu vyzrál na Balouna. Ještě před koncem periody skóroval ADAM STARÝ, jenž vypálil rychle po vhazování a JAN CIKHART, který trochu se štěstím propasíroval kotouč za maskovaného muže hostí.

Trenér Milan Plodek o nevyzpytatelných výsledcích s Táborem

"Snažíme se dávat prostor mladším hráčům a to i proti Táboru. Přednost dostali kluci, kteří běžně působí v dorostu „B“. Sestavu jsme v předchozích vzájemných zápasech tímto v uvozovkách oslabili. Tentokrát ale, i když nehráli někteří starší hráči, jsme duel nepodcenili. Hrála spolu nejproduktivnější dvojice Dospěl – Rychlovský, která se postarala o první tři trefy. Ostatní se následně přidali a soupeře přehráli. S oběma zmiňovanými jsme byli domluveni, že když bude duel rozhodnutý, tak dostanou prostor další hráči, a tak se šli po polovině zápasu vyšlapat na kola, přičemž hráli mladší kluci."

Do druhého dějství Táborští vystřídali gólmany a tým to nabudilo. V početní výhodě doklepl odraženou střelu od mantinelu PAVEL CHOCHOLOUŠEK. Poté už skórovali zase Tygři, z předbrankového prostoru se prosadil BENJAMIN VOMÁČKA. Následně se po sérii dorážek dostal kotouč k napravo stojícímu FILIPU JANSOVI, jenž si stáhl kotouč a poslal ho pod víko.

Šelmy zavřely svého protivníka v útočné třetině a skórovaly poosmé. Dospěl nalezl křižným pasem JAKUBA NIKOLIČE a ten se nemýlil. Těsně před koncem druhého dějství Liberečané zaznamenali další úspěch. Roztáhlému Váchovi nepomohl žádný z obránců a VOJTĚCH JIRUŠ doklepl puk za brankovou čáru. O pouhých osmnáct vteřin později bylo sníženo, po nenápadné akci se prosadil MILAN PETŘÍK.

tabulka ceny play-off

Po dvou třetinách bylo za stavu 9:2 rozhodnuto, Tygři ale byli i nadále při chuti. Desítky a dvouciferného počtu vstřelených branek dosáhli v čase 44:32 zásluhou FILIPA JANSY. Ten se dostal za beky a střelou k tyči se nemýlil. Liberecký útočník navíc záhy dovršil hattrick. Vomáčka mu totiž předložil kotouč přes celou šíři brankoviště a FILIP JANSA skóroval potřetí v zápase. O dalších sedmatřicet vteřin později přišel další přesný zásah do táborské sítě.

Pray si udělal prostor v mezikruží, ale vypálil nad. Od mantinelu se kotouč odrazil přímo k FILIPU KOVÁŘOVI, který doklepl kotouč do sítě. Finální třináctá vstřelená branka padla v osmapadesáté minutě zásluhou další vydařené souhry. Nezbeda si všiml osamoceného PETRA GAJDY, jenž naposledy během duelu propálil Váchu. V samotném závěru si Čajan ještě připsal dva výtečné zákroky a duel tak skončil poměrem 13:2.

Milan Plodek
„Za zápas musím kluky pochválit, od samotného začátku jsme na soupeře vlétli a byli jsme hodně aktivní. Protivníka jsme přehrávali, což dokazuje počet střel i vytvořených šancí. Byla otázka času, než vstřelíme góly. Tím, že padlo pět branek během první třetiny, bylo prakticky rozhodnuto. Následně již kluci přidávali další přesné zásahy po hezkých akcích a utkání se dohrávalo.“