Bída a zmar. Tygři zostuzeni na ledě zoufalého nováčka z Brna

Date of publication Author Roman Zajíček, Tomáš Pavlíček

Brno/Liberec - Trápení Bílých Tygrů vrcholí. Liberečtí hokejisté si po čtyřech prohrách přijeli i s několika uzdravenými marody pro vítěznou vzpruhu do Brna, které se s jediným uhraným bodem ještě v průběhu soutěže neodlepilo ode dna tabulky. Místo toho však na moravském poli už od úvodu nestačili a po hororovém průběhu se jejich ztráta vyšplhala až na sedm branek. Jemné úpravy v poslední desetiminutovce již výsledný dojem jednoho z nejčernějších střetnutí liberecké historie nezlepšily.

12. kolo, neděle 04. října 2009

Branky a nahrávky: 7. Procházka R. (Brabenec, Svoboda), 18. Šindel (Huml), 23. Vondáček (Houdek, Zubíček), 24. Svoboda (Prcházka R., Brabenec), 27. Dlouhý (Vondráček), 44. Ludvík (Šindel, Huml), 49. Brabenec (Procházka R.) - 50. Nedvěd (Hlaváč, Jareš), 53. Hunkes (Nedorost) . Rozhodčí: Minář, Hribik - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:6, navíc Bartovič (LIB) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 7120. Střely na branku: 26:49. Průběh utkání: 7:0, 7:2.

HC Kometa Brno

Trvaj - Houdek, Zubíček, Richter, Bičánek, Novák, Ovčačík - Erat, Dopita, Vorel - Dlouhý, Pucher, Vondráček - Svoboda, Brabenec, Procházka - Šindel, Huml, Ludvík.

Leinonen (27. Stejskal) - Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, Moravec, Pavlů - Hlaváč, Nedvěd, Klimenta - Víšek, Kašpařík, Bartovič -Špaček, Nedorost, Blatný - Dušek, Ondřej, Bárta - Vantuch.

Takovou první třetinu letos Kometa nepamatuje. Na liberecké Tygry nastoupila ve velkém stylu a Leinonen se musel hned od začátku co ohánět. Domácí hrozili převážně z přesilovek, nejprve nevyužil závaru Vondráček, poté se pokoušel dorážet Pucher, ale finský brankář nadvakrát zasáhl. Tlak Brňanů neustával a vedoucí branku se pokouše novic v brněnském dresu Novák, jenže liberecký gólman si poradil. Horší to bylo v sedmé minutě, to už musel lovit kotouč ze své sítě. Do brejku se řítila dvojice Brabenec a zakončující Radek Procházka, jenž si položil Leinonena a zavěsil do levého horního růžku. Hosté toho v první třetině příliš nepředvedli a Trvaj, musel řešit jen menší závary, které si vytvořila první útočná formace.

Obživlá Kometa hrála výborně a o další překonání libereckého obranného valu se postarala Dopitou formace, jenže samotný centr tváří v tvář brankáři Liberce neuspěl. Zaplněná hala se ale přeci jen dočkala dalšího gólu. Po faulu Hunkese měli domácí možnost zahrát si přesilovku a téměř po minutě ji přerušil Jakub Šindel, jenž využil ideální přihrávky před bránu od svého spoluhráče Humla – 2:0. Poté hráli jen hosté, bohužel pro ně, obrana i Trvaj v první dvacetiminutovce pracovali na výbornou. Stav skóre tedy po první třetině 2:0.

Pakliže byla první třetina ze strany Komety výborná, druhá byla potom přímo z říše snů. Hostům nevycházelo prakticky nic a na druhé straně Brněnským takřka vše. Na trestné seděl Petr Nedvěd a Rondo se mohlo otřásat v základech potřetí. Od modré napřáhl Houdek a dorážející Roman Vondráček dostal puk do brány potřetí – 3:0. Jen o minutu později bylo pro Liberecké ještě hůř. Procházka vypálil na nejistého Leinonena a Jaroslav Svoboda dotlačil kotouč za finského gólmana – 4:0.

Kometa se doma za čtyři zápasy radovala jen čtyřikrát, stejný počet branek se jí podařil vstřelit za necelých pětadvacet minut. A zdaleka to nebylo vše. Od modré z ničeho nic napřáhl Radek Dlouhý a k překvapení všech překonal Leinonena, který ihned odcestoval ze svého pracoviště do šaten – 5:0. Liberec byl zralý na ručník, Erat poslal milimetrový pas na Vorla a ten jen těsně minul levý horní růžek náhradního brankáře Stejskala. Poté se přeci jen dostával do hry Liberec, ale veškeré akce končily na připraveném Trvajovi, jenž postupně pochytal tutovky Vantucha a Hlaváče. Hostům se nevydařila ani minutová dvojnásobná přesilovka a tak se odcházelo do šaten za stavu 5:0.

Třetí pasáž hry byla z obou stran uvolněná, o výsledku bylo rozhodnuto, a tak se hrál hodně útočný hokej. Především náhradník Stejskal si musel připadat jako na kanonádě. Ač chytal výborně, jeho snaha vyšla vniveč. O další příděl v liberecké kleci se postaral David Ludvík, který střelou z mezikruží rozvlnil síť pošesté. Rondo se bavilo kvalitním představením a rozhodně nebyla nouze u rušné momenty. O ně se především starala aktivní dvojice Ludvik – Šindel. Mladý útočník z jasné pozice jen trefil rameno Stejskala. Co se nepovedlo útočníkovi s číslem „40“, dokázal zkušený Kamil Brabenec. Ten se ujal odraženého kotouče a pohodlně zavěsil – 7:0.

Hosté se přeci jen dočkali kosmetické úpravy ve skóre. Vyloučen byl domácí Erat a za deset vteřin jej poslal zpátky z trestné Petr Nedvěd - 6:1. Poté se zápasu chopili rozhodčí, kteří vylučovali na obou stranách za zbytečné fauly. Novákův krosček potrestal ex-brněnský Jiří Hunkes - 7:2. Kometa si v závěru vyzkoušela ještě dvojnásobnou přesilovku, ale tu už využit nedokázala. Všem aktérům, krom těch Libereckých, to vadilo jen pramálo. První výhra zůstala ve městě pod Špilberkem.

12. kolo, neděle 04. října 2009

HC Kometa Brno