Ani galapředstavení Roberta Reichela chemikům tři body nepřineslo

Date of publication Author Jan Švanda

Neuvěřitelné věci byly k vidění na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Skóre se v průběhu utkání přelévalo ze strany na stranu. Ofenzivní, otevřený hokej se po šedesáti minutách nakonec zastavil na stavu 6:6! V prodloužení pak byli šťastnější domácí, kteří přidali sedmou branku a jeden bod navíc k tomu. O střelecký koncert domácího Chemopetrolu se postaral olympijský vítěz z Nagana <b>Robert Reichel</b>, který se čtyřikrát v zápase trefil a přibalil navíc ještě jednu gólovou přihrávku. Bílým Tygrům naopak vydatně pomohl ke kanonádě navrátilec do sestavy Andrej Podkonický. Jubilejní stou libereckou branku v této sezóně vstřelil Igor Rataj. Paradoxem bezesporu je, že ani šest vstřelených branek nepomohlo Tygrům v severočeském derby k vítězství.

38. kolo, úterý 03. ledna 2006
7:6p
(3:2, 2:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Reichel (Prorok), 10. Hranáč (Reichel), 16. Reichel (Hranáč, Poživil), 29. Reichel (Skuhrovec, Kubinčák), 37. Reichel (Kubinčák), 57. Bednařík (Benda, Trávníček), 64. Skuhrovec (Benda) - 8. Rataj (Vampola), 18. Podkonický (Vaic), 26. Krstev (Richter), 28. Rozsíval (S. Procházka), 40. Rataj, 45. Podkonický. Rozhodčí: Blecha - Bádal, Pouzar. Diváci: 3050, Vyloučení: 10:12, navíc Podkonický (Liberec) 10 minut, Využití: 4:4, V oslabení: 0:1

HC VERVA Litvínov

Altrichter - Punčochář, Gýna, Morava, Ťupa, Poživil, Hranáč, Skuhrovec – Kubinčák, Reichel, Prorok – Benda, Branda, Trávníček – Zadina, Petružálek, Bednařík – Šaffer, Sklenička, Gombár.

Hnilička (31. Falta) - Hanzlík, Jiruš, Holub, Richter, Krstev, Hlavačka, Derner, Moravec - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek.

Fanoušek, který se rozhodl nenavštívit 15. severočeské derby mezi domácím Chemopetrolem Litvínovem a libereckými Bílými Tygry a raději dal přednost teplu rodinného krbu, si musí trhat všechny vlasy na hlavě. Ofenzivní festival, který měl za následek třináct branek, z nichž osm jich padlo z přesilových her, vidělo na Zimním stadionu Ivana Hlinky jen něco málo přes 3000 diváků. Přestřelka, ve které každý z týmů tahal chvíli za delší konec, skončila ve finále po šedesáti minutách hry nerozhodně 6:6. O tom, že si Litvínovští nakonec připíší o bod víc, rozhodl v čase 63:00 po přihrávce Jana Bendy Radim Skuhrovec.

1. třetina:

Vůbec do první šance v utkání se dostali hosté a ihned ji dokázali zúročit ve vedoucí branku. Petr Vampola našel v přesilovce po vyloučení Skuhrovce od zadního mantinelu přesnou přihrávkou před brankou Igora Rataje, který jubilejní stou brankou Bílých Tygrů v této sezoně otevřel střelecký účet utkání. Než stačili spoluhráči předat šťastnému střelci za stou branku květiny a děkovný dopis, bylo na litvínovském stadioně veselo jako na karnevale. Po 59 vteřinách Ratajovy trefy totiž našel Ivo Prorok Roberta Reichela, na jehož střelu Milan Hnilička nestačil ani zareagovat. Uplynula jen jedna minuta a dvacet vteřin a domácí dokonce vedli. Na trestnou lavici odešel Igor Rataj za nedovolené bránění a Jan Hranáč tečoval střílenou Reichelovu přihrávku za Hniličkova záda. V 15. minutě to mohlo být dokonce o dvě branky, střelu Bendy Hnilička neudržel, Daniel Branda však nedokázal dostat puk za jeho záda. Změnit stav se poté nepodařilo ani Skleničkovi, jeho bombu hostující brankář bravurně vyrazil. Litvínov se třetí branky nakonec přeci jen dočkal, opět v tom měla prsty dvojice Reichel - Hranáč. Tentokrát si oba hráči role vyměnili. Hranáč střílí, Reichel tečuje pod horní tyčku - 3:1. Zdálo se, že branka trojnásobného mistra světa bude zlomovým bodem pro tříbodový zisk domácích. Jenže na začátku 17. minuty byl vyloučen Trávníček za sekání a hostům se naskytla možnost početní výhody. Do velké šance se však nejprve vřítil Prorok, který v oslabení ujel, trefil ale jen tyč. Hned z protiútoku našel Lubomír Vaic Andreje Podkonického, který z otočky vrátil Liberec zpět do zápasu. Závěr třetiny se nesl ve znamení menších trestů Rataje, respektive litvínovského Ťupy.

2. třetina:

Druhé dějství začalo tak, jak skončilo to první - vyloučením. Ve 24. minutě putoval "za katr" litvínovský Branda za hákování a Tygři využili třetí přesilovou hru v zápase. Střelu Martina Richtera ještě stačila nová posila chemiků Martin Altrichter vyrazit, na dorážku Angela Krsteva už byl krátký. Na začátku 28. minuty byl již obrat dokonán. Přečíslení třetí útočné řady zakončil Patrik Rozsíval. Z vedení se však Liberečtí radovali pouze necelou minutu. O vyrovnání se postaral opět Robert Reichel, který beckhendem do šibenice dovršil hattrick. V polovině zápasu se vydal na výlet obránce Morava, jeho střela ale minula libereckou branku. Ve 37 .minutě přišel další zvrat v utkání, svou čtvrtou trefu přidal Robert Reichel, který dorazil, již za záda střídajícího Pavla Falty, puk po střele Kubinčáka. Tygrům se v závěru první třetiny naskytla možnost na vyrovnání. Trest na dvě minuty si nejprve šel odpykat Benda za hákování a po něm šel zahřívat lavici i obránce Petr Punčochář za nedovolené bránění. Dvojnásobnou početní výhodu liberečtí hokejisté nevyužili, přesilovku pět na čtyři však ano, Igor Rataj se podruhé v utkání trefil a vyrovnal na 5:5.

3. třetina:

Že Bílí Tygři umí střílet góly také jinak než v oslabení, přesvědčili všechny přítomné diváky ve 45. minutě utkání. Martin Hlavačka byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, Podkonický vypíchnul na modré lítvínovským hráčům puk a přes celé kluziště postupoval sám na Altrichtera, kterému ve finále nedal šanci. Libereckým Bílým Tygrům však nebylo souzeno toto utkání vyhrát. Střela Šaffera nejprve skončila těsně vedle tyče, následně našel hrdina večera Reichel přihrávkou Kubinčáka, s jehož pokusem si výtečně poradil Pavel Falta. Vyrovnat se domácím nakonec podařilo. V době, kdy na trestné lavici odpočíval Andrej Podkonický za sekání, využil početní převahu Bednařík.

Prodloužení

Hned na začátku prodloužení putoval "na hanbu" Jan Tomajko a po pohotové ráně obránce Radima Skuhrovce ke vzdálenější tyči si domácí v divoké přestřelce připsali dva body.