Bílí Tygři rozdrtili Olomouc a zůstávají v čele barážové tabulky

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Na začátek druhé poloviny skupiny o udržení si Bílí Tygři připravili pro hosty z Olomouce nepříjemný zážitek. Svou ofenzivní sílu ukázali v plné síle a Hanáky poslali zpět domů šestibrankovým debaklem. Tři góly přitom vstřelili v prvních sedmi minutách. Na čele tabulky si tak drží dvoubodový náskok nad Chomutovem.

BAR7, neděle 07. dubna 2013
6:0
(3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Bulík (Špaček, Derner), 5. Nedvěd (Duda), 7. Bulík (Pospíšil, Čakajík), 29. Duda, 34. Bulíř (Kudrna, Štich), 50. Výtisk (Pospíšil, Dušek). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 911. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 6:0.

Schwarz - Čakajík, Štich, Derner, Jánošík, Výtisk, Šimek, Kajínek - Duda, Nedvěd, Víšek - Pospíšil, Bulík, Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Bortňák, Vantuch - Dušek.

HC Olomouc

Halász (5. Kašík) - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Janáček, Valenta, Lhotský, Rašner - Kucharczyk, Kucsera, Selingr - Rác, Kolouch, Vodný - Králík, Řípa, Herman - Diviš, Ministr, Švaňhal.

Nedělním domácím utkáním s Olomoucí se Tygří pouť baráží přehoupla do druhé poloviny. Do té modrobílí vstoupili se dvoubodovým náskokem před Piráty a tento rozdíl chtěli v zápase proti Hanákům zvýšit. Za tímto cílem vykročili tím nejlepším možným způsobem, když už ve druhé minutě otevřeli skóre. Šibenici brankáře Halásze vymetl povedenou střelou Tomáš Bulík, který minulé klání vynechal kvůli otřesu mozku – 1:0.

Poté nepřišlo žádné zatažení do obrany, ba naopak. Domácí byli i nadále lepším a aktivnějším mužstvem a o chvilku později mohli opět slavit. Tentokrát se prosadil kapitán Petr Nedvěd, jenž krásně z levého kruhu zamířil nad lapačku Halásze, pro nějž tak zápas skončil – 2:0. Kohouti poslali do branky obvyklou jedničku Kašíka, jenže ani ten nedokázal zabránit dalšímu gólu. Jeho autorem byl v sedmé minutě Tomáš Bulík, tentokrát z dorážky – 3:0.

Až po třetí brance se hra alespoň trochu vyrovnala, Moravané věděli, že už si další velké chyby dovolit nemohou. Právě na počátku prostředního dějství si vybudovali své největší šance. Tu první vytvořil Kucsera, který chytře vylákal Schwarze z klece a důrazně se s pomocí spoluhráčů pokusil najít síť. Strážce liberecké svatyně ovšem předvedl několik perfektních zákroků. Větší příležitost měl později po odpykání menšího trestu Ondrušek, na nějž zapomněli obránci Severočechů. Olomoucký forvard ale řešil nájezd střelou, která letěla mimo branku.

Po těchto promarněných šancích se iniciativy opět zmocnili Liberečtí, kteří chtěli svůj náskok zvýšit. V devětadvacáté minutě se to povedlo Radku Dudovi, jehož projektil se odrazil od jednoho z beků hostů za Kašíkova záda – 4:0. Krátce poté převzal pas od Kudrny v mezikruží Michal Bulíř, jenž povedenou kličkou také překonal olomouckého gólmana – 5:0. Pod Ještědem bylo nejspíš rozhodnuto.

Podle toho také vypadala hra obou týmů v úvodních momentech třetí periody, Moravané však ani za tak nepříznivého stavu neztráceli nervy a snažili se alespoň zkorigovat skóre. Byli to právě oni, kdo Schwarze hned v první minutě, potrápil, zkušený brankář si ovšem poradil jak s Rácem, tak s Vodným.

Další branky se fanoušci v Tipsport areně dočkali až v polovině dvacetiminutovky, kdy náskok zvyšoval Jan Výtisk, a to nenápadným padáčkem od modré čáry, jenž Kašíka díky cloně překvapil – 6:0. Kohouti tedy odjíždějí domů se sklopenými hlavami, zatímco Bílí Tygři touto obrovskou výhrou dokazují svou pozici favorita baráže.