Starší dorostenci válí dál! Dobře namazaný stroj přehrál i Chomutov

Liberec - Třetí místo. Taková už je pozice starších dorostenců po výhře nad Chomutovem. Další týmový výkon zapříčinil šestou výhru v řadě, během nadstavby navíc svěřenci trenéra Jiřího Kudrny prohráli pouze jednou. Hattrickem se v duelu s Piráty blýskl Jan Jeník.

VII.kolo, pátek 13. ledna 2017
3:4
(0:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 31. Koblížek (Černý, Procházka), 34. Veselý (Hradecký), 53. Ouřada (Veselý, Navrátil) – 2. Jeník (Charvát), 21. Jeník (Šír, Maťátko), 56. Had (Jeník, Maťátko), 59. Jeník (Had, Šír). Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Toman. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:23. Diváci: 100.

Piráti Chomutov

Skokan – Seeman, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorian – J. Veselý, D. Černý, Günther, Hradecký, Navrátil, Mežnar, Koblížek, Ouřada, Brandner

Novák – Aubrecht, Žůrek, Adamec, Charvát, Habermann, Had, Ira, Bálik – Šír, Mocek, Maťátko, Litera, Damašek, Jeník, Bitman, Hájek, Kotyza, Šafařovský

Tygři vstoupili do utkání nejlépe, jak mohli. Po šestadevadesáti vteřinách se prosadil Jan Jeník. Záhy mohlo být vyrovnáno, po chybě tygří defenzivy sebral mezi kruhy kotouč Koblížek. Finální fáze mu ale příliš nevyšla. Ve třinácté minutě se do šance dostal Černý, který obdržel ideální pas mezi kruhy. Zařízení o několik centimetrů netrefil. Do konce periody se již stav neměnil, nicméně ihned po přestávce se naše mužstvo znovu radovalo.

A opět zásluhou Jana Jeníka. Ten napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže domácí se nevzdávali, těsně po odbití poloviny střetnutí snížili stav. Černého pokus od modré čáry několikrát změnil dráhu, až doputoval k Tomáši Koblízkovi. Ten se z předbrankového prostoru nemýlil.

Jan Šír krotí kotouč

Chomutovské vstřelená branka povzbudila, o další čtyři minuty později bylo vyrovnáno. Hradecký svůj únik přetavit díky dobrému zákroku Kristiána Nováka nedokázal, nicméně dojíždějící Jakub Veselý ukořistil kotouč a bekhendem ho poslal mezi tři tyče.

Ve třetí části dosavadní tempo vygradovalo, završit hattrick mohl Jeník, avšak zblízka přestřelil. Místo gólu ho navíc po zásahu do stehna odváželi na střídačku spoluhráči. Jak se později ukázalo, liberecký útočník neřekl poslední slovo. V dvaapadesáté minutě domácí skórovali. Kryštof Ouřada se nenápadně otočil v levém kruhu, bekhendem poslal puk na branku a Novák nestačil zareagovat. Piráti poprvé v duelu vedli.

Nicméně modrobílí ukázali svou sílu, v šestapadesáté minutě doslova dotlačil kotouč za brankovou čáru po nepřehledné skrumáži Petr Had. Chomutovští se zanedlouho provinili hned dvakrát proti pravidlům a Jan Jeník nabil na modré čáře. Dvě minuty před koncem zápasu propálil při přesilovce 5 na 3 Skokana a dokonal obrat. Tygři se díky šestému vítězství v řadě posunuli na třetí příčku tabulky!

Miroslav Buchal
„Byl to bojovné utkání. Kluci se vydali ze všech sil. I se nám podařilo otočit vývoj utkání. Bohužel jsme prohráli 3:4, ale neodehráli jsem špatné utkání. Bojovali jsme a na konci měl soupeř štěstí, když využil přesilovku pět na tři.“

Jiří Kudrna
„Byl to těžký a kvalitní zápas, jak bývají všechny v nadstavbě. Víme o cílích Chomutova, takže jsme strašně moc rádi, že jsme utkání zvládli. Začali jsme dobře, když jsme vedli 2:0, ale potom jsme soupeře pustili do hry, když bylo více oslabení. Ve třetí třetině jsme se vrátili k zodpovědné hře a odehráli ji moc dobře. Moc si vítězství vážíme.“