Ave, Šimek! Šikovný bek rozhodl zápas s Chomutovem dvěma góly ve dvou minutách!

Chomutov/Liberec - Radim Šimek se v zápase proti chomutovským Pirátům prosadil hned dvakrát během dvou minut, Roman Will naopak za svá záda nepustil ani jeden z pětadvaceti pokusů domácích. O vítězství 3:0 ale rozhodl především týmový výkon, díky němuž naše mužstvo vstoupí do vánoční pauzy s výhrou v zádech.

31. kolo, čtvrtek 22. prosince 2016
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. R. Šimek (Radivojevič, P. Jelínek), 27. R. Šimek (L. Krenželok, Martin Procházka), 58. Bartovič (Radivojevič, J. Stránský). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Rozlílek, Špůr. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:18. Diváci: 4 398.

Piráti Chomutov

Král – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Mrázek, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Kämpf, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček

Will – Jánošík, R. Šimek, Derner, Pyrochta, Havlín, Mojžíš (A), Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), J. Mikyska, Svačina – Bartovič, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, A. Dlouhý – Martin Procházka.

Do utkání Tygři nastoupili v obměněné sestavě, kvůli absenci Martina Ševce se do první formace propracoval Adam Jánošík. Do třetí obranné dvojice zasáhl Tomáš Havlín a jako sedmý bek dostal šanci opět devatenáctiletý Jakub Husa, ve třetí útočné pětce se naopak objevil Adam Dlouhý a jako třináctý útočník poprvé navlékl dres šelem Martin Procházka.

Po minutě hry se mohlo poprvé měnit skóre, Pyrochta nezachytil kotouč a vyzval ke skórování Růžičku. Ten přestřelil, dorážejícího Kämpfa vychytal Will. Zanedlouho přišla řada také na Tygry, Stránský nalezl přesným pasem před brankou Bartoviče, který okamžitě vystřelil, trefil však beton Krále. Galerie šancí byla otevřená i v druhé polovině úvodního dějství. Nejprve Sklenářovu kličku k levé tyčce zastavil Roman Will a poté nedokázal na tygřího maskovaného muže vyzrát ani Vladimír Růžička.

O několik chvil později žabičkou nabídl Radivojevičovi příležitost Svačina, kapitán šelem ale na Krále pokusem mezi betony nevyzrál. Po přestávce dostalo naše mužstvo příležitost početní výhody a trestalo. Puk se dostal k Radimu Šimkovi, jenž napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hrdiny Radima Šimka bylo plné hřiště. Šikovný bek po Krenželokově přihrávce ujížděl sám na Krále a chladnokrevně zakončil.

Zvýšit dvougólový náskok mohl Lukáš Krenželok, který si sjel mezi kruhy, svou ranou ale trefil tyč. Skokana s Kämpfem naopak výbornými zásahy vychytal Roman Will. Naděje Pirátů mohl definitivně potopit v devětačtyřicáté minutě Jan Ordoš. Klasickou kličkovanou se dostal až před Tomáše Krále. Nicméně ten se obelhat nenechal a připsal si úspěšný zákrok.

Vzápětí nalezl Vladimír Růžička dobrou nahrávkou hůl Koblasy, jeho teč změnila dráhu kotouče, avšak pouze mimo zařízení. Chomutovští se hnali za snížením skóre, ale do cesty se jim postavil Roman Will. Jeho um se prokázal také při šanci Ivana Humla v samotném závěru, útočníkovi Pirátů nepomohla ani skvělá střelecká pozice. Následně domácí odvolali brankáře, Tygři zachytili rozehrávku, Radivojevič posunul puk na Milana Bartoviče, který neměl s trefením prázdné branky problém. Tygři zvítězili v SD Aréně 3:0 a do vánoční pauzy tak vstoupí s vítězstvím v zádech.

„Vstoupili jsme do utkání velmi špatně, hráli jsme složitě, soupeř byl velmi důrazný a měl několik šancí. Zvažovali jsme i time-out, abychom zastavili soupeřovu aktivitu, což se nám podařilo a začali jsme se srovnávat. Od druhé třetiny jsme zjednodušili přestupy přes střední pásmo, dali jsme gól v přesilovce a to nám vždycky pomůže. Ve třetí třetině jsme domácím nedali moc šancí, aby utkání zvrátili.“

Jan Šťastný
„Do utkání jsme vstoupili výborně a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Soupeře jsme zatlačili, dostali ho pod tlak a vytvořili si tři nebo čtyři vyložené šance, z kterých měly být dva góly. Trochu jsme se báli druhé třetiny, aby se hra neotočila, což se stalo. Soupeř dostal šanci v přesilovce, kterou okamžitě potrestal. Pak jsme udělali jednu chybu, špatně jsme vystřídali a soupeř toho využil. Ve třetí třetině Liberec kontroloval hru, nám se nepodařilo vstřelit kontaktní gól, ale naopak jsme inkasovali. Největší překážkou byl Roman Will v brance, který pokryl všechny naše šance. Sportovně gratuluji soupeři k vítězství.“