Bílí Tygři odjíždějí ze Vsetína bez bodu

Date of publication Author Aleš Koňařík, Martin Číž

Liberečtí hokejisté nedokázali odčinit nedělní vysokou prohru se Spartou. Tentokrát neuspěli na ledě valašského klubu. O výhru Vsetína se postarala první útočná formace, která vstřelila všechny tři góly. Na 3:2 dokázal snížit <b>Leoš Čermák</b>, ale vyrovnat se již Tygrům nepodařilo.

35. kolo, úterý 30. prosince 2003

Branky: 8. Demel (Pavliš), 17. Pavliš (Hudec, Selingr), 25. Dubec (Demel, Pavliš) - 10. Plodek (S. Procházka), 54. Čermák (Jiruš). Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 4:7, navíc Kašpařík (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3682.

Valašský hokejový klub

Biegl - Jaškin, Frolo, Hrabal, Polák, Kuboš, Vyrůbalík - Dubec, Pavliš, Demel - Hudec, Stantien, Selingr - Ambruz, Sochorek, Šebesta

Svoboda - Čakajík, Moravec, Jiruš, Jareš, Ťupa, Nedvěd - Hašek, Plodek, Čermák - Procházka S., Kašpařík, Novák - Rozsíval, Vampola, Korhoň - Hájek, Straka, Verčík

Úvod zápasu nabídl divákům opatrný hokej. Po chvíli se však hra zrychlila a přišly první nebezpečnější akce. Ambruz jen těsně minul bránu, Demel z dobré pozice trefil jen Svobodu. Navrátilec ze Zlína byl přesto prvním mužem, který se zapsal do listiny střelců. Využil přesnou přihrávku Pavliše zpoza brány a na druhý pokus pak přehodil ležícího Svobodu. 1:0. Libereckým se vyplatil důrazný styl hry, se kterým šli za pukem i v oslabení při trestu Michala Straky. Stanislav Procházka obral váhajícího Stantiena o puk a Plodek dokázal po objetí branky v pádu překonat Biegla. Přestože domácí u rozhodčího Boliny reklamovali zákrok, kterým Procházka získal puk, hlavní rozhodčí až do konce utkání ze svého mírného metru neslevil.

Tygři získali herní převahu, Vsetínským dobře známý Jiří Hašek si v 14.minutě najel do výborné střelecké pozice, avšak trefil z ní pouze Bieglovu vyrážečku. Odpověď domácího týmu byla gólová. V přesilové hře se Svobodovi zamotal mezi betony Hudcem nahozený puk a dojíždějícímu Pavlišovi už stačilo jen doťuknout puk za brankovou čáru.

Vsetínská první formace se činila i dál. Ve 25.minutě našel Demel křížným pasem Dubce, který poslal puk nekompromisně pod víko. Domácím se dařilo Bílé Tygry jasně přehrávat, Šebesta při nájezdu orazítkoval pravou tyč Svobodovy branky. Zvýšené úsilí hostů však vedlo k vyloučení Pavla Kašpaříka, jehož loket v Ambruzově obličeji ocenil Bolina trestem do konce utkání. Vsetín se při přesilovce k výraznější šanci nedostal a Liberec se bez potíží ubránil.

Liberečtí hráči se vrhli do třetí části hry s jasným úmyslem vyrovnat. Vsetín ovšem obětavě bránil a zkoušel udeřit z brejků. Demlovi ale při samostatném nájezdu v poslední chvíli ujel puk. Hostům se podařilo výsledek zdramatizovat v 54.minutě, kdy Frolovo vyloučení potrestal Čermák. Do velké příležitosti se dostal i Rozsíval, ale šanci skórovat do odkryté brány nevyužil. Jakékoliv naděje o vyrovnání zhatil Haškův faul 34 vteřin před sirénou, Vsetín pak vítězství za ovací spokojeného publika uhájil.

Bílí Tygři tak i nadále zůstávají na jedenácté příčce a v příštím kole budou hostit Pardubice.

35. kolo, úterý 30. prosince 2003

Valašský hokejový klub