Bílí Tygři popáté v řadě vyhráli

Date of publication Author Jan Mráček

Vyprodaná Svijanská Aréna viděla krásné sváteční utkání. O branky nebyla nouze, a tak bylo postaráno i o drama, když se kladenským hokejistům podařilo srovnat ve druhé třetině na 3:3. Pak dávali góly už jen hráči v tmavých dresech a ten vítězný si připsal <b>Martin Štrba</b>. Ve třetí třetině navíc vylepšil výsledek Igor Rataj a uklidnil tak domácí hráče i fanoušky.

34. kolo, úterý 28. prosince 2004
5:3
(2:1, 2:2, 1:0)

Branky: 6. Procházka (Vaic, Novák), 19. Vaic, 22. Nedorost (Fischer), 31. Štrba, 54. Rataj (Štrba, Jiruš) - 19. Špelda (Zajíc), 27. Patera (Procházka), 30. Kalla (Kaberle). Rozhodčí: Mikula - Gutt, Rittich . Vyloučení: 9:8 Využití: 2:2 Diváci: 5000 vyprodáno

Hnilička - Holub, Jiruš, Fischer, Hanzlík, Modrý, Duben, Moravec - Čermák, Rataj, Štrba - Vrbata, Nedorost, Sailer - Novák, Vaic, Procházka - Vampola, Plodek, Víšek - Klimenta

Rytíři Kladno

Orct - Ševc, Kaberle T., Zeman, Kaberle F., Kasík, Špelda, Jelínek, Čech - Bílek, Patera, Procházka - Kysela, Gardoň, Klimt - Hrdina, Zajíc, Horna - Hořava, Kalla, Frolík

Zápas Bílých Tygrů s Kladnem přinesl všechno, co má hokej mít. Skvělou atmosféru vyprodaného stadionu, krásné góly, tvrdé souboje, vynikající individuální výkony i vypjaté emoce. Domácí fanoušci si navíc utkání vychutnali dvojnásobně, Bílí Tygři v utkání zvítězili. Potvrdili tak své dominantní postavení na domácím ledě Svijanské arény. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce.

Nástup do utkání měli aktivnější domácí, již ve 2. minutě se střela Jaroslava Modrého otřela o tyč Orctovy branky. O minutu později měl šanci Plodek, ale ani on neuspěl. Aktivní úvod utkání se domácím vyplatil. V polovině čtvrté minuty byl vyloučen Klimt a Tygři přesilovku využili v samém závěru. Novák pronikl po pravé straně do útočného pásma, nahrál na střed Vaicovi, který posunul na Stanislava Procházku. Zkušený harcovník pak už jen střílel do prázdné branky. Po gólu domácí ještě více ožili, vytrvale se tlačili do útočné třetiny a Orct měl plné ruce práce. V polovině třetiny zahrozila dvojice Plodek – Vampola, velmi aktivně hrál i Leoš Čermák. Hosté ale nehráli nikterak bojácně a Hnilička předváděl své umění. Na začátku 19. minuty ale kapituloval, hned po buly ho od modré čáry prostřelil Jaroslav Špelda. Odpověď domácích byla ale blesková. Ještě v téže minutě se natlačili do útočného pásma a po několika odrazech puku od bruslí a hokejek se ho mezi kruhy zmocnil Lubomír Vaic a přesnou střelou vrátil domácím vedení.

Také začátek druhé třetiny měli domácí lepší. Hned ve 22. minutě zvýšili své vedení na 3:1. Po závaru před Orctem nastřelil Fischer tyč a Václav Nedorost dopravil odražený puk do sítě. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, hosté rozhodně neskládali zbraně. Ve 26. minutě si vynutili přesilovku, kterou za necelou minutu zužitkovali. Přihrávky si vyměnili Procházka s Paterou, Pavel Patera následně střelou z mezikruží vystřelil nad Hniličkovu lapačku. Hosté byli rázem ve hře a utkání nabralo ještě větší obrátky. Řada osobních soubojů na obou stranách diváky rozhodně nenudila. V této atmosféře, na začátku 30. minuty, se podařilo Kladnu vyrovnat. Opět to bylo v přesilovce, na trestné lavici pykal domácí Víšek. Před Hniličku se po levém křídle protáhl Jaroslav Kalla a střelou „pod víko“ nedal Hniličkovi šanci. Za necelé dvě minuty to ale bylo zase jinak. První útočná formace domácích Čermák – Rataj – Štrba zamkla hosty v jejich třetině a po obléhání Orctovy branky se z brankoviště trefil Martin Štrba. Kladenští znervózněli, dvakrát dostali rychlý gól ihned po svém úspěchu. Půl minuty po liberecké brance byl vyloučen František Kaberle, ale v přesilovce měl největší šanci hostující Martin Procházka. Hnilička však bravurním zákrokem uchránil svůj tým od pohromy. Další vyloučení, tentokrát na straně domácích a obdobná situace. Velkou šanci měl Liberec, konkrétně Nedorost, ale puk za Orcta nepropasíroval.V závěru třetiny Kladno znovu zahrozilo, ale několik střel s jistotou pochytal Hnilička.

V úvodu třetího dějství byl blízko ke svému druhému gólu Stanislav Procházka. Milimetrovou přihrávku Vaice ale tečoval kousek nad Orctovu branku. V rozmezí 45. až 49. minuty hrálo Kladno dvakrát za sebou přesilovku, ale domácí se skvělou obrannou hrou ubránili. Tlak hostí, nastartovaný dvěma přesilovkami, vrcholí v 52. minutě, ale Hnilička předvedl brilantní zákroky. V 53. minutě se karta obrátila, domácí hráli přesilovku. V 54. minutě přidal pojistku na výsledek Igor Rataj. Nacvičenou přesilovkovou souhru korunoval dorážkou z brankoviště, asistovali mu Štrba a Jiruš. Buldoci z Kladna se ještě jednou vzepjali k náporu, v 57. minutě zatlačili domácí do obranné třetiny a ostřelovali Hniličku ze všech stran. Domácí brankář ale předvedl několik dobrých zákroků a hostující střelci rezignovali. V závěru sice Orct opustil svoji branku a Kladno zkusilo power–play, ale domácí chytrou hrou kouskovali hru až k vítěznému závěru.

Po závěrečném hvizdu si VYPRODANÁ !!! Svijanská aréna užila „děkovačku“ celého týmu.