Bílí Tygři ani počtvrté v sezóně nevyzráli na Vítkovice

Date of publication Author Petr Schultz

Vítkovice/Liberec – Bílým Tygrům to v poslední době na Vítkovice prostě nejde. V rámci 43. kola Tipsport extraligy už měli dvoubrankový náskok, který ale prohospodařili během 32 vteřin a nakonec pohráli 3:5. Svou první branku v sezóně zaznamenal Jan Výtisk, jenž je paradoxně tamním odchovancem.

43. kolo, pátek 27. ledna 2012
5:3
(0:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 35. Burger (Ujčík, J. Káňa), 35. Šedivý (Szturc, Voráček), 45. Burger (Ujčík, Voráček), 46. Šedivý (Strapáč, Szturc), 60. Klimek (Trnka) – 14. Výtisk (Trončinský, Kudrna), 32. Bartovič (Kudrna, Čakajík), 49. Nedvěd (Víšek, Vak). Rozhodčí: Minář, Mikula – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 633. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3. Hráč utkání: Viktor Ujčík– Milan Bartovič.

HC Vítkovice Ridera

Málek – Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Kasík – Štefanka, Húževka, Hlinka – Ujčík, Burger, J. Káňa – Pohl, Hruška, Klimek – Šedivý, Strapáč, Szturc.

Pinc – Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Moravec, Štich, Ulrych, Holub – Kudrna, Nedvěd, Bartovič – Vantuch, T. Urban, Špaček – Bulíř, Vak, Kica – Bárta, Dušek, Víšek.

Utkání Liberce s Vítkovicemi začalo pěkně svižně, když domácí dostali Pince okamžitě do zápasového rytmu. Nejprve ho prověřil Káňa a o chvilku později na něj upaloval sám Ujčík. Liberecký brankář ale ani v jednom případě nezaváhal. Poté pomohla Bílým Tygrům dvakrát tyč. Nejdříve na ni zazvonil Hruška a o dvě minuty později ji rozezvučel z mezikruží i Burger.

V deváté minutě pomohla Libereckým i nešikovnost domácích. Klimek mohl vstřelit úvodní branku klání, ale v jasné šanci přestřelil. Severočeši byli i nadále pod tlakem a Pinc musel řešit další složitou situaci, když vyrazil střelu Ujčíka maskou. Z ničeho nic pak zaúřadovali Podještědští. V čase 13:01 nahodil Jan Výtisk puk na branku a ten k překvapením všech doskákal až za Málka – 0:1.

Atraktivní hokej první periody pokračoval a Steel byl blízko vyrovnání, jenže Pinc opět exceloval. Střelu Húževky vyrazil před sebe a při dorážce Štefanky zase měl potřebné štěstí.

Bílí Tygři si vzali ponaučení z první třetiny a snažili se o aktivní hru ve druhé části, jenže skórovat mohly Vítkovice. Ujčík ale nezametl přihrávku Burgra mezi liberecké tři tyče. V polovině duelu prošťouchal touš před branku Štich, Urban se trefil jen do připraveného Málka. Severočeská radost tak vybouchla na střídačce až o minutu později. V přesilovce zaclonil Trončinský Málkovi a Milan Bartovič zamířil přesně pod víko – 0:2.

Liberec začal dominovat a Vantuch měl na holi tříbrankový náskok, jenže Málek se zaskvěl skvělým zásahem. Steel si tak přichystal dvojnásobný trest. Nejprve se trefil ránou o tyč Jiří Burger a o dvaatřicet vteřin později propálil Pince i Ondřej Šedivý – 2:2.

Po čtyřech minutách od začátku poslední části hry udeřily Vítkovice potřetí v utkání. Ujčík předložil ukázkový pas Jiřímu Burgrovi a Pinc neměl šanci – 3:2. Neuplynuly ani dvě minuty a ČEZ Aréna opět jásala. Z prakticky totožné akce se prosadil Ondřej Šedivý – 4:2. Na moravskou branku zareagoval lídr Liberce. V přesilové hře pěti proti třem se trefil přesně k tyči Petr Nedvěd – 4:3.

Bílí Tygři ještě v závěru soupeře zatlačili a pokusili se o hru bez brankáře, jenže ani ta jim kýžené ovoce nepřinesla a naopak se popáté v utkání radovali domácí. Lukáš Klimek se totiž prosadil přes celé kluziště – 5:3. Severočeši tak ani počtvrté v sezóně nestačili na Vítkovice a na jejich ledě nevyhráli od roku 2008.