Ani tři góly nestačily

Date of publication Author Michal Berg, Stanislav Havel

Ani trojbrankové vedení a drtivý nástup v úvodní třetině Tygrům nestačil k zisku bodů. Po gólech <b>Angela Krsteva</b>, Kábrta a Straky sice domácí šli do kabin s klidným svědomím, ale Pardubice v dalším průběhu zápasu prokázaly, proč jsou na prvním místě tabulky. Rozhodujícím momentem se stala 56. minuta, kdy nejprve Michal Sýkora srovnal a o několik vteřin později Tomáš Divíšek otočil zápas. Liberec byl v tabulce předstižen Vsetínem, jenž díky třem brankám Hudlera porazil Třinec.

, úterý 12. listopadu 2002
3:4
(3:0, 0:2, 0:2)

Branky: 2. Krstev (Musil), 10. Kábrt (Kropáč, Kubinčák), 20. M. Straka (Kropáč) - 30. Čáslava (Mudroch, D. Pospíšil), 35. Rolínek (Lubina, M. Sýkora), 56. M. Sýkora (Lubina), 57. Divíšek (Mudroch, P. Sýkora). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváci: 4520.

Falta - Jiří Hanzlík, Čakajík, Jan Kudrna, Krstev, Kočí, J. Moravec, Vála - Kropáč, M. Straka, Kábrt - V. Novák, Musil, S. Procházka - Rozsíval, Plodek, Kubinčák - Víšek, Moskal, Hájek

HC Dynamo Pardubice

A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Pácal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Janecký - Lubina, Rolínek, T. Blažek - P. Sýkora, Divíšek, D. Pospíšil - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Průcha, Koukal

První třetina se odehrávala nad veškerá očekávání. Tygři se vrhli do zápasu s chutí rozhodnout hned v jeho úvodu. Již od první minuty byly Pardubice pod velkým tlakem domácích a jen obtížně se bránily. Bylo tedy zřejmé, že takový nápor dlouho nevydrží. Už v druhé minutě se po nahrávce Musila prosadil Angel Krstev, který z modré dělovou ránou propálil Adama Svobodu – 1:0. Naopak v první velké šanci hostí se ocitl Miroslav Duben, který tvrdě po zemi vypálil na Faltu, ten ale pravým betonem vyrazil. První přesilovou hru utkání hráli Liberečtí již v šesté minutě, zkazil ji ale domácí Hanzlík, který hrubě zafauloval. Druhou přesilovku už Tygři využili, a to v desáté minutě, kdy Pavel Kábrt tvrdou střelou z kruhu zvyšoval na 2:0. Poté následovala velká šance pardubických hokejistů. Ti přešli do rychlého přečíslení, Michal Sýkora střílel do napůl odkryté brány, ale Pavel Falta se opět vyznamenal. Následovala další využitá přesilovka, tentokrát 5 na 3. To ale nebylo v prvním dějství všechno. V poslední minutě první třetiny Straka rozjel přesilovkovou akci. Domácí bek pálil od modré, Svoboda jen vyrazil a Kropáč dorážel. Trefil z ostrého úhlu růžek branky, gól to ale ještě nebyl. Michal Straka byl ale v pravý čas na správném místě a dorazil pohotově do sítě Pardubických – 3:0. Domácí tak odešli do šaten s nečekaným třígólovým náskokem.

Druhá třetina se velmi lišila od té první. Liberečtí začali propadat v obraně a mnohdy se ani nestačili vrátit do obranného pásma. Pavel Falta tak několikrát zůstal zcela sám proti šancím soupeře. Pardubičtí hráči ožili, začali více napadat ve středním pásmu a jejich hra se stala o hodně agresivnější. Při jedné ze svých přesilovek dokonce nastřelili tyčku. Puk se poté povaloval na brankové čáře, domácí ale svoji branku dokázali uhájit. Nebezpečná přesilovka však stále pokračovala. Devět vteřin zbývalo do návratu Kočího, když pardubický obránce Petr Čáslava dorazil za Faltova záda puk po Mudrochově střele – 3:1. Pět minut nato Liberečtí ve vlastním obranném pásmu znovu zaváhali. Puk se dostal k osamocenému Tomáši Rolínkovi, který z blízka zasunul pod klečícího Faltu – 3:2. Ve 35. minutě se Liberečtí útočníci opět zapomněli v útočném pásmu a hosté se řítili ve čtyřech proti dvěma domácím hráčům. Velkou šanci na vyrovnání ale Pardubáci nevyužili. O dvě minuty později mohl ještě vyrovnat Kolář, puk mu ale před odkrytou brankou přeskočil hokejku.

Perníkáři ve třetí třetině otevřeli ofenzivní stavidla ještě více a rázem se hrál hokej, který se pardubickým fanouškům určitě musel líbit. Ne tak už libereckému trenéru Josefu Jandačovi. Do první šance ve třetí třetině se dostal Ladislav Lubina, který prudce vypálil na Faltu, puk se odrazil od zadního mantinelu a sám střelec se jej ještě pokusil dorazit. Falta ale fantastickým zákrokem kryl. Tygři ale v posledních minutách třetí třetiny dvěma slepenými inkasovanými brankami jako již poněkolikáté zápas ztratili. Michal Sýkora vystřelil po buly z pravé strany a v brankovišti stojící Ladislav Lubina kotouč usměrnil do branky - 3:3. Tři minuty před koncem třetiny otočil Tomáš Divíšek na konečných 3:4.