Dvacítka přišla o tříbodovou výhru v samém závěru, bonusový bod nakonec získala v nájezdech

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - V utkání s pražskou Spartou kategorie U20 potvrdila, že defenziva je v letošním ročníku její silnou zbraní. Vedení se mladí Tygři ujali už ve čtvrté minutě a drželi jej až osmapadesáté minuty, ve které se Spartě podařilo srovnat. O vítězi tedy musely nakonec rozhodnout nájezdy.

32.kolo, pátek 19. ledna 2018
2:1sn
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Jursa, rozh. náj. Nezbeda – 59. Jandus (Janda, Schwamberger). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 35:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Polášek (Pařík) – Aubrecht, Krejsa, Turský (A), Charvát, Had, Starosta – Holenda, Šír, Vlach, Juščák, Piroutek, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil

Wolf (Hofmann) – Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš (A), Karoch, Hanuš, Arnošt – Jandus (A), Schwamberger, Nacházel, Bílek, Larsen, Komárek, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský (C), Wojnar

Liberečtí na svého soupeře vlétli a odměna přišla již po čtyřech minutách hry. V tu chvíli sice domácí hráli v oslabení čtyř proti pěti, ale Martin Jursa ujel po pravé straně a přesnou střelou zavěsil puk pod víko sparťanské branky - 1:0.

Bílí Tygři měli v úvodu více ze hry a do brankových příležitostí se tak dostal následně i Starosta nebo Vlach. Hosté kontrovali šancí Pšeničky, kterému před prázdnou brankou sjel puk z čepele. A když v závěru třetiny vychytal Dubského v dobré pozici Polášek, skončila první dvacetiminutovka 1:0.

Sparta mohla vyrovnat i nedlouho po začátku druhé třetiny, když hosté ujížděli dva na jednoho. Osamocený liberecký obránce však šikovně vypíchl puk a šanci zmařil. Na druhé straně si mohl druhou branku připsat Jursa, který se objevil sám před poloprázdnou hostující brankou. Puk ale libereckého útočníka neposlechl a skóre se tak neměnilo.

Druhou třetinu poznamenalo velké množství vyloučení a následných přesilovek na obou stranách. Právě v jedné z početních výhod se do samostatného úniku dostal Kropáček. Ten se pokusil přelstít Poláška bekhendovou vracečkou mezi nohy, ale domácí brankář mu na lep nesedl a podržel svůj tým.

Třetí třetina přinesla hru ve vysokém tempu a s šancemi obou celků. Aktivní Jursa ostřeloval sparťanskou branku z podobné pozice, ze které se mu v úvodu podařilo vstřelit branku, tentokrát si už ale Wolf dal pozor. Na druhé straně se vytáhl Polášek, který zlikvidoval několik nebezpečných sparťanských střel a dorážek.

V samém závěru se odehrávali ofenzivní žně. Zahájili je Liberečtí střelou do tyče hostující branky, hosté jejich příklad následovali a orazítkovali libereckou brankovou konstrukci. K vyrovnání byl blízko Pšenička, který projel celé hřiště, ale tváří v tvář Poláškovi neuspěl.

Nakonec se ale Pražané radovali. Minutu a půl před koncem řádné hrací doby se puk dostal do mezikruží k Tomáši Jandusovi, který prostřelil jinak velmi dobře chytajícího Poláška. Při závěrečné siréně svítil na světelné tabuli stav 1:1 a šlo se do prodloužení. V něm se dobrými zákroky prezentovali oba brankáři, rozhodnout tak musely nájezdy.

Ty začali lépe hosté, konkrétně Jandus, který skóroval precizní bekhendovou kličkou. Ve druhé sérii ale stav srovnal Juščák a bonusový bod přisoudil Liberci v páté sérii kapitán Nezbeda. Bílí Tygři si tak připsali další důležitou výhru a již v sobotu 20. ledna od 16 hodin budou bojovat o další body v duelu proti pražské Slávii.

Jiří Vozák
„Odehráli jsme velmi těžké utkání. Měli jsme k dispozici jen pět obránců a tři útoky. Musím ale říct, že kluci to odmakali a proti kvalitnímu soupeři předvedli dobrý výkon. Mrzí nás jen ta inkasovaná branka minutu před koncem, ale naštěstí se nám podařilo urvat to v nájezdech. “