Bakoš s Kvapilem proti Vervě vystříleli Tygrům výhru 4:3 v prodloužení

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Skvělé představení dvou mužů. Přesně tak by se dal popsat zápas s Litvínovem z pohledu Bílých Tygrů. Martin Bakoš s Markem Kvapilem posbírali dohromady osm kanadských bodů a byli u všech čtyř branek.

28.kolo, neděle 03. prosince 2017
4:3p
(0:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Bakoš (M. Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, M. Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, M. Kvapil) – 29. Ihnačák (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:6, navíc Bulíř (LIB) 5 + OT do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 454. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – J. Stránský, Redenbach, Jašek – Lakatoš, D. Špaček, J. Vlach.

HC VERVA Litvínov

Petrásek (Kantor) – Hunkes, Kubát (A), Gula, L. Doudera, Sörvik, Baránek, Z. Sklenička – Nejezchleb, V. Hübl (A), Gerhát – Vandas, Ihnačák, J. Černý – Jánský, M. Hanzl, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, Matoušek.

Utkání předcházel slavnostní ceremoniál spolu s čestným buly, které obstaral starosta nedaleké německé Žitavy Thomas Zenker. Nutno dodat, že šlo na následujících několik minut o nejzajímavější moment, neboť jinak si v úvodu oba celky počínaly především opatrně. Na první výraznou příležitost si fanoušci museli počkat až do 9. minuty.

V přesilové hře tehdy Kvapil posunu puk před branku Jelínkovi, ten ale zblízka Petráska nepřekonal. O zajímavou šanci se postarala i čtvrtá formace, když Lakatoš našel rozjetého Jaroslava Vlacha, jeho ránu však litvínovský brankář nadvakrát kryl. V závěru prvního dějství se neujala ani Lakatošova teč, do druhé třetiny se tak šlo za bezbrankového stavu 0:0.

Hráči sledují dění na modré čáře

Po změně stran se naopak do velké příležitosti dostali hosté, když Hübl ujel obraně a těsně před Willem byl zahákován, což znamenalo jediné – trestné střílení. Ani na druhý pokus však zkušený forvard na Romana Willa nevyzrál. O chvíli později však přišla větší rána. Michal Bulíř byl za faul na Baránka vyloučen na pět minut plus do konce utkání a Brian Ihnačák po dvanácti sekundách trestal.

Vzápětí šli do čtyř také hosté a při stejném počtu hráčů Tygři srovnali. Kvapil našel před brankou Martina Bakoše, který bekhendem nedal Petráskovi šanci. Jen o chvíli později se však opět prosadil Litvínov, když Viktor Hübl z levé strany propálil vše, co mu stálo v cestě. Následně šli Tygři dokonce do tří, nicméně dlouhé oslabení přestáli, jen aby následoval čtyřminutový trest za vysokou hůl pro Ladislava Šmída.

Teprve poté, co si Bílí Tygři více než devět minut v kuse zahráli ve čtyřech či dokonce ve třech, se v plném počtu mohli vrhnout na zteč. Ani tlak v závěru druhé třetiny k vyrovnání nestačil, do závěrečného dějství tak naši hráči vstupovali s těsnou ztrátou.

Petr Jelínek bojuje o kotouč

Po 63 sekundách třetí třetiny to už neplatilo. Martin Bakoš dostal puk před brankou, kličkou oklamal Petráska a následně zamířil do odkryté klece. A to nebylo vše. O několik minut později proměnili Bílí Tygři v utkání už druhou přesilovku, když puk po závaru proskákal k Tyleru Redenbachovi a ten trefil odkrytou klec.

Své vedení si Bílí Tygři s klidem hlídali a Litvínov do větších šancí nepouštěli. O to větší sprcha přišla v závěru. Dvě minuty před koncem obrana zcela zapomněla na Viktora Hübla, který trestuhodně sám dostal na modré čáře přihrávku a samostatné sólo zakončil ranou do šibenice.

Podruhé během tří dnů tak utkání dospělo do prodloužení. To trvalo pouhých 44 sekund, než po parádní Bakošově přihrávce vypálil Marek Kvapil a trefil odkrytou klec. Tygři si tak nakonec po dramatickém závěru připsali další důležité dva body.

Filip Pešán
„První dvě třetiny jsme vůbec neodehráli dobře. Byli jsme nedisciplinovaní, nedrželi jsme se plánu. Vždyť jsme čelili trestnému střílení i v součtu takřka devítiminutové přesilovce soupeře. Tam nás podržel Roman Will, díky němuž jsme zůstali ve hře. Po dvou třetinách jsme si k tomu něco v kabině řekli. Do třetí dvacetiminutovky jsme měli dobrý vstup, ale bohužel jsme v závěru nešťastně inkasovali branku na 3:3. Jsem rád, že jsme nakonec strhli na svou stranu alespoň dva body za výhru v prodloužení.“

Darek Stránský
„První třetina byla rychlá a svižná, myslím, že se hrál i pěkný hokej. Zbytek utkání byl hodně poznamená častými využitími. Předvedli jsme hroznou spoustu faulu a některé z nich byly vyloženě z kategorie školáckých a hloupých. Namísto toho, abychom v pětiminutové přesilovce rozhodli, zkazili jsme si ji fauly. Když jsme vstoupili do třetí třetiny za stavu 2:1, opět jsme soupeři nabídli možnost srovnat. No a rozhodující gól, ten v prodloužení opět padl v oslabení. Můžeme se zlobit pouze sami na sebe, že si z Liberce nevezeme více bodů. Nicméně vzhledem k závěru můžeme být rádi i za bod.“