Dvacítka přehrála Hradec Králové a navazuje tak na úspěch proti Dukle

Date of publication Author Ondřej Mališ

Liberec - Kategorie do dvaceti let sehrála před domácím publikem vyrovnanou bitvu s Hradcem Králové, svého soka však předčili v produktivitě. Dobrý výkon završil v 59. minutě gólem do prázdné brány Martin Starosta a Tygři se tak těší ze zisku tří bodů.

24.kolo, pátek 15. prosince 2017
4:1
(1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Janele, 46. Teplý (Bělohorský), 56. Burda (Had), 59. Starosta – 22. Pažourek (Hroudný). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:25. Diváci: 93.

Žajdlík - Mirochnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Starosta - Janele, Holenda, Šír, Juščák, Piroutek, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Bělohorský.

Mountfield HK

Dvořák – Pohl, Hroudný, Muška, Havránek, T. Kynčl, Jonáš – Jirásek, D. Matouš, M. Matouš, Matějček, Pažourek, Dominik Šedivý, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Sklenář, Chalupa.

První třetina nepřinesla příliš mnoho šancí, čemuž odpovídá i skóre 1:0. Aktivnějším týmem byli domácí a mírnou převahu dokázali přetavit v kýženou branku, když se v devatenácté minutě trefil Albert Janele. Hradečtí však rozhodně nebyli bezzubí. Kdyby se Jirásek nezalekl šance v podobě prázdné brány, mohli se hosté radovat.

Do druhé třetiny vstoupili Hradečtí aktivně a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Již ve druhé minutě druhé části se prosadil Pažourek a hrálo se od nuly. Dalšího gólu jsme se ve druhém dějství nedočkali, nejblíže k němu měl hradecký forvard Mikuláš Matouš, Žejdlíkovy betony však zafungovaly na výbornou a do kabin se tak odcházelo za smírného stavu 1:1.

Třetí třetina nabídla o poznání atraktivnější podívanou, než ty předešlé. Po svižném úvodu se v šesté minutě krásně trefil Michal Teplý, který nedal brankáři hostí nejmenší šanci. Další trefu přidal v 55. minutě při hře čtyři na čtyři Václav Burda a Liberec měl našlápnuto ke třem bodům. Výsledek ještě v 59. minutě pojistil do prázdné brány Martin Starosta a upravil tak na konečných 4:1.

Valdemar Jiruš
„Dneska jsme velice rádi za tři body, protože kluci předvedli výborný výkon. Myslím si, že jsme hráli kvalitní hokej, samozřejmě i Hradec je kvalitní soupeř, takže si myslím, že i pro diváky to bylo atraktivní utkání. My jsme celých šedesát minut hráli to, co jsme si řekli, do poslední třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát poctivě dozadu a ty šance přijdou. Ty šance přišly, my jsme je využili, takže jsme za to moc rádi. Klukům patří velký dík, zvládli jsme to a už se soustředíme na zítřejší utkání.“

Miroslav Řehák
„Myslím si, že jsme v první třetině celkově hráli dobře, měli jsme šance, které jsme nedali, ve druhé třetině se to začalo trochu lámat a ve třetí třetině to po našich hrubých chybách soupeři zvládli a brali tři body.“