Bílí Tygři se ze západu Čech vrací s prázdnou, Plzni podlehli 1:5

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Plzeň - Liberečtí přijeli na led Indiánů bojovat o první venkovní body, ale domácí v utkání potvrdili svou dobrou formu z úvodu sezóny. Dvěma brankami v úvodu získali otěže zápasu na svou stranu a po celou dobu je již nepustili, i přes značnou snahu našich hokejistů změnit průběh utkání.

12.kolo, pátek 13. října 2017
5:1
(3:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Moravčík (Schleiss, Jones), 4. Stach (Kindl, P. Kadlec), 10. Gulaš (Čerešňák, Pulpán), 35. Kracík (Indrák, Pulpán), 55. D. Kubalík (Gulaš, P. Kadlec) – 7. Ševc. Rozhodčí: Hribik, Hradil – D. Jelínek, Kis. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 113. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 2:1, 4:1.

HC Škoda Plzeň

M. Svoboda (Sochůrek) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Kindl – Straka, Kracík, Indrák (A) – Kodýtek, Preisinger, Hollweg

Will (Stezka) – Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Kolmann – L. Krenželok (A), P. Jelínek, Jašek – Lakatoš, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Vantuch, J. Stránský – Jeník

Vstup od utkání vyšel lépe domácím, kteří se zanedlouho po úvodním buly dostali do vedení. Gulaš našel na modré čáře stojícího Michala Moravčíka, který, i díky Mertlově cloně, dostal puk tvrdou střelou do liberecké branky - 1:0. A v páté minutě už Plzeň vedla o dvě branky. Ve skrumáži puk vybojoval Kindl a přihrál Davidu Stachovi, který se prosadil rychlou střelou - 2:0.

Tygři se dočkali snížení v sedmé minutě. Martin Ševc pohotově nahodil odražený puk zpět do předbrankového prostoru, odkud se touš mezírkou mezi Svobodovými betony dostal až za čáru - 2:1. Vyrovnat mohl nováček v tygřím dresu Redenbach, ale jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle tyčky domácí branky. A tak se skóre měnilo opět na druhé straně. Milan Gulaš zkusil štěstí od červené čáry a Willovi prošel kotouč pod betonem - 3:1.

Lukáš Vantuch získal puk na vhazování pro své spoluhráče

Tento stav svítil na tabuli i při odchodu hráčů do kabin a do druhé dvacetiminutovky tak domácí vstupovali s dvoubrankovým náskokem. Úvod druhé třetiny se nesl ve znamení přesilových her. Domácí si vyzkoušeli dokonce dvojnásobnou početní výhodu, nebezpečné pokusy Kadlece i Kubalíka ale Will pokryl. A poradil si i při pokusu Indráka. Následně si v přesilovce zahráli i Tygři. Ševcovu bombu od modré Svoboda kryl, nebezpečná teč Krenželoka po Bulířově nahození šla těsně mimo plzeňskou klec.

Tygři ale pokračovali v náporu a blízko vyrovnání byl důrazný Bartovič, který nadvakrát dorážel, avšak neúspěšně. Ještě blíž brance byl Bakoš, který tvrdou střelou orazítkoval tyč branky Indiánů. Když se nedokázali prosadit Bílí Tygři, tak zafungovalo staré rčení nedáš - dostaneš. V pětatřicáté minutě se v další přesilovce domácích prosadil Jaroslav Kracík, který dorazil předchozí Indrákovu střelu - 4:1.

Do útočného pásma proniká Dominik Kubalík, ale Radim Šimek je na svém místě

Začátek třetí třetiny přinesl řadu šancí na obou stranách. Kralovali ale brankáři. Svoboda zlikvidoval pokus Ordoše, pohotovou střelu Jeníka mezi betony i dorážku Redenbacha. Will na druhé straně zneškodnil dělovky Skleničky a Čerešňáka a také skvělým zákrokem vychytal únik Kodýtka. Ve třiapadesáté minutě dostali domácí příležitost zahrát si přesilovku pět na tři a vteřinu před jejím skončením ji dokázali využít. Dominik Kubalík dorazil Gulašovu střelu za Willa a upravil na 5:1 pro domácí.

Závěr utkání zpestřila férová bitka mezi domácím Hollwegem a libereckým Stránským. Oba borci si uštědřili několik tvrdých úderů, navrch ale měl spíše zkušenější domácí bijec. V poslední minutě mohl ještě snížit skóre unikající Lakatoš, Svoboda ale jeho bekhendový blafák na poslední chvíli zneškodnil.

Jiří Hanzlík
„Z naší strany to byla asi nejlepší první třetina. Od té druhé se hra srovnala, ale celou dobu jsme tahali za delší konec. I tak to bylo nadprůměrné utkání, Liberec stále hraje výborný hokej, je pro nás tak trochu vzorem. Vyzdvihl bych Jana Stránského, které se vrhl do bitky a ukázal obrovské srdce.“

Filip Pešán
„Obraz našich zápasů venku je pořád stejný, z první střely jsme dostali gól. Extrémně laciné byly i další inkasované branky. Ve druhé a třetí třetině už jsme viděli vyrovnaný hokej, ale opět jsme dostali gól v přesilovce a poté jsme zase inkasovali ve zbytečném oslabení tři proti pěti. Výsledkem je další debakl, který jsme schytali.“