Beran v prodloužení předčil Tygra. Dvacítka senzační obrat do konce nedotáhla

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Ani drtivá střelecká převaha nestačila. Výběr do dvaceti let sice v zápase dlouho prohrával, manko však dotáhl a zápas dospěl až do prodloužení. V něm ale ukořistilo bod navíc zlínské Aukro.

20.kolo, pátek 01. prosince 2017
5:0
(kontumace)

Branky a nahrávky: 11. Starosta (Rychlovský), 43. Šír (Burda), 51. Teplý (Rychlovský), 53. Teplý – 1. Dlabaja (Mikulec), 22. Budil (Kočica), 23. Jenáček (Dlabaja), 50. Dlabaja (Mikulec), 62. Kočica (Dobiáš, Budil). Rozhodčí: Nepomucký – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 6:9, navíc Budil (ZLN) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 53:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.

Polášek – Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek (C), Vlach, Juščák, Piroutek, Rychlovský, Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil

PSG Berani Zlín

Huf – Martínek, Marek, Augustín, Padrnos, Gába, Budil, Jenáček – Kenša, Dvořáček, Čechmánek, Kočica, Mikulec (C), Gharibyar, Sedláček, Chalupa, Kotek, Dobiáš, Dlabaja

Zápas byl kvůli neoprávněnému startu zlínského Davida Martínka po dvou vyšších trestech v utkáních s Pardubicemi a pražskou Slavií kontumován ve prospěch Bílých Tygrů Liberec. Více si můžete přečíst zde.

Skóre utkání se poprvé měnilo už ve čtrnácté sekundě. Bleskovou akci Aukra po buly zakončil Daniel Dlabaja a Zlín poprvé vedl. To však platilo jen do poloviny první části, kdy se v přesilové hře trefil do horního růžku liberecký bek Martin Starosta.

Severočechy vyrovnávací trefa nabudila a zlínský gólman Huf se najednou musel ve své bráně hodně ohánět. Skvělým zákrokem však zneškodnil velkou šanci Průžka. Když ho pak překonal Vojtěch Holenda, pomohla brankáři Aukra horní tyč.

Začátek druhé třetiny Tygrům opět nevyšel. Nejprve po chybě libereckých hráčů skóroval Radim Budil a krátce nato zvýšil v přesilové hře na 3:1 Jakub Jenáček, jehož tečovaná střela s velkým štěstím doplachtila za bezmocného Poláška.

Domácí hráči se snažili s dvoubrankovým mankem něco udělat, ale dočkali se až ve třetí třetině. Podobně jako hosté udeřili Tygři ihned po buly, konkrétně Jan Šír. Pak se ale svěřenci Valdemara Jiruše zapomněli vepředu při oslabení a Aurko trestalo. Daniel Dlabaja si vyměnil puk s Mikulcem a nasměroval ho za Poláškova záda.

Odpověď šelem na sebe nenechala dlouho čekat. Rychlovský našel před bránou Michala Teplého a ten vykřesal naději. Za dvě minuty bylo vyrovnáno! Michal Teplý z nulového úhlu nahodil puk do brankoviště a Berani si dali vlastní gól.

Rozhodovat tedy muselo prodloužení, které ale dlouho netrvalo. Poslední akce zápasu se udála v 62. minutě, kdy Dobiáš našel Jonáše Kočicu a ten gólovou příležitostí nepohrdl. Aukro si tak zásluhou jeho trefy odvezlo z Liberce cenný bod navíc.

Valdemar Jiruš
„Měli jsme špatný vstup do první i druhé třetiny. Samozřejmě nás mrzí i nevyužité přesilovky. Soupeř nedokázal pokrývat naše hbité hráče, takže tam bylo hodně vyloučení. Nevyužité početní výhody vidíme jako hlavní důvod toho, že jsme nevyhráli za tři body. Dotahovali jsme a měli jsme i samostatný nájezd za stavu 4:4. Zlín vytěžil z minima maximum. My jsme hráli hokej a oni jen vyhazovali a čekali na naše chyby. Bohužel jsme je dělali, ale troufám si říct, že jsme byli hokejovějším mužstvem.“

Zbyněk Mařák
„Strávili jsme dlouhou cestu v autobuse, takže jsme z toho měli trochu obavy. Měli jsme vynikající začátek. Prvních pět minut jsme soupeře k ničemu nepustili. Pak nás srazilo oslabení. Hra se vyrovnala. Dvakrát jsme ubránili dvojnásobnou početní nevýhodu, což nás stálo mnoho sil. To se ukázalo ve třetí části, kdy Liberec srovnal. Myslím si, že jsme byli o kapánek lepší a zaslouženě jsme zvítězili v prodloužení.“