Ani potřetí se junioři nedočkali výhry, z Brna odjíždějí bez bodu

Date of publication Author Michal Kuba, Tomáš Dolejš

Brno/Liberec - Liberečtí junioři vyrazili v dohrávce čtvrtého kola na led brněnské Komety. Po dvou prohrách po nájezdech chtěli Tygři konečně urvat vítězství, ale ani v metropoli Moravy se jim to nepodařilo. Ačkoliv dokázali srovnat stav, tak se Brněnští opět dostali do vedení a dokázali vyhrát těsně 2:1. Jediný gól Liberce zaznamenal Jedlička.

4. kolo, neděle 24. srpna 2014
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Šnajnar, 46. Kozel (Denk, Švejda) – 39. Jedlička (Hrníčko, Pálek). Rozhodčí: Přikryl – Bryška, Lukš. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Kometa Brno

Jekel – Vágner (C), Hájek, Kupčík, Švejda, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar – Dufek, Dvořák, Kozel, Pokorný, Denk, Zohorna R., Biolek, Garčic, Dymáček, Král T., Boltvan, Grünwald

Stezka – Tržický, Pálek, Mrázek J. (C), Zedek, Arlt, Klinger, Šír, Divila – Ordoš, Havlas, Král Z., Hrníčko, Solenský, Kalfiřt, Kačírek, Jedlička, Babec, Kratochvíl J., Heřmánek, Vondráček

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu s odhodláním a bylo to znát na jejich hře. Prvních patnáct minut urputně tlačili na soupeře a ustáli i čtyřminutové vyloučení Lukáše Denka, který se provinil vysokou holí. V čase 15:35 však přišel první gól utkání, který vstřelil brněnský Rostislav Šnajnar.

V prostřední pasáži se podařilo Tygrům vstřelit gól po pěti minutách hry, ovšem nebyl uznán, protože před dotlačením puku za brankovou čáru rozhodčí přerušil hru. V čase 38:24 ale přišlo uklidnění pro Liberec, když se Jakub Jedlička dokázal trefit pod břevno v samostatném úniku.

Poslední branka zápasu padla přesně šest minut po začátku třetí třetiny. Z mezikruží rozhodl o výsledku zápasu domácí Adam Kozel. Ve zbývajícím čase liberečtí dlouho hrozili, třikrát po sobě neuspěl Zedek a poté ani Ordoš, který se dostal do šance po chybě domácího Pokorného v útočném pásmu. Celou dobu držel úspěšně brněnské naděje při životě Pavel Jekel, který za svá záda nepustil více jak jeden puk.