Bílí Tygři nepřivezli z Třince ani bod

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Po nedělním vítězství v Českých Budějovicích vyšli liberečtí hokejisté na ledě Ocelářů naprázdno. I když po první třetině vedli zásluhou <b>Tomáše Klimenty</b> o jednu branku, tak v dalších fázích hry už byli horším týmem a Třinec v posledním dějství rozhodl o svém vítězství.

33. kolo, středa 26. prosince 2007
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Barinka (Martynek), 46. Martynek (Peterek), 60. Tomík (Moravec) - 15. Klimenta (Plodek). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 2846. Střely na branku: 24:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Bartoň, Pácal, Seman, Malec, Švarný, Výtisk, Andersons - Tomík, Štefanka, Moravec, Barinka, Peterek, Martynek, Korhoň, Skořepa, Steber, Hrňa, Kolusz, Pavelek

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Holub, Krstev, Rýgl, Bartovič- Kašpařík, Pletka, Klimenta, Plodek, Víšek, Blatný, Šachl, Pabiška, Vantuch, Dušek, Procházka

1. třetina

Sedmí Oceláři, jež mají třetí nejhorší domácí bilanci v extralize, se do svého tabulkově lepšího soupeře pustili nebojácně a už v páté minutě musel Marek Pinc hasit požár před vlastní brankou. Do přečíslení se totiž dostali Barinka s Martynkem a prvně jmenovaný ztroskotal na libereckém golmanovi. Této příležitosti však přihlíželo jen necelých dva a půl tisíce diváků, a Slezané se tak stále řadí k týmům s nejmenší návštěvností na domácích kluzištích.

Do další šance se dostali opět domácí. V sedmé minutě polský forvard Kolusz našel přihrávkou bývalého libereckého útočníka Lubomíra Korhoně a tomu se naskytla příležitost na otevření gólového účtu dnešního utkání. Puk ale skončil těsně mimo. Třinec si ovšem po faulu Šachla mohl vyzkoušet přesilovou hru.

Svou šanci však domácí promrhali a svým faulem ještě nabídli početní výhodu soupeři. V té si Tygři vedli lépe než jejich protivník. Vytvořili si tlak a po Pabiškově přiťuknutí se z gólu mohl radovat Šachl. Jenže na přihrávku nebyl připraven a koutouč jen promáchl. Ale za pár minut už Liberec svou šanci využil. Běžela patnáctá minuta, když Pabiška přesným pasem našel Tomáše Klimentu, a ten střelou do horního rohu Vojtkovy klece poslal Severočechy do vedení.

Hosty toto vedení uspokojilo a do útočných akcí se moc nepouštěli, pouze v klidu odráželi nájezdy Třineckých. Až minutu před první sirénou se domácí Malec neobratně pokusil rozehrát a skočilo to tak, že se Petr Šachl dostal do velmi výhodné pozice. Avšak stejně jako v prvním případě byl zaskočen, a tak vedení Liberce nezvýšil.

2. třetina

Stejně jako na konci prvního dějství Tygři bránili červenou čáru a soupeře nepouštěli do šance. Třinec tak mohl zahrozit jen v přesilových hrách. Ve čtyřiadvacáté minutě se elitní červená formace usadila v útočném pásmu a Barinkovi chybělo jen málo, aby trefil odkrytou klec hostů. Další přesilovku už však Oceláři využili. Při vyloučení Moravce si Peter Barinka najel na přesný pas Martynka a mezi Pincovými betony poslal puk do sítě.

Po minutě se opět do šance dostali domácí. Čtveřice Barinka, Výtisk, Štefanka, Martynek se řítila na dvojici libereckých beků. Ale puk si mezi sebou zamotali a s následnou dorážkou si Pinc už poradil. Třinec byl nadále aktivnější, kupící se chyby hostů však nedokázal potrestat.

Poté přišla série vyloučení na obou stranách. Ovšem oba dva týmy svá oslabení zvládly skvěle a i přesto, že Tygři dostali dokonce dvojnásobnou výhodu, zůstal na světelné tabuli stav 1:1.

3. třetina

Vyrovnaný stav po druhé třetině napovídal tomu, že v poslední části se oba protivníci budou snažit o důslednou obranu a čekání na chybu soupeře. A skoro tomu tak bylo. Jen hru spíše zahlcovaly nepřesnosti, a proto se diváci nemohli hokejem bavit. Náladu, hlavně těm domácím, spravila šestačtyřicátá minuta. První formace se rozjela do útočného pásma, Peterek přihrál před bránu a po nepovedené střele Barinky se k puku dostal Rostislav Martynek, pro kterého už bylo snadnou záležitostí poslat koutouč za Pincova záda.

Po obdržené brance se Liberci přestalo dařit. Dostal se pod tlak svého soka a i když měl možnost přesilovky, nedokázal Martina Vojtka ohrozit. Naopak šanci měli opět domácí a před číhajícím Peterkem musel nedovoleně zasáhnout Pletka. Ale ani Třineckým se nepodařilo gólem zápas rozhodnout, a tak se schylovalo k závěru zápasu a očekávaného tlaku ze strany hostů.

Hra se nastěhovala před třineckého Vojtka a tlak Libereckých ještě umocnilo vyloučení Tomíka. Jenže domácí se dobře bránili a puky se jim dařilo dostávat daleko od vlastní brány. Nakonec Tygři zkusili i hru bez bránkáře. V té však Róbert Tomík, vyskakující z trestné lavice, pojistil výhru svého týmu.

Oceláři tak potvrdili, že minulá výhra proti Zlínu nebyla náhodou a že budou těžkým soustem pro jakýkoliv tým. Naopak Liberec si v posledních pěti zápasech připsal jen čtyři body, a znovu se tak zvýšila jeho ztráta na vedoucí duo Slavia - Mountfield.