Bílí Tygři porazili v prvním zápase Tipsport Hockey Cupu Kladno

Date of publication Author Petr Schultz

Liberec – V prvním domácím zápase a zároveň i prvním v Tipsport Hockey Cupu si poradili Bílí Tygři s Kladnem 3:1. Po první malátné třetině zabrala družina trenéra Kalouse až ve druhé periodě, kdy se prosadili Urban a Kudrna. Pojišťující gól na 3:0 a zároveň poslední hřebíček do středočeské sítě zasadil Středočechům M. Pabiška. Skvělým výkonem se blýskl brankář Vošvrda, jenž přišel o čisté konto těsně před závěrečnou sirénou.

TsC1, pátek 06. srpna 2010
3:1
(0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. Urban (Bárta, Skalický), 27. Kudrna (Moravec, Klimenta). 56. M. Pabiška (Kica, Tomíček) - 60. Kameš (Kos, Stieler). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podražil. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1500 (vyprodáno). Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Vošvrda - Trončinský, Rýgl, Kolmann, Moravec, Holub, Štich, Mrkvička - Špaček, Kudrna, Klimenta - Skalický, Urban, Bárta - Kica, M.Pabiška, Tomíček - Nevyhoštěný, Kedršt, Jánošík F..

Rytíři Kladno

Falter (31. Cikánek) - Mrázek, Drtina, Kameš, Šmach, Růžička D., Látal J.Kružík, Mnatsyan - Valský, Kalla, Bílek - Kos, Stieler, Kuchler - Bessonov, Harrison, Gengel - Šrámek, Melka, Šeda.

Do prvního zápasu Tipsport Hockey Cupu nastoupili Bílí Tygři v hodně mladém složení a trenér Jiří Kalous nechal odpočívat řadu opor. Proto si svou hokejovou výzbroj oblékli třeba Mrkvička, Jánošík, Nevyhoštěný, Kedršt nebo Tomíček. Do branky nasadil liberecký kouč poprvé Vošvrdu a nový muž s maskou v tygří kleci se vyznamenal na začátku sedmé minuty. Na urostlého brankáře se řítila dvojice Kuchler - Stieler, když druhý jmenovaný zakončoval akci do skvěle přesunujícího se Vošvrdy.

V druhé desetiminutovce se předvedl dvěma skvělými individuálními akcemi Kedršt, ale ani jeho bekhendový pokus a následná střela z kruhů Faltera nepřekvapila. Dále se nehrál příliš pohledný hokej pro oko diváka, ale o trochu lepší v něm byli Podještědští, jenže ani jednu svou akci nedotáhli do kýženého konce. Na druhé straně ukázal svou obratnost obránce Holub, který špičkou hole vyškrábl gumovou pryž unikajícímu Harrissonovi, a tak se šlo do první pauzy za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vlétli Liberečtí jako uragán a napomohla jim k tomu přesilová hra z první třetiny, kdy na trestné lavici dřepěl Kameš. První šanci domácích v podobě dorážky Klimenty Falter zneškodnil, ale na druhý tygří atak už nedosáhl. V jednadvacáté minutě založili Bílí Tygři krásnou gólovou akci až za Vošrdou, ve středním pásmu přenechal Skalický elegantně touš Bártovi a ten v situaci dva na jednoho předložil přesný pas Tomáši Urbanovi, jenž střelu z první umístil přesně k tyči – 1:0. Druhá liberecká pětka pozlobila Faltera opět ve čtyřiadvacáté minutě a kladenský brankář měl plné ruce práce. Nejdříve vyzkoušel z boku středočeského brankáře Bárta a ke gólu nevedly ani akce Urbana a Skalického. Skóre na ukazateli ve Svijanské aréně se měnilo opět v čase 26:20. Liberecké šelmy si vynutily v útočné třetině enormní tlak a gólem už mohla skončit dorážka Klimenty, Falter ale betonem stihl zakročit. Pak se do puku opřel na vrcholu kruhů Moravec a středočeský brankář vyrazil kotouč přesně na hůl před brankovištěm stojícího Jaroslava Kudrny, který neměl problém navýšit náskok Liberce – 2:0.

Do druhé poloviny zápasu vystřídal kouč Kladna brankáře a Faltera nahradil Cikánek. Za brankou Vošvrdy pak dlouho míchal „alá Leška“ Kalla, ale i přes elegantní obtočení kolem liberecké svatyně nedokázal zasunout touš mezi tři tyče. V závěru druhého dějství mohl snížit Bílek po perfektním pasu z rohu kluziště od Kally, Vošvrda ale vytáhl jeho střelu z bezprostřední blízkosti lapačkou mimo. Tygři se v posledních vteřinách zřejmě viděli už kabině a vrásky na čele libereckých koučů málem nadělala střela Šedy, která skončila na horní tyči.

Na začátku poslední periody mohl stejně jako v té druhé skórovat Urban, jenže tváří v tvář Cikánkovi poslal střelu švihem pouze do lapačky. Pro Liberec pak přišlo perných 37 vteřin, když si Kladno zahrálo přesilovou hru 5 na 3 (na trestné lavici seděli Štich a Kudrna). Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale v klidu chytajícího Vošvrdu překonat nedokázali. Po přečkání početní nevýhody mohli svěřenci trenéra Kalouse opět udeřit, Špaček přihrál přes celou šířku kluziště na najíždějícího Kudrnu, který napálil kotouč do ramena Cikánka.

Další branky se natěsnaní diváci ve „staré“ hale dočkali v čase 55:12. Tomíček vybojoval puk za kladenskou brankou, přihrál Kicovi, který se neukvapil a přihrál před brankoviště přesně Marku Pabiškovi, jehož střela švihem zapadla za Cikánka – 3:0. Odpověď se snažil najít na své hokejce Bílek, ale Vošvrda se překonat nenechal. Liberecký brankář přišel o svou nulu takřka v závěru zápasu. V čase 59:29 nahodil Vladimír Kameš kotouč na bránu a jeho záludná střela přes hradbu těl zaplula až za Vošvrdu. Další branka už nepadla, a tak si Bílí Tygři připsali druhou výhru v přípravě a první body do Tipsport Hockey Cupu.