Bílí Tygři dotahovali marně, z Vítkovic se vrací bez bodu

Date of publication Author Lukáš Šonský

Vítkovice/Liberec - Po třech duelech na domácím kluzišti vycestovali liberečtí hokejisté v rámci sedmnáctého extraligového kola také na led soupeře. Vítkovice si v průběhu zápasu vybudovaly dvakrát dvoubrankový náskok. Tygři statečně dotahovali, ovšem vyrovnávací trefy i přes nadějné příležitosti ve třetím dějství nedocílili. Střelecky se prosadil pouze Milan Bartovič a Lukáš Vantuch.

17. kolo, neděle 30. října 2011

Branky a nahrávky: 4. Walker (Húževka, Pohl), 9. Szturc (Šedivý), 31. Kudělka (Burger) - 27. Bartovič (Trončinský, Nedvěd), 46. Vantuch (Bulíř). Rozhodčí: Hribík, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 054. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. Hráči utkání: Roman Szturc - Jaroslav Kudrna.

HC Vítkovice Ridera

Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - Pabiška, Štefanka, Kolouch - Šedivý, Strapáč, Szturc - J.Sýkora.

Vošvrda (od 21. Pinc) - Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Kajínek, Derner, Trončinský, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - Bortňák, Vak, Krejčík - Bárta, T.Urban, Dušek - Vantuch, Bulíř, Kica.

Poslední vzájemné měření sil dopadlo lépe pro Vítkovice, které šesti brankami ovládly duel čtvrtého extraligové kola na severu Čech.

Na ostravském ledě sledovali diváci zprvu opatrnou podívanou, ovšem hned první vážnější šance skončila brankou. Australský mladík Nathan Walker převzal ve třetí minutě přihrávku od spoluhráče a prudkou střelou z levého kruhu nedal Vošvrdovi šanci - 1:0.

Domácí po vedoucí trefě ožili, Bílí Tygři poté pouze přihlíželi sopeřově útočné aktivitě. Vítkovice svíraly delší čas svého protivníka v obranné třetině, Šedivý postrčil kotouč Romanu Szturcovi, jenž zblízka doklepl černou pryž za libereckého brankáře podruhé - 2:0.

O chvilku později mohli Liberečtí snížit, Vak ovšem samostatný únik zakočnil střelou do betonů brankáře Málka. Mezi mantinely se vzápětí přiostřilo. Po Výtiskově čistém bodyčeku opustil předčasně ledovou plochu Ujčík, jenž odcházel otřesený za pomoci lékařů do kabin a zápas pro něj skončil. Následně si vykoledoval čtyřminutový trest Bartovič, domácí celek si ale v dlouhé početní výhodě větší šanci nevypracoval.

Severočeši vyrovnali s aktivnějším protivníkem hru až v závěru prvního dějství, před Málka proklouzl Nedvěd. Avšak vítkovický brankář pokus nejproduktivnějšího hráče extraligy vytěsnil.

Do druhé dvacetiminutovky již brankář Vošvrda nezasáhl, mezi tři tyče se postavil Marek Pinc. Liberec v úvodu prostředního dějství zvýšil své ofenzivní úsilí, z čehož pramenily dvě početní převahy v krátkém časovém sledu. Vyloučení domácího Pabišky ještě Kalousovi svěřenci nepotrestali, ovšem při následném trestu Malíka již dokázali zkorigovat nepříznivý stav. Trončinský napřáhl na modré čáře a jeho střelu tečoval do sítě před brankou postavený Milan Bartovič - 2:1.

O tři minuty později však na trestnou lavici usedl Hay a liberecký kapitán Nedvěd. Vítkovice čekala přesilová hra v pěti proti třem, ve které se domácí družina prosadila. Z vrcholu kruhu zacílil přesně tvrdým příklepem Tomáš Kudělka - 3:1.

Duel poté přinesl vyrovnanou partii, při které se obě družstva střídala v držení kotouče. Krejčík se nebojácně protáhl až před Málka, ale jeho následné zakončení úspěch neslavilo. Na druhé straně mohl vítkovický náskok navýšit Szturc, jenže v poslední minutě prostředního dějství přestřelil z dobré pozice v mezikruží.

Třetí třetina nabídla zajímavou podívanou, v úvodu měly více ze hry Vítkovice. Šedivý pálil z pravé strany, ale mířil pouze do Pincovy lapačky. Posléze mohl skórovat také Burger, leč svoji střelu otřel pouze o břevno.

Severočeši naopak ze svého ataku v šestačtyřicáté minutě uspěli. Bulíř prolétl útočným pásmem a ze strany se natlačil do brankoviště, po dorážce Lukáše Vantucha skončila černá pryž za brankovou čárou. Hlavní sudí si nechal zkrontrolovat nepřehlednou situaci u videa a po krátké poradě branku uznal - 3:2.

Bílí Tygři byli poté blízko vyrovnání, při nabídnuté přesilovce namířil Kudrna svojí střelu z hranice brankoviště pouze do pravé tyče domácí branky. Tentýž hráč se o tři minuty později zjevil v další nadějné příležitosti, avšak Málek fantastickým zákrokem lapačkou sebral Liberci třetí trefu.

Liberečtí poté otevřeli hru, což mohl soupeř potrestat. V nadějném přečíslení pálil z levé strany aktivní Szturc. Jeho zakončení zlikvidoval hbitým zákrokem brankář Pinc, rozhodčí si však podruhé v zápase vyžádal pomoc kolegy u videa. Tentokrát rozpažil.

V závěru to hostující celek zkoušel také v šesti bez brankáře, ale Tygři si nedokázali v útočném pásmu vypracovat potřebný nápor. Tři body tak zůstaly po dramatické třetí části v Ostravě, Liberečtí se vrací na sever Čech s nepořízenou.

17. kolo, neděle 30. října 2011

HC Vítkovice Ridera