Bílí Tygři doma opět vítězně

Date of publication Author Jindřich Rosička, Radek Vokál

Liberečtí hokejisté si v pátek poradili se Znojemskými Orly a od úvodního utkání s Litvínovem tak doma jen vyhrávají. Páteční zápas byl festivalem přesilových her. Celkem bylo vyloučeno 14 hráčů a při přesilovkách padlo všech pět branek, tu vítěznou si připsal v půlce třetí třetiny <b>Václav Novák</b> (na snímku). První gól vstřelil Radoslav Kropáč a díky němu se vyšvihl na první místo kanadského bodování. Vše ještě mohl korunovat v poslední minutě při úniku, Kameš ale odolal.

8. kolo, pátek 04. října 2002
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Kropáč (Michal Straka), 35. J. Moravec (S. Procházka, Krstev), 51. V. Novák (Plodek) - 31. Plch (Uram), 38. Erat (Uram, Havíř). Rozhodčí: Haškovec - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:2. Střely: 26:25. Diváci: 5062.

Falta - Kočí, Jan Kudrna, Moravec, Holub, Čakajík, Pospíšil, Krstev, Beránek - Kábrt, Michal Straka, Kropáč - S. Procházka, Plodek, V. Novák - Jankových, Musil, Kubinčák - Rozsíval, Hájek, Jiří Kudrna.

Orli Znojmo

Kameš (od 41. P.Svoboda)- Havíř, Soudek, Snopek, Benák, Křetinský, Pavel Kumstát, Toman - Plášek, Barus, P. Pucher - Uram, Haman, Erat - Milan Procházka, Vorel, Mikulík - Petr Kumstát, Ludvík, Plch.

V úvodu utkání působily oba týmy velmi živě. Jasná útočná, až agresivní taktika obou celků se projevila v úvodní třetině mnoha vyloučeními. Hra se odehrávala spíše ve středním pásmu a kromě několika střel z uctivé vzdálenosti nebyly k vidění žádné šance. Zhruba v polovině třetiny začali hosté opět stupňovat hru a vypracovali si příležitost, když Vorel po přihrávce Procházky důkladně prověřil Faltovu lapačku. Ve dvacáté minutě ještě zbytečně Toman zahákoval domácího útočníka a musel si odsedět dvě minuty.

Domácí Tygři doslova vletěli do druhé třetiny s jasným cílem využít přesilovou hru. To se jim povedlo hned po 13 vteřinách, kdy Straka po buly v útočném pásmu vybojoval kotouč a přistrčil jej Kropáčovi. Ten zamířil přesně mezi Kamešovy betony a skóroval. V 28. minutě se pak probojoval středním pásmem Kubinčák, vystřelil golfovým úderem od modré a orazítkoval pravou tyč Kamešovy branky. V 29. minutě zbytečně fauloval Plodek a nabídl hostům možnost přesilové hry. Znojemský Plch ji dokázal využít a vyrovnal. Domácí začali hrát agresivněji, lépe rozehrávali a v 33. minutě si svou převahou v útočném pásmu vynutili faul. Nabídnutou přesilovou hru domácí také proměnili a po krásné kombinaci Krstev - Procházka - Moravec se dostali opět do vedení. V 37. minutě domácí opět faulovali a Erat v přesilové hře znovu dorovnal skóre na 2:2.

Ze začátku poslední třetiny oba týmy hrály spíše obranně a tak nebylo k vidění mnoho šancí. Ve 48.minutě Faltu ještě prověřil Uram, ale pak už měli domácí vše plně pod kontrolou. Tygři začali "okupovat" útočnou třetinu a v 51. minutě ubránil Plch vlastní branku jen za cenu dvouminutového trestu. Domácí přesilovou hru opět využili, když Novák po přihrávce Plodka vstřelil vítězný gól. V téže minutě byl vyloučen domácí Moravec, ale domácí oslabení sehráli ve středním pásmu a nepustili soupeře do žádných šancí. V 53. minutě ještě fauloval Kumstát a hosté se museli opět bránit početní převaze. Domácí však již další přesilovou hru nevyužili. Zápas uzavřel v 60. minutě po přihrávce Straky samostatným únikem Kropáč, nedokázal však zkušeného Kameše překonat. Bílí Tygři tak dokázali navázat na svá předchozí dvě domácí vítězství a upevnili si svoji pozici v horní části tabulky, od čtvrtého místa je dělí jen horší skóre.