Bílí Tygři nadělili šestku Ústí

Date of publication Author Miroslav Janíček

Bílí Tygři jsou po návratu ze Švýcarska při střelecké chuti. Po včerejším zápase se Spartou dnes nadělili šest branek i Ústí. Dvakrát se trefil Víšek, dva body si připsal i Kašpařík a Čermák.

TsC4, pátek 24. srpna 2007
0:6
(0:1, 0:5, 0:0. )

Branky a nahrávky: 9. Víšek (Plodek, Klimenta), 24. Čermák (Kašpařík), 34. Kašpařík (Moravec), 36. Jech (Dušek), 38. Víšek (Čermák), 40. Žabka (Pabiška). Rozhodčí: Bolina - Šerý, Sichrovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2600. Střely na branku: 24:45. Průběh utkání: 0:6.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Přikryl (od 38. Zikmund) - Houdek, Vágner, Vomela, Hořava, Zeman, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Čaloun, Liščák, Hašek - Šaffer, Heřman, Klimt - Špirko, Slížek, Klobouček

Hnilička (od 31. Fikrt) - Žabka, Derner, Moravec, Jiruš, Krstev, Hunkes, Kočí, Rýgl - Novák, Pabiška, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Hruška, Dušek, Jech.

Utkání začalo pěkně zostra. Během první půlminuty si oba brankáři připsali po úspěšném zákroku. Poté ale převzali otěže zápasu hosté z Liberce. Vytvořili si velký tlak, který v 9. minutě, v končící přesilovce, korunovali úspěchem. Z kruhu napřáhl Plodek a Víšek dorážel. Hosté byli v této fázi utkání jednoznačně lepší. Domácí se více osmělili až v 16. minutě, kdy sevřeli Tygry v jejich obranném pásmu, ale ti spolu s brankářem Hniličkou všechny ošemetné situace vyřešili. Velkou šanci na vyrovnání měli domácí ještě těsně před koncem první třetiny, kdy v přesilovce spálili několik slibných akcí.

Na začátku druhé třetiny dohrával Slovan kratičkou přesilovku, ale i poté, v plném počtu ohrožoval libereckou svatyni. Byli to však opět hosté, kdo udeřil. V přesilovce zmáčkli svého soka a těsně po naskočení Šaffera z trestné se nejrychleji zorientoval v nepřehledné situaci před Přikrylem Čermák - 0:2. Domácí Lvy branka nezlomila a dál se snažili o dobytí liberecké branky, jenže hosté byli v obranné činnosti bezchybní. Ve 28. minutě se v obranném pásmu Liberce strhla po několika nešetrných zákrocích Tygrů regulérní bitka, po které usedlo na trestnou lavici celkem pět hokejistů a domácí hráli přesilovku 5 na 4. V polovině utkání se před Hniličkou strhla další strkanice, ale kromě následného vystřídání brankářů hostí se nic zajímavého neudálo. Do branky Liberce se postavil z Ústí zapůjčený Michal Fikrt. Domácí hokejisté se stále tlačili dopředu, ale stačil jeden rychlý brejk ve 34. minutě a Kašpařík zamířil z levého kruhu přesně - 0:3 a zápas se zdál být téměř rozhodnut. Šok pro domácí přinesly ale minuty následující. Mezi 36. a 40. minutou se mezi dezorientovanými domácími hráči prosadili postupně Jech, Víšek a po výměně domácích brankářů Žabka. Lví aréna ztichla. Nálož pěti branek neunesla domácí jednička v brance Přikryl a přenechal své místo Zikmundovi. Ten byl pouhé 2 minuty na ledě, když mu poslal svůj pozdrav již výše zmiňovaný Žabka.

I přes rozhodnutý zápas Lvi zbraně nesložili a snažili se o korekci nepříznivého stavu. Hned ve 41. minutě zaduněla po Zemanově bombě Fikrtova vesta. Ve 45. minutě domácí při přesilovce svého soupeře doslova válcovali, ale liberecká branka pro ně byla zakletá. Pro domácí jasně hovořili přesilovky, při hře v 5 proti 5 udávali tón hry hosté. Ti během závěrečných minut v pohodě utkání dohráli a Lvům už nepovolili ani čestný úspěch.