Osmnáctka nevstřelila Spartě ani jeden gól a z Prahy se vrací s prázdnou

Liberec - Kategorii U18 se utkání na ledě Sparty nepovedlo úplně podle představ. Svěřenci trenéra Milana Plodka se sice snažili, jenže domácímu celku nevstřelili jedinou branku a z Prahy se vrací bez bodu.

13.kolo, pátek 03. listopadu 2017
6:0
(2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Najman, 4. Havlín (Obadal, Flídr), 29. Tůma (Havlín, Obadal), 33. Obadal (Tůma), 49. Čech (Dani, Prymula), 51. Prchal (Prymula, Čech). Rozhodčí: Souček – Štofa, Košťálová. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 6:0.

Škorpík – Bláha, Najman, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Lis, Klapka – Prymula, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Čech, Kubánek

Zajíček (43. Čajan) – Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Šafařovský, Šeliga

Do utkání vstoupili mnohem lépe hráči Sparty. Už po necelých dvou minutách se totiž po samostatné akci prosadil Jakub Najman, který překonal Zajíčka a poslal domácí do vedení – 1:0. Netrvalo dlouho a už to bylo o dva góly. Jiří Obadal našel svým přesným pasem Ondřeje Havlína, jenž poslal kotouč do sítě a zvýšil na 2:0.

O chvíli později přišla další komplikace, když Petr Šafařovský zasáhl svého soupeře do oblasti hlavy a krku, za což inkasoval pět minut plus osobní trest do konce zápasu. Během početní výhody se však nechali vyloučit dva Pražané a rázem z toho byla přesilovka Severočechů. Ti se však neprosadili, a tak šli po první třetině do kabin s dvoubrankovým mankem.

V prostřední dvacetiminutovce putoval za podražení na trestnou lavici Petr Had a Středočeši nabídnutou příležitostí nepohrdli. V utkání velmi aktivní Ondřej Havlín přihrál přesně na hůl Patriku Tůmovi, jenž povedenou ranou zvýšil na 3:0 pro Spartu.

Následně si početní výhodu zahráli i liberečtí hokejisté, jenže ta se jim vůbec nepovedla. Ke kotouči se totiž dostal Jiří Obádal, který po čtvrté dostal kotouč za Zajíčkova záda a vstřelil tak gól ve vlastním oslabení – 4:0. Následně se do samostatného úniku dostal Ondřej Havlín. Těsně před zakončení byl však faulován Adamem Charvátem, a tak si nájezd zopakoval. Na Šimona Zajíčka si ale při trestném střílení nepřišel.

Na začátku závěrečného dějství došlo v bráně Severočechů ke změně, když Šimon Zajíček přenechal své místo Pavlu Čajanovi. Ten však udržel čisté konto pouhých šest minut. Pátou branku domácích vstřelil po nahrávce Miroslava Daniho Štěpán Čech - 5:0.

Tygři se i na nadále snažili s utkáním něco udělat, jenže obrana Sparty fungovala bezchybně. Skóre zápasu uzavřel v padesáté minutě Jakub Prchal, který po povedené akci překonal Pavla Čajana a zvýšil na konečných 6:0. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak v Praze nevstřelili ani jednu branku a domů se vrací bez bodu.