Šestnáctka slibné vedení neudržela. V souboji o první místo uspěl Hradec Králové

Hradec Králové/Liberec - V posledním kole základní skupiny „střed“ si to naše kategorie U16 rozdala s Hradcem Králové o první místo. Vyrovnané utkání nakonec ovládli hráči Mountfieldu, kteří dvěma góly v závěru zápasu otočili skóre, a nakonec vyhráli 4:2.

18.kolo, sobota 02. prosince 2017
4:2
(0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Kašpar (Perička, Hynek), 56. Naar (Kašpar), 56. Naar (Kašpar), 60. Jirků (Perička) – 15. Gajda, 30. Chmelař (Kollert, Měchura). Rozhodčí: Úlehla – Bohuněk, Roischel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 22:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Královští lvi Hradec Králové

Sajdl – Pelda (A), Králík, Boukal, Naar, Drbal, Perička (C), Pinkas – Moravec, Budina, Kašpar, Jirků, Beneš, Jušta, Pajer, Šedivý, Hynek, Boštík

Čajan – Duschka, Kovář (A), Hladík, Starý (A), Kollert – Pray, Jakubec, Měchura, Folda, Strnad (C), Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan. Trenér: Richard Lobo

První polovina úvodního dějství moc atraktivní hokej nepřinesla. Obě mužstva si sice vyzkoušela dvě přesilovky, oba brankáři však moc práce neměli. Blýsknout se musel až ve čtrnácté minutě Sajdl, jenž jen tak tak stačil vyrazit nebezpečnou střelu Kováře z mezikruží.

O chvíli později už ale hradecký gólman kapituloval. Petr Gajda se na levém kruhu dostal k puku a nechytatelnou ranou do horního rohu domácí svatyně poslal Tygry do vedení – 0:1. Vteřinu před sirénou oznamující konec první třetiny se do slibné příležitosti dostal Budina, který ovšem trefil pouze přesouvajícího se Čajana.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky putoval na trestnou lavici za držení Jakubec a Mountfield dostal k dispozici přesilovou hru. V ní od modré vypálil Perička a jeho střelu šikovně tečoval Jaroslav Kašpar, od jehož hole se kotouč odrazil za Čajanova záda – 1:1. Vzápětí si Královéhradečtí zahráli další početní výhodu, tentokrát už ale Liberečtí své oslabení zvládli.

V polovině zápasu si přesilovkovou trefu připsali i Severočeši! Tomáš Kollert nahodil kotouč do brankoviště, kde jej těsně před Sajdlem tečoval za brankovou čáru Jaroslav Chmelař - 1:2. V následných minutách měl hodně práce Pavel Čajan, jenž nejdříve vychytal pokus osamoceného Moravce a vzápětí si vybral i pořádnou porci štěstí. Tomáš Hyka měl totiž před sebou úplně odkrytou bránu, jenže mířil pouze do tyče!

V úvodu závěrečné periody jeli liberečtí tři na jednoho, všechny problémy Východočechů ale skvělým zásahem vyřešil brankář Sajdl. Poté přišla rozhodující minuta utkání. Hned po buly v obranném pásmu našeho mužstva se k puku dostal Jakub Naar, jenž povedenou ranou vymetl horní roh Čajanovy brány a srovnal na 2:2. O čtyřiadvacet vteřin později se domácí opět radovali. Znovu to byl Jakub Naar, který po přihrávce Jaroslava Kašpara prostřelil libereckého gólmana a otočil vývoj zápasu – 3:2.

Šelmy se poté vrhly za vyrovnáním. Do velké šance se dostal Nezbeda, jehož střela ovšem zamířila těsně vedle. V závěru to Tygři zkoušeli s šesti hráči v poli, jenže vyrovnání už se nedočkali. Místo toho se přes celé kluziště trefil do opuštěné klece Adam Jirků, který zvýšil na 4:2 a definitivně rozhodl utkání. Svěřenci trenéra Richarda Loba tak skončili v základní části na druhém místě základní skupiny „střed“ a zajistili si postup do play-off.

Martin Štohanzl
„Dnešní utkání se mi hodnotí těžce. Na jednu stranu si mužstvo zaslouží velkou pochvalu za první místo v základní části i díky tomuto vyhranému utkání. Na stranu druhou musím říct, že jsme neodehráli dobré utkání. Liberec přijel bez největších opor a celý zápas to byl houževnatý soupeř, bojoval, chvílemi nás přehrával. Udělali jsme hodně chyb na to, jak se nám dařilo v ostatních zápasech. Nemohli jsme se do toho dostat, byli jsme horším týmem. Dnes vyhrál spíš šťastnější než lepší. Klukům ale rozhodně patří velký dík za to, že jsme nesložili zbraně a i když se nedařilo, tak jsme bojovali až do konce a ve třetí třetině to zlomili.“