U20 na Spartě málem přišla o tříbrankový náskok. V závěru jí ale podržel skvělý Polášek

Praha/Liberec - Liberecká dvacítka v první třetině vybojovala velmi slibný náskok, když během necelých tří minut třikrát skórovala. Sparta ovšem snížila na rozdíl jediné trefy a až do závěru neustávala v náporu. Roland Polášek ale v bráně čaroval a v závěrečných minutách umlčel domácí střelce.

N1, pátek 02. února 2018
2:3
(1:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Bílek (Komárek), 25. Schwamberger (Wojnar, Janda) – 9. Žemba (Průžek, Holenda), 11. Piroutek (Burda), 11. Žemba (Rychlovský, Holenda). Rozhodčí: Pavlovič – Tasch, Marek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 45:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Wolf – Janda, Simotics, Sedliský, Eliáš "A", Hanuš – Jandus T., Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Komárek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský "C". Wojnar

Polášek – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák "A", Žůrek, Starosta "A" – Rychlovský, Holenda, Průžek "C", Vlach, Piroutek, Burda, Kotyza, Žemba, Bouřil

Utkání začali aktivněji domácí, kteří mohli hned dvakrát skórovat, Tygry ovšem nejdříve zachránila tyč a poté předvedl skvělý zákrok Roland Polášek. Nápor Sparty v úvodních minutách Liberečtí přečkali a poté sami udeřili. Jan Žemba se z rohu natlačil až do brankoviště a přízemní střelou otevřel skóre – 0:1. O chvíli později už to bylo o dvě branky. Dělovku Václava Burdy totiž vyrazil Wolf přímo na hůl Radima Piroutka, který dorazil kotouč za brankovou čáru – 0:2.

Šelmy ovšem stále neměly dost. Osmnáct vteřin po druhém gólu nahrál Jakub Rychlovský mezi kruhy Janu Žembovi a ten potřetí překonal gólmana Pražanů - 0:3. Ti poté vrhli všechny své síly do útoku, dlouho se jim ale nedařilo překonat Rolanda Poláška, který si poradil i s přečíslením tři na jednoho. V závěru první třetiny se tým z hlavního města přeci jen dočkal, když Komárkovu ránu od modré tečoval do sítě Adam Bílek - 1:3.

Prostřední dvacetiminutovku začali tlakem pro změnu hosté, jenže tentokrát Wolf svůj celek podržel. V pětadvacáté minutě našel Wojnar svou přihrávkou Davida Schwambergera, jenž svou nekompromisní střelou z mezikruží snížil na 2:3. Vzápětí mohl tentýž hráč vyrovnat, z bezprostřední blízkosti si ale tentokrát vylámal na Poláškovi zuby. Poté nevyužil obrovskou příležitost Wojnar, který minul napůl odkrytou bránu.

V závěrečném dějství se Sparta vrhla za vyrovnáním. Sám před Poláškem se ocitl Larsen, jeho bekhendovou kličku však liberecký gólman vystihl. Následně mohl skórovat Pšenička, který se na středu dostal k odraženému kotouči. Jeho svižný projektil ale Polášek ukryl do své lapačky. Poslední minuty zápasu přinesly velké drama. Domácí zkusili hru v šesti a vypracovali si několik gólových šancí, jenže pokaždé ztroskotali na skvělém brankáři Tygrů.

Jednobrankové vedení nakonec Liberečtí s vypětím všech sil udrželi a především díky fantastickému Rolandu Poláškovi si připsali první body do nadstavbové tabulky.