Zase ta třetí třetina. Starší dorostenci v závěrečném dějství pět branek a vrací se bez bodu

Liberec - Starší dorostenci dlouho hráli se Spartou vyrovnanou partii a od poloviny utkání dokonce vedli. Pražané ovšem v posledních deseti minutách vsítili pět branek a uzmuli pro sebe tři body.

XIV.kolo, pátek 03. února 2017
5:1
(0:0, 0:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 42. Čermák, 52. Tůma (Kropáček, Havlín), 57. Wojnar (TS), 60. Pšenička, 60. Tůma (Hadamczik, Čech) – 34. Damašek (Nikolič, Ira). Rozhodčí: Battěk – Klouček, Doležal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

HC Sparta Praha

Mičán – Haš, Vízner, Tůma, Havlín, Hadamczik, Hanuš, Čermák, Švarc, Šišolák, Gnusin, Wojnar, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pšenička

Hrstka – Aubrech, Krejsa, Adamec, Charvát, Had, Ira, Bálik, Rychlovský, Šír, Šíp, Maťátko, Čermák, Nikolič, Damašek, Bitman, Hájek, Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil

Už od začátku se jednalo o vyrovnané utkání. Obě mužstva se dostala do několika slibných příležitostí. Žádná z nich ale nebyla využita. V desáté minutě měli svěřenci trenéra Jiřího Kudrny k dispozici přesilovou hru, Sparťané se ovšem dokázali ubránit. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu začali Tygři nejlépe jak mohli. Už po jejích třech minutách se po nahrávce Jakuba Nikoliče prosadil Ondřej Damašek, který poslal Severočechy do vedení – 0:1. Druhé dějství pokračovalo v duchu toho prvního. Obě mužstva si vyzkoušela početní výhodu, skóre se ovšem až do druhé sirény nezměnilo.

I v závěrečné periodě se pokračovalo ve vysokém tempu. Do třetiny ale vstoupili mnohem lépe domácí. Už po minutě a půl totiž vyrovnal na 1:1 Erik Čermák. Až do jednapadesáté minuty se jednalo o vyrovnaný zápas, poté ale přišel zlom, když poslal do Spartu do vedení Patrik Tůma. Rozhodující okamžik přišel následovně. Po faulu Jakuba Nikoliče jel Jakub Wojnar trestné střílení, které dokázal proměnit – 3:1.

Liberečtí se sice snažili o kontaktní branku, místo toho ale sami opět inkasovali. V poslední minutě zápasu se tentokrát trefil Ondřej Pšenička - 4:1. Ani to však nebylo vše. Jednadvacet vteřin před koncem stanovil konečný výsledek utkání Patrik Tůma - 5:1.