Šestnáctka roznesla Boleslav sedmi góly a upevnila si druhé místo

Date of publication Author Ondřej Belák

Mladá Boleslav - V rámci 14. kola extraligy mladšího dorostu zavítali liberečtí mladíci do nedaleké Mladé Boleslavi. Souboj třetího s druhým týmem tabulky se změnil v jednostrannou záležitost hráčů s tygrem na prsou. Na vysokém vítězství měly velký podíl přesilovky, Tygři totiž využili čtyři z osmi!

14.kolo, sobota 04. listopadu 2017

Branky a nahrávky: 36. Plíšek (Haas) – 6. Nezbeda (Jiruš, Strnad), 21. Nezbeda (Jiruš, Hampl), 37. Strnad, 49. Jiruš (Hampl, Hladík), 51. Cikhart (Pray), 55. Pray, 60. Gajda (Šedivý). Rozhodčí: Vokřál – J. Svoboda, Z. Svobodová. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 85.

BK Mladá Boleslav

Kmec (Krinwald) – Kredba, Sommer, Přenosil, Rajgl, Holoubek (A), Kulvejt, Pokorný – Závora (C), Zajíček, Bartoň, Plíšek, Hašlar, Kapal, Haas, Moc, Šíma, Kos, Simon (A).

Čajan (Franc) – Duschka, Kovář, Hampl (C), Hladík, Šedivý – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Pokorný, Strnad (A), Nezbeda, Gajda, Vodlan.

Svěřence trenéra Richarda Loba čekalo v Boleslavi fyzicky velice náročné utkání, nastoupili totiž jen s pěti obránci a jedenácti útočníky. Na mladých Tygrech to však v úvodu utkání nebylo vůbec znát a domácí tým od úvodního buly přehrávali. Za svoji snahu byli odměněni již v 6. minutě. Před brankářem Kmecem se nejlépe zorientoval Lukáš Nezbeda a zblízka poslal šelmy do vedení - 0:1.

Skvělý nástup byl navíc umocněn rychle následující přesilovou hrou, ve které se Mladoboleslavští dorostenci ubránili jen s vypětím všech sil. Skórovat poté mohl Luka Vodlan, ve vyložené pozici ovšem poslal střelu jen do zadního mantinelu. V závěru první třetiny si hru v početní výhodě vyzkoušeli také Bruslaři. Nejen, že se Liberečtí ubránili, ale zároveň měli sami exkluzivní gólovou šanci! Po minele domácích ujížděl Vojtěch Jiruš sám na branku a při domácích stáli všichni svatí, útočník Tygrů totiž nedokázal kotouč propasírovat za už položeného gólmana. Do kabin se tedy šlo za libereckého vedení 1:0.

Zapomenout na nevyužité příležitosti daly mladé šelmy již po 35 sekundách druhé části. Na konci krásně provedeného protiútoku stál Lukáš Nezbeda, jenž si s lehkostí položil brankáře a nasměroval kotouč za jeho záda - 0:2. Pro Nezbedu to byla druhá trefa v zápase. Další zásah mohl přidat Jan Cikhart, který se sice dostal až před branku Bruslařů, avšak z dobré pozice poslal střelu příliš vysoko.

Tygři měli zápas pod kontrolou, ale hráči z města automobilů se přesto mohli dostat zpět do hry. Poněkud kuriózní situaci zapříčinil brankář Čajan. Po vyjetí z klece se snažil odpálit puk, netrefil ho však vůbec ideálně a herní předmět nakonec projel jen těsně před brankovou čarou, přičemž ho za ni domácí hráči nedokázali dorazit. Dále se tak pokračovalo za stavu 0:2, a to i díky nevyužité šanci boleslavského Hašlara. Následně se o slovo přihlásili znovu Tygři a zatlačili soupeře před vlastní branku. Tlak vyvrcholil pokusem Jakubce, který donutil Kmece předvést výborný zákrok.

Po nevyužitých šancích na obou stranách přišla gólově velice úrodná minuta. Nejprve se radovala Mladá Boleslav, kterou dostala na dostřel dobře mířená rána Jindřicha Plíška mezi brankářovy betony - 1:2. Za rovných 20 sekund si ovšem Tygři vzali dvoubrankový náskok zpět! Vojtěch Strnad si navedl touš na kruh a krásnou střelou rozvlnil síť Kmecovy svatyně - 1:3. Více šancí už druhá perioda nenabídla. Obdiv si zaslouží domácí brankář Matěj Kmec, kterého nepříjemně trefil puk a přišel dokonce o část zubu. V utkání ale po krátkém ošetření pokračoval dál!

Do poslední třetiny vstoupil Liberec s jasným cílem - nepřipustit drama a dotáhnout utkání do zdárného konce. A plnit ho začal s velkou jistotou. Do šance se dostal Petr Gajda a přestože z kruhu na Kmece nevyzrál, mrzet ho to příliš dlouho nemuselo.

Poté, co se domácí dopustili hry v příliš vysokém počtu hráčů, měli Tygři možnost zahrát si přesilovku. Ta sice zpočátku nevypadala nikterak povedeně, stejně však nakonec byla využita. Puk zkusil napálit od mantinelu Vojtěch Jiruš a za pomoci odrazu o brankáře navýšil náskok - 1:4. Mladoboleslavští začali působit mírně rezignovaným dojmem a s chutí hrající liberečtí mladíci toho využili ke vsítění dalších branek!

Už na 5:1 zvýšil Jan Cikhart, jenž s přehledem poslal puk za vyjetého brankáře. Tlak Tygrů tím zdaleka nekončil. Zápas si evidentně užívali a záhy zatloukli další hřebík do rivalovy rakve. Po vyhraném vhazování chytře vystřelil William Pray a dokonale zaskočil boleslavského brankáře - 1:6. Závěr utkání se mírně vyhrotil a k vidění bylo hned několik trestů. Zdlouhavé poslední minuty pramenily v další, už sedmý gól! 13 sekund před koncem z nepřehledné situace těžil Petr Gajda. Útočník Liberce si sjel před branku, našel si puk a poslal jej do sítě - 1:7.

Tygři si tak upevnili druhou příčku v tabulce a připsali si cenné a možná trošku nečekaně vysoké vítězství nad regionálním rivalem.

Richard Lobo
„Z naší strany se jednalo po dlouhé době o opravdu dobrý výkon. Zápas byl bojovný a odmakaný, všichni hráči bruslili a hráli s chutí. Bylo to skutečně parádní a bylo pro mě radostí stát na střídačce.“

14.kolo, sobota 04. listopadu 2017

BK Mladá Boleslav