Je to tam! Mladší dorost si v přímém souboji vybojoval play-off!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Všechno nebo nic. Tygři si v utkání s Pardubicemi definitivně mohli pojistit účast ve vyřazovacích bojích a to se také stalo. Výhra 6:3 znamená postup do play-off. V tom naše mužstvo narazí na Spartu nebo Plzeň! Skvělá práce!

XIX.kolo, čtvrtek 02. března 2017

Branky a nahrávky: 1. Rychlovský (Dospěl), 15. Jiruš, 24. Vomáčka (Rychlovský), 35. Dospěl (Adamec), 51. Dospěl, 56. Drábek (Jiruš) – 12. Zeman (Lašák), 27. Antoníček (Koffer), 44. Jelínek (Zeman, Šír). Rozhodčí: Vyštejn – Grundler, Svobodová. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 40:38. Diváci: 37.

Zajíček – Kovář, Adamec, Šuráň, Hampl, Moc, Starý – Pray, Rychlovský, Dospěl, Jansa, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Vomáčka, Virág

HC Dynamo Pardubice

Nečas (51. Klas) – Matěcha, Pejzl, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký, Šír, Zeman, Antoníček, Koffer, Hledík, Rouha, Rohlík, Lašák, Tobiáš

Tygři vstoupili do klíčového utkání výborně, již po pětatřiceti vteřinách se prosadil Jakub Rychlovský, který se protáhl do útočného pásma a překvapil gólmana hostí ranou zpoza beků. V páté minutě mohl být náskok modrobílých ještě větší, jenže Adamec nevyplnil správně odpověď na otázku, kam jak překonat přesouvajícího se Nečase a stav byl tedy tentokrát neměnné.

Stejný osud potkal o několik chvil později i Vomáčku, jehož střelu zprava zastavil Nečas betony. Vzápětí navíc bylo vyrovnáno. Tomáš Zeman poslal kotouč z dorážky po zákroku Zajíčka přesně do pravého horního rohu. Nicméně o pár chvil později se udál další zvrat. Vojtěch Jiruš vypíchl jednomu z obránců kotouč a s trochou štěstí svůj únik proměnil kličkou zakončenou pokusem mezi betony gólmana.

Trenér Milan Plodek o vybojované účasti v play-off

"Jsme samozřejmě rádi, že si prodloužíme sezónu, ale na druhou stranu víme, že narazíme na Spartu nebo Plzeň. To jsou velmi silní soupeři se spoustou reprezentantů v kádru. Kluci se na to těší a užijí si to. Uvidíme, s jakou sestavou pojedeme do Tábora, asi necháme zahrát hráče z B dorostu. Máme to vybojované, nyní už jde jen o to, proti komu nastoupíme."

Na začátku druhé periody Tygři skórovali potřetí. V dvojnásobné početní nevýhodě využil chyby pardubické defenzivy Rychlovský, předložil kotouč Benjaminu Vomáčkovi a domácí oslavovali nezvyklý počin. Dynamo kontrovalo, o tři minuty později z nenápadné akce vytěžil maximum Petr Antoníček.

Jenže Liberečtí měli situaci pevně ve svých rukách. Adamec nabil Luboši Dospělovi a sen o play-off se výrazně přiblížil reálnému obrazu. Jednoduchá cesta to ale nebyla, Zeman se s kotoučem příliš nemazlil a svižnou ranou nedal Zajíčkovi šanci. Naše mužstvo vyhrocenou koncovku ustálo. Nejprve Luboš Dospěl druhou brankou v utkání zvýšil na rozdíl dvou branek, když využil rychlý brejk, jenž zakončil ranou pod víko a poté se prosadil i Michael Drábek. Šest branek nakonec stačilo na tříbodovou výhru a postup do vyřazovacích bojů! Zde se Tygři utkání buď se Spartou nebo Plzní.

Milan Plodek
„Čekal jsem trochu víc jak od nás, tak od Pardubic, ale kluci měli v hlavách, že jde o hodně. Dynamo vědělo, že nutně potřebuje vyhrát, my naopak, že nesmíme prohrát za tři body. První třetina se nám vůbec nelíbila, poté už se to trochu zvedlo a hrál se dobrý hokej. Bylo tam trochu emocí, což k tomu patří. Kluci si to odbojovali a máme jistotu play-off.“

XIX.kolo, čtvrtek 02. března 2017

HC Dynamo Pardubice