Šestnáctka otočila skóre a s Motorem si poradila poměrem 4:2

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Velmi dramatický zápas odehráli liberečtí hokejisté do šestnácti let proti českobudějovickému Motoru. Přestože si Severočeši udržovali herní převahu, hosté nepříjemně kousali a dlouho liberecké mladíky trápili. Tři body ale po výsledku 4:2 zůstaly pod Ještědem.

7. kolo, pátek 06. října 2017

Branky a nahrávky: 28. Nezbeda (Strnad, Jiruš), 31. Rossmy, 36. Měchura (Cikhart), 58. Strnad (Nezbeda, Kovář) – 20. Janoch (Ryba), 34. Pouzar (Hrakholski). Rozhodčí: Bernat – Grundler, Holada. Vyloučení: 5:5, navíc Janoch (CEM) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 47:13. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Čajan – Kovář, Hampl (C), Hladík, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda

Banes Motor Č. Budějovice

Lidák – Jasečko, Endl, Pojar (C), Dvořák, Pavlát, Hail, Svach – Hrakholski, Michal, Hanák, Anderle, Ryba, Masopust, Nevšímal, Březina, Schwartz, Janoch, Lukeš, Pouzar

V úvodu utkání se oba týmy držely lehce zpátky. Bílí Tygři se ale postupem času stali nebezpečnějšími, což potvrdili několika slibnými šancemi. Dvakrát se do velmi zajímavé pozice dostal Gajda, ale strážce českobudějovické svatyně Lidák byl pokaždé perfektní.

Hokejisté Motoru se na koně dostali až v závěru prvního dějství, kdy jim přesilovku daroval útočným faulem Vojtěch Jiruš. Hosté jeho počínání dokázali potrestat, když se od modré čáry prosadil Jan Janoch. Dá se tak říct, že hosté v úvodních dvaceti minutách vytěžili z minima maximum.

Liberečtí vstoupili do druhého dějství pořádně nabuzení a svého soupeře nadále přehrávali. Určité zlepšení vyjádřili i gólově. Netypické přečíslení dvou proti osamocenému brankáři nejprve zakončil úspěšně Lukáš Nezbeda a krátce nato otočil skóre přesnou střelou Bennet Rossmy.

Ani hra domácího týmu však nebyla bezchybná, čehož Motor ještě jednou dokázal využít. Nedůrazného vyhození se v útočném pásmu ujal Jaroslav Pouzar, který si to nasměroval vstříc liberecké bráně, do níž také neomylně nasměroval kotouč. Radostněji ale prostřední část skončila přece jen pro Tygry, kterým hubený náskok vrátilo další přečíslení. Tentokrát se o branku postarali Jan Cikhart a zakončující Adam Měchura.

Ve třetí části si šelmy vedení hlídaly a mnohokrát nebyly daleko od navýšení rozdílu. Hned dvakrát zahrozil v oslabení obránce Filip Kovář, jeho dvojitý pokus ale Lidák dokázal zastavit. Následné zakončení Gajdy, které minulo hostující klec, pak zkontroloval pohledem.

Definitivní stvrzenku libereckého výběru do šestnácti let obstaral v samotném závěru Vojtěch Strnad. Ten se z voleje opřel do kotouče z levého kruhu a po superpřesné trefě k tyči bylo hotovo. Severočeši porazili Motor poměrem 4:2 a připsali si cenné tři body.

Richard Lobo
„Určitě to byl velice dobrý zápas. Musím pochválit i soupeře, který předvedl velice dobrý výkon a ukázal, že má sílu. Začali jsme dobře, ale po první třetině jsme 0:1 prohrávali. Chci poděkovat klukům, že zvládli odehrát utkání ve velkém tempu a s obrovským nasazením. Jsem rád, že jsme to zvládli.“

Radek Kampf
„Odehráli jsme výborně první třetinu. V té druhé soupeř začal být důraznější a pro nás to bylo hodně těžké. První dvě branky jsme dostali zbytečně, což byla škoda. Pak jsme srovnali, ale po další individuální chybě jsme dostali další gól. Ta poslední trefa byla taková nešťastná a nečekaná. Z naší strany to i tak byl dobře odpracovaný zápas. Když se příště vyvarujeme chyb, budeme silnější.“

7. kolo, pátek 06. října 2017

Banes Motor Č. Budějovice