Bílí Tygři nedali ani gól a jedou z Havířova s prázdnou

Date of publication Author Radek Vokál

Nejčernější obavy se naplnily. Bílí Tygři se stali ve 25. kole prvním týmem, který v základní hrací době podlehl beznadějně poslednímu Havířovu. Havířov tak čtyři ze svých sedmi bodů získal právě s Libercem, neboť dokázal již dříve ve Svijanské aréně remizovat 2:2. Jedinou branku utkání, které Havířov vyhrál 1:0, vstřelil v 37. minutě Lukáš Bednařík. Bílí Tygři tak čekají na výhru už osm zápasů.

, neděle 24. listopadu 2002
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 37. Bednařík (Boháček, Sršeň). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1732.

AZ Heimstaden Havířov

P. Svoboda - V. Čech, F. Štefanka, Boháček, Holý, Vychodil, Dobrovolný - Míka, Martin Čech, J. Kopecký - Lamich, Sršeň, Bednařík - Křestan, Polanský, Hrbek.

Falta - Krstev, Jiří Hanzlík, J. Moravec, Pospíšil, Čakajík, Gřegořek - Kropáč, Michal Straka, Hájek (41. Musil) - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna.

Bílí Tygři byli před nedělním utkáním v podobné situaci, jako předposlední Zlín koncem října. Medvědi jeli do Havířova s nadějí na ukončení desetizápasové série porážek. Svoji šanci využili, nedali domácím šanci a zvítězili 5:0. Liberečtí hokejisté přijeli na sever Moravy s touhou zvítězit po sedmi kolech.

Podle očekávání se na ledové ploše neodehrával příliš atraktivní hokej, ale tuhý boj o cenné extraligové body. Domácí se dostávali do šancí sporadicky, hosté byli sice lepším týmem, ale nedokázali překonat výborného domácího brankáře Petra Svobodu. Na toho vyslali úctyhodných 37 střel, z nichž ale mnoho nebylo příliš nebezpečných. O útočné snaze Havířova svědčí nejlépe počet zásahů Pavla Falty - 12. Jinými slovy, na každou havířovskou střelu připadaly zhruba tři liberecké. Bohužel pro Tygry se ale hokej nehraje na střely, nýbrž na góly, případně na gól - a právě ten dokázali domácí na rozdíl od snaživého hostujícího mužstva vstřelit.

Do zápasu vstoupili lépe Bílí Tygři. Ve čtvrté minutě o sobě dal vědět obránce Petr Gřegořek, čerstvá posila libereckých zadních řad, kterého nedávno Richard Král označil za podle jeho názoru nejlepšího obránce celé extraligy. Gólové šance měli i Krstev a také Kábrt, hrající netradičně ve druhém útoku. Havířov vážněji ohrozil Faltu až v 16. minutě první třetiny, kdy se do šance po Sršňově přihrávce dostal jeden z nejlepších havířovských útočníků Lukáš Bednařík.

Ve druhé třetině se už hra vyrovnala, domácí začali lépe kombinovat, Falta ale moc práce neměl. Zatímco hosté domácího Svobodu ostřelovali ze všech pozic, domácí dokázali proměnit jednu z mála střel v úvodní, a jak se později ukázalo, také v poslední branku utkání. Postaral se o ni aktivní Lukáš Bednařík, který po pětadvaceti vteřinách potrestal vyloučení Roberta Pospíšila. Šance na vyrovnání měli ještě do konce třetiny Novák a Pospíšil, Svoboda v brance ale zázračnými zákroky udržel domácím vedení.

Také ve třetí části hry byli lepším týmem Liberečtí, kteří se usilovně snažili o vyrovnání. Domácí však hráli životní zápas, obránci se dokázali vyvarovat obvyklých chyb a nade všechny čněl základní kámen havířovského vítězství, brankář Svoboda. Dvě a čtvrt minuty před koncem byl domácí hráč vyloučen za sekání a Tygrům se tak naskytla možnost přesilové hry. Po necelé minutě přesilovky se ale síly na ledě vyrovnaly, neboť Jiří Hanzlík byl poslán na trestnou lavici za napadení. V poslední minutě se nakonec dostali hosté k powerplay, ale zápas se Tygrům už zachránit nepodařilo. Po dřívější porážce 0:1 z ledu prvních Pardubic zaznamenali Tygři letos podruhé stejný výsledek, tentokrát na ledě posledního Havířova.

V Liberci se tak na vítězství čeká již měsíc, naposledy dokázali Bílí Tygři přehrát v 16. kole České Budějovice a od té doby si v osmi zápasech připsali jediný bod za remízu s předposledním Zlínem. Další šanci budou mít v úterý v dohrávaném 19. kole doma od 18 hodin s Vítkovicemi.