Dvacítka na Mladou Boleslav nevyzrála. Bruslaři rozhodli dvěma góly v závěru druhé třetiny

Liberec - Liberecká U20 sice od úvodních minut prohrávala, stále se však byla Mladé Boleslavi na dostřel. V závěru druhé třetiny ale Středočeši vsítili dvě rychlé branky a ve třetí periodě už si svůj náskok pohlídali.

N3, čtvrtek 22. února 2018
2:6
(1:2, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Rychlovský (Nezbeda, Starosta), 28. Průžek (Benák) – 4. Nepokoj (Najman), 5. Flynn, 24. Hrdinka (Flynn), 39. Pawliczek (Dvořák), 40. Najman (Flynn), 49. Maršoun (Najman). Rozhodčí: Micka – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.

Polášek (41. Žajdlík) – Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Charvát, Benák, Kunst, Starosta – Rychlovský, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Nezbeda, Burda, Hrabík, Chrtek, Žemba, Bělohorský

BK Mladá Boleslav

Krofta – Linhart, Chujac, Hrdinka, Mašek, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Tóth, Najman, Krejčík, Flynn, Pawliczek, Maršoun

Bílí Tygři se vrhli do utkání s cílem získat další tři body do tabulky nadstavbové skupiny, avšak začátek gólově vyšel hostům z Mladé Boleslavi. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre po Flynnově přihrávce Martin Nepokoj.

Prakticky vzápětí si pak Bruslaři zahráli přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít. Poláška tentokrát překonal Oscar Flynn, což znamenalo bleskově získaný dvoubrankový náskok hostů. Střelecky aktivnější Tygři se dočkali až krátce před polovinou periody, kdy se prosadil Petr Wiencek.

Na začátku druhé dvacetiminutovky dokázali Bruslaři znovu odskočit. Flynn našel obránce Františka Hrdinku a účastník posledních dvou juniorských šampionátu se nemýlil. Šelmám se ale opět podařilo vsítit kontaktní gól, když brankář Krofta pustil za svá záda střelu Jiřího Průžka. Více už ale Středočeši domácím nepovolili.

Ba naopak! V závěru prostředního dějství zasadili Mladoboleslavští Tygrům smrtelnou ránu dvěma slepenými góly. Nejprve zvýšil na 4:2 Dominik Pawliczek a pouhých šestnáct sekund před sirénou mířil přesně Ondřej Najman, se čtyřmi kanadskými body nejproduktivnější hráč večera.

Do třetí třetiny naskočil mezi tři tyče Matěj Žajdlík, i on však o čisté konto záhy přišel. Gólovou tečku za utkáním udělal hostující Patrik Maršoun. Žajdlíka mohlo alespoň těšit chycené trestné střílení, které liberecký brankář lapil před koncem utkání Pawliczkovi. Prohru Severočechů 2:6 to ale zmírnilo jen minimálně.