Dvacítka přemohla Plzeň v prodloužení a udržela naději na play-off

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – V 9. kole nadstavby o účast v play-off Extraligy juniorů se Bílí Tygři utkali s týmem z Plzně. Tygři nutně potřebovali vyhrát a odpovídal tomu i obraz hry. Liberec byl od začátku lepším týmem a prakticky celý zápas vedl. Po individuálních chybách v obraně se ale zápas dostal do prodloužení, ve kterém o druhém bonusovém bodu pro domácí mužstvo rozhodl Burda.

N9, čtvrtek 15. března 2018
4:3p
(2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Průžek (Kunst, Hrabík), 16. Chrtek, 42. Chrtek (Nezbeda, Bednář), 65. Burda (Průžek) – 39. Chalupa, 48. Chalupa (Rubner), 54. Pour (Eret, Kvasnička). Rozhodčí: Pilný – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Žajdlík – Hanousek, Bednář, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Rychlovský, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

HC Škoda Plzeň

Kolář – Kvasnička, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, M. Červenka, Hanzlík, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Vracovský, Eret, D. Roubal, Rubner

Tygři začali utkání v rychlejším tempu než hosté a odměnou jim byla branková příležitost hned po minutě a půl. Po špatné rozehrávce hostů, zapříčiněné dobrým forcheckingem, se k puku dostal mezi kruhy Šír, ale jeho pokus mířil pouze do hrudníku Koláře. To další liberecký forvard ve 4. minutě už mířili přesně. Dvojnásobnou přesilovku využil Jiří Průžek, který si zkušeně počkal na brankovišti a sebral odražený puk po nahození Kunsta. Nekompromisně zavěsil pod horní tyčku do odkryté klece a poslal Tygry do vedení. Domácí pochopili, že kotouče od modré čáry by mohl být recept na gólmana Plzně. Gumový nesmysl při dalším pokusu opět pouze vyrazil před sebe a k dorážce se natahoval Nezbeda, kterému o pár centimetrů ukradl gólovou dorážku jeden z obránců. Na druhé straně poprvé výrazněji prověřil Žajdlíka Rubner, který nadvakrát vyzkoušel pevnost brankářské výstroje, ale liberecký gólman byl pozorný. První pumelici vyrazil a druhou skryl do rukavice. Produktivitu předvedl celé hale v 15. minutě Ondřej Chrtek. Ze souboje u mantinelu v rohu kluziště vyjel úplně osamocený. Nejdříve se podíval před branku, kde byl připravený Krejsa. K němu se však stáhl jeden z plzeňských. Chrtek si vybruslil před Koláře a trefil přesně mezeru mezi lapačkou a betony.

Druhé dějství bylo ve znamení bojovného hokeje a šancí jsme viděli velmi poskromnou. Pramenili však především z chyb soupeře. Po jedné takové se podvedlo skórovat plzeňským. Starosta se snažil rozehrát, ale namazal do samostatného úniku Matěji Chalupovi, který se trefil přesně na zadní tyč a Žajdlík byl bez šance.

Jiří Průžek nabírá rychlost

Do poslední dvacetiminutovky se hosté vrhli se snahou rychle vyrovnat, ale paradoxně opět brzo inkasovali. Po dělovce od modré čáry, kterou Kolář nedokázal zkrotit, se k puku dostal Ondřej Chrtek. Ten si kotouč přehodil na beckhand a uklidil ho do poloprázdné branky. Tygři měli Plzeň na lopatě, ale vlastními chybami se připravili o vedení. Další hrubici domácích vyprodukoval Hanousek. Na modré čáře zaváhal a nabídl puk do samostatného úniku Matěji Chaloupovi, který vstřelil prakticky totožně i svou druhou branku v utkání. V 53. minutě už bylo vyrovnáno. Puk se odrazil od mantinelu k volnému Jakubu Pourovi, který z levého kruhu podstřelil mezi betony Žadlíka. Infarktový závěr ozdobily šance Chrtka a Burdy. První jmenovaný tečoval Starostovo nahození od modré, ale puk jen těsně prosvištěl vedle tyče. Druhý se ocitl sám v prostoru mezikruží, ale branku, deset vteřin před koncem základní hrací doby, trestuhodně minul.

Následovalo prodloužení, ve kterém měli oba týmy svou šanci rozhodnout. Roubal jel sám na Žajdlíka, ale klička na pravou stranu mu utekla. To liberečtí naložili s tou svojí o poznání lépe. Prakticky z protiútoku ujel obraně hostů Václav Burda, který dlouhou kličkou do beckhandu překonal beton Koláře a přisoudil tak druhý bod Liberci

Ondřej Chrtek hledá spoluhráče

Valdemar Jiruš
„My jsme věděli, že dnešní utkání musíme zvládnout, abychom zůstali ve hře o play-off. Zápas jsme měli velice dobře rozehraný, ale dvě hloupé chyby zkušených hráčů nás trochu přibrzdili. Mrzí nás, že se ty hrubky staly, ale to je hokej a bez toho by v hokeji nepadaly branky. Vzhledem k vývoji utkání jsou možná dva body málo, ale to se stane. Utkání se dostalo do prodloužení, ve kterém jsme si vzali bod navíc a jsme za něj strašně rádi. Jedeme na poslední utkání zítra do Pardubic, kde se rozhodne o tom, jestli budeme v play-off nebo ne. Pro kluky je to obrovská škola a velká zkušenost. Týmu věříme a na zítřejší utkání se dobře připravíme a těšíme se na něj.“