Bílí Tygři doma přestříleli zlínské Medvědy

Date of publication Author Lukáš Bláha, Radek Vokál

Bílí Tygři doma vyhráli čtvrtý zápas v řadě, tentokrát odjeli s prázdnou zlínští Medvědi. Poprvé v extralize liberečtí hokejisté nastříleli v základní hrací době pět branek a potěšitelný pro trenéra Jandače je fakt, že zápas svými góly rozhodli hráči, kteří se doposud příliš neprosazovali. Centr čtvrtého útoku <b>Miroslav Hájek</b> si připsal tři body, jeho křídlo Pavel Kábrt vstřelil první dvě branky Tygrů. V úvodu třetí třetiny hosté vyrovnali na 3:3, Bílí Tygři ovšem opět prokázali svoji sílu a v závěrečné třetině rozhodli zápas ve svůj prospěch.

, úterý 08. října 2002
5:3
(2:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Kábrt (Hájek) 6. Kábrt (Hájek) 25.Plodek (Novák) 50. Jan Kudrna, 59. Hájek - 17. Pivko (Vlach,Hamrlík), 23. Veselý (Hubáček) 41. Jenáček (Hubáček, Blaťák). Rozhodčí: Svoboda - Tošenovjan, Šimůnek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 4900

Falta - Jan Kudrna, Kočí, Holub, J. Moravec, R. Pospíšil, Čakajík, M. Beránek, Krstev - Kropáč, M. Straka, Kubinčák - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Jankových, Pabiška, Rozsíval - Kábrt, Hájek, Jiří Kudrna.

PSG Berani Zlín

Pešat - Hamrlík, Zubíček, Marušák, Blaťák, Galvas, Hriňa - Pivko, Vlach, Okál - Jenáček, Veselý, Hubáček - Mokrejš, Záhorovský, L. Vlček.

Do utkání vlétli Bílí Tygři s obrovským nasazením, které dokázali proměnit v branku již ve druhé minutě. Hájek střelou od modré čáry trefil pouze zlínského obránce, k puku se dostal Kábrt a střelou zápěstím k pravé tyči otevřel skóre. Neuběhly ani čtyři minuty a stejná dvojka opět slavila úspěch. Hájek se protáhl z levé strany podél mantinelu kolem zlínského beka a přihrávkou přes brankoviště vybídl opět Kábrta, který puk doklepl do prázdné brány. Hosté jako kdyby se po druhé inkasované brance probrali a ještě v téže minutě poprvé zahrozili nepříjemnou střelou od modré, která skončila těsně nad Faltovou svatyní. V polovině první třetiny nápor Liberce polevil, hra byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách a začalo se mírně přitvrzovat, z čehož plynuly přesilovky pro oba celky. Jakým způsobem se mají hrát přesilové hry ukázali zlínští hráči v 17. minutě, kdy Martin Hamrlík vybojoval puk ve středním pásmu, přihrál Rostislavu Vlachovi, který hned od mantinelu posunul Liboru Pivkovi do pozice mezi kruhy, ten si najel až před Pavla Faltu a střelou zápěstím snížil po šestnácti vteřinách početní výhody. Z dalších přesilovek však již nic nevzešlo a stav utkání se do konce třetiny nezměnil.

Úvod druhé části se naopak lépe vydařil Zlínu, který dokázal vyrovnat ve 23. minutě. Petr Hubáček našel úplně volného Ondřeje Veselého a ten se nemýlil. O několik okamžiků později si vytvořili dvě velmi slibné šance domácí. Nejdříve po závaru před brankou Ivo Pešata, poskakoval puk na brankové čáře, až je zlínský bek odpálil do bezpečí. Za několik vteřin však při podobné situaci zvýšil skóre Jan Plodek dorážkou Novákovy střely. Zbytek třetiny byl ve znamení faulů a přesilovek, které však nedokázal ani jeden celek využít.

Podobně jako v prostředním dějství hned z kraje inkasovali Bílí Tygři vyrovnávací branku po ose Blaťák, Hubáček a Jenáček. V polovině třetí třetiny ujela dvojice Jan Kudrna - Radoslav Kropáč. První zmiňovaný se místo přihrávky extraligovému kanonýrovi rozhodl pro střelu a strhl vedení opět na svou stranu. Dvě minuty před koncem si vybrala trenérské dvojice Antonín Stavjaňa - Stanislav Přikryl oddechový čas a pokračovalo se šesti hráči v poli. Necelou minutu byli Bílí Tygři pod obrovským tlakem, a jakoby nevěděli, kam dříve skočit. Dokázali se však osvobodit. V 59. minutě překazil hostům Vítězslav Jankových rozehrávku, k puku se dostal Miroslav Hájek, kterému už dopravit puk do prázdné brány nedělalo žádné potíže. A tak cenné 3 body zůstaly opět doma.