Starší dorost inkasoval v druhé polovině zápasu šestkrát a prohrál s Plzní

Liberec - Tygři začali v souboji s Plzní dobře, první třetinu ovládli poměrem 1:0. Poté však soupeř svou produktivitou převážil misky vah na svou stranou a souboj nakonec skončil jednoznačným poměrem 1:6 pro Západočechy.

XIII.kolo, čtvrtek 02. února 2017
6:1
(0:1, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 33. Hasman (Straka), 37. Straka (Matiášek, Hajšman), 45. Matiášek (Kovařík, Přikryl), 48. Hajšman, 56. Přikryl (Kovařík, Matiášek), 57. Hasman (Kovařík) – 11. Šír (Maťátko, Jeník). Rozhodčí: Malá – Malý, Šimán. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:32. Diváci: 50.

HC Škoda Plzeň

Kolář – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Straka, M. Červenka (A), Kovařík (C), Hajšman, Hasman

Novák – Aubrecht, Krejsa, Turský (C), Charvát, Had, Bálik, Ira – Šír, Šíp, Maťátko, Čermák, Damašek, Jeník, Bitman, Hájek (A), Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil

Velkou příležitost měl už po necelých pěti minutách na hokejce Piroutek, který si sjel mezi kruhy z druhé vlny, Kolář kotouč za svá záda nepustil. O chvíli později pálil Bitman, střela dopadla stejně jako ta před pár okamžiky. Následně Tygři dostali příležitost při početní výhodě Hasmana a prohřešek potrestali. Dorážkou po Maťátkově střele se prosadil Jan Šír.

V závěru periody se šelmy ještě dostaly do menšího tlaku, nicméně první perioda skončila stejným rozdílem - 1:0. Hned zkraje prostředního dějství se ozval Procházka, jenž z předbrankového prostoru přestřelil. Záhy mohl skórovat Had, který se dostal k dorážce na levé straně. Kolář se ale skvěle přemístil a puk vyrazil mimo tři tyče.

Přesně v polovině střetnutí se Lang zbavil prohazovačkou obránce, ale bekhendem vyzrát na beton Nováka nedokázal. Druhá polovina utkání již tak vydařená z pohledu našeho celku nebyla, vše začalo gólem v oslabení. Podcenění napadání znamenalo ránu Josefa Hasmana z voleje a vyrovnání. V sedmatřicáté minutě navíc vlétli na unavenou pětici Tygrů prostřídaní Indiáni a Martin Straka zakončil rychlou akci přesně.

Had obtěžuje havlíčkobrodskou rozehrávku

Poslední perioda byla vydařená vůbec nejméně, nejprve se ke kotouči dostali osamocení Kovářík s Janem Matiáškem, dvakrát si nahráli a druhý jmenovaný zakončil do prázdné klece. V osmačtyřicáté minutě Kristián Novák dlouho odolával, nicméně nakonec jej dorážkou překonal Kamil Hajšman.

Západočeši navíc o několik chvil později využili zmatku kolem branky hostů, Novák sice znovu lapil několik dorážek, na závěrečnou Filipa Přikryla nedosáhl. O pouhou minutu později Indiáni využili početní výhodu po vyloučení Jeníka, když rychlý útok zužitkoval ranou o přední tyč Josef Hasman. Na konci duelu měl ještě snížení na holi Maťátko, jenže plzeňský gólman potvrdil svůj vydařený výkon a fantastickým zásahem šanci zneškodnil.

Jiří Kudrna
„Začali jsme poměrně slušně v první třetině, hra byla vyrovnaná. Pak jsme se ale nevyvarovali zbytečných chyb a soupeř je rychle dokázal potrestat a dopadlo to tak, jak to dopadlo.“

Bořek Hanzlík
„Liberec byl těžkým soupeřem, který je v tabulce před námi. Se všemi týmy jsme již ale hráli a víme, že nikdo nás nepřehrával a zároveň my nikoho nepřehrávali, takže jsme věděli, že to bude vyrovnané. V první třetině byl Liberec výrazně lepší, nás podržel gólman Kolář. Museli jsme o přestávce zvýšit hlas, hráli jsme totiž v pomalém tempu, nedůsledně, prohrávali jsme osobní souboje. Od druhé části se toto výrazně zlepšilo – přestříleli jsme soupeře, hosty jsme předčili vyhranými souboji jak při bránění, tak při útočení. Po delší době jsme šance, které jsme vyprodukovali, také proměnili. Předchozí zápasy jsme totiž také odehráli slušně, ale gólovky jsme spálili a prohrávali o jeden gól, na nájezdy či v prodloužení.“