Mladší dorost bojoval ze všech sil, Spartu ale nepřetlačil a končí

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Konec. Mladší dorost v souboji s pražskou Spartou neuspěl, a to i přestože vedl už 2:0. Ve velmi atraktivním a ofenzivním souboji nakonec prohrál 3:5 a v play-off končí, za svůj výkon se ale rozhodně stydět nemusí.

ČF2, pátek 10. března 2017

Branky a nahrávky: 1. Jiruš (Drábek), 10. Nikolič (Cikhart, Žůrek), 53. Jiruš (Moc) – 11. Barinka (Prymula, Rubeš), 23. Haš (Prymula, Barinka), 24. Barinka (Čermák, Rubeš), 48. Barinka (Pšenička, Čermák), 60. Čermák (Barinka). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:32. Diváci: 158.

Zajíček – Kovář, Adamec, Šuráň, Hampl, Žůrek, Moc, Starý – Pray, Rychlovský (C), Jakubec, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Dospěl, Virág

HC Sparta Praha

Škorpík – Bureš, Truhlář, Haš, Najman, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Barinka (C), Šubert, Rubeš, Obadal, Vitouš, M. Najman, Gluzman, Guryevsky, Kracina

Tygři vlétli na svého soupeře nebojácně a před početným publikem už po minutě hry slavili. Drábek ovládl vhazování v útočném pásmu a VOJTĚCH JIRUŠ tvrdou střelou propálil Škorpíka. Šelmy pokračovaly v aktivitě, do šance se dostal Rychlovský i Dospěl během přesilové hry. První z početních výhod ještě Tygři nezužitkovali, nicméně o několik chvil později dostali k dispozici dokonce dvojnásobnou převahu.

Nejprve Dospělovu ránu umístil svým zásahem gólman Pražanů jen k Nikoličovi, nicméně ten ještě tentokrát neuspěl. O pár chvil později se to nepovedlo ani Cikhartovi, jenž ujížděl sám na zařízení a mířil mezi betony. Až to konečně přišlo, JAKUB NIKOLIČ dostal pas od Cikharta před zařízení a lehkou tečí ho poslal za brankovou čáru. Jenže netrvalo ani dvě minuty a hosté snížili. Pokles ze strany Libereckých znamenal prudkou ránu MARCELA BARINKY. V závěru periody ještě inkasovali sparťané menší trest, avšak oslabení zvládli a další branku už diváci neviděli.

Vstup do druhé periody ale jednoznačně vyšel lépe hostům. Přesilovku po vyloučení Žůrka zamířil přesnou táhlou střelou MARTIN HUGO HAŠ. Opaření Tygři navíc vzápětí obdrželi třetí branku. Od rozhodčího se kotouč u mantinelu odrazil tak zvláštně, že jeden z obránců pouze promáchl a v rychlém brejku následně uspěl Čermák s MARCELEM BARINKOU, kteří vymíchali Zajíčka. V průběhu třetiny měli převahu hosté, kteří byli důslednější a mírně aktivnější. Další velmi náročný zákrok musel vytasil ale dřív Škorpík, jenž vytěsnil Dospělovu dělovku při početní výhodě 5 na 3 domácích. Dorážel ještě Rychlovský, v kleče ale trefil pouze boční síť.

Sparťané nastoupili do závěrečného dějství aktivně, Guzman tečoval nebezpečné nahození od mantinelu, ale Zajíček výtečně vystrčil lapačku. Na druhé straně Vomáčka nabral rychlost, obkroužil branku a nahrál Hamplovi. Tygří bek branku minul. Předzvěstí zlých časů pro domácí byla tyč po ráně Haše, Zajíček vůbec neviděl kotouč a pouze mu zazvonilo v uších. O pětadvacet vteřin později dovršil hattrick MARCEL BARINKA, jehož vyzval ke skórování křižným pasem Čermák.

Svěřenci trenéra Milana Plodka se nevzdávali a vykřesali naději. VOJTĚCH JIRUŠ tečoval Mocovo střílené nahození vyzrál na Škorpíka a bylo to o gól. V samotném závěru přišlo při hře ve čtyřech málem vyrovnání. Sparťanský gólman po ráně Dospěla ležel na brankové čáry, dorážející Vomáčka ale ani tak nedokázal skórovat. O pár chvil později navíc hosté zpečetili vítězství střelou do opuštěné klece. Prosadil se ERIK ČERMÁK. Do semifinále tak postupují Pražané, Tygři v play-off končí.

Ohlasy dvougólového Vojtěcha Jiruše naleznete ve videu níže:

Milan Plodek
„Odehráli jsme kvalitní sérii. Věděli jsme, do čeho jdeme, Sparta má kádr nabitý kvalitními hráči, dokonce i staršího ročníku. Věděli jsme, že proti nám jde velká útočná síla, ale zároveň jsme věděli, že jsou schopni inkasovat nějaké góly. Snažili jsme se pozměnit taktiku, hráli jsme jinak než v celé sezóně, kdy byla hra z naší strany trochu aktivnější. Na Spartě tomu chyběla jiskra, nicméně tentokrát tam byla. Dokázali jsme i soupeře zatlačit a měli jsme tam spoustu šancí a myslím, že rozhodla první třetina. Měli jsme proměnit více šancí, měli jsme v ní dva úniky a hráče samotného před brankou. Kdybychom odskočili na dvě branky, mohlo by to vypadat jinak. Každopádně Sparta má velmi kvalitní mančaft a určitě bude hrát o titul, myslím, že jsme ji hodně pozlobili. “

Jiří Katz
„Viděli jsme fantastické utkání obou týmu. Začátek domácích byl neskutečný, vlétli na nás jako uragán a zaslouženě vedli 2:0. Pomohla nám velmi první branka, to byl velmi důležitý moment. Druhou periodu jsme začali odhodlaně, chtěli jsme s vývojem něco udělat, přišly branky. Výtečně nám zachytal gólman, ve hře se ale odrazil celkový týmový výkon. Domácí byli výtečným soupeřem a patří jim velká gratulace, my děkujeme klukům za to, že jsme to zvládli. Díky.“

ČF2, pátek 10. března 2017

HC Sparta Praha