Bílí Tygři si nadělili tři body

Date of publication Author Jan Mráček

Bílí Tygři si i napodruhé poradili v domácím prostředí se Vsetínem, když všechny góly zajistila formace Vrbata - Nedorost - Sailer. <b>Radim Vrbata</b> si dnes obzvlášť přilepšil v bodových statistikách, když získal tři body za gól a dvě asistence. Václav Nedorost se může radovat také ze tří bodů za dva góly a asistenci a Petr Sailer ze dvou asistencí.

32. kolo, neděle 12. prosince 2004
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 7. Nedorost (Vrbata), 16. Vrbata (Modrý, Hnilička), 31. Modrý (Sailer, Nedorost), 52. Nedorost (Sailer, Vrbata) - 32. Radivojevič (Vak) Rozhodčí: Trombík - Padevět, Čížek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení:0:0 Diváci: 3257

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Modrý, Jar. Hanzlík, J. Moravec, Duben, Holub - Vaic, Rataj, Štrba - R. Vrbata, Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek - Klimenta, Pabiška, Jech.

Valašský hokejový klub

Čechmánek - Němec, Frolo, Hrabal, Mikel, Klesla, Gregořek, Horák - Kovář, Vlach, Veselý - Selingr, Somík, Brabenec, Demel, Vak, Radivojevič, Korotvička, Hruška, Dubec.

První nebezpečnou střelu na Čechmánka vyslal obránce Hanzlík a dal tak impuls k velmi dobrému výkonu domácích. Přestože celý tým příkladně "šlapal", utkání lze označit jako galapředstavení trojice Vrbata – Nedorost – Sailer. Od začátku zápasu byli domácí aktivnější a před Čechmánkem bylo rušno. Zatímco v prvním vzájemném utkání kapituloval strážce vsetínské branky až na konci prodloužení, tedy v 65. minutě, v neděli večer na něho vyzrál Václav Nedorost již na začátku 7. minuty a to střelou z levé strany, kterou si navíc Čechmánek usměrnil do sítě sám. Vedoucí branka dala Bílým Tygrům křídla, hráči dobře bruslili, hráli zodpovědně odzadu a s tím, co přes obranu prošlo, s tím si poradil Milan Hnilička. Blízko ke gólu měl na začátku 13. minuty Lubomír Vaic, po průniku do pásma se jeho střela otřela z boku o tyč hostující branky. Hosté kontrovali tvrdou střelou Klesly, ale Hnilička ji vykryl. Na začátku poslední pětiminutovky začínali hosté zdvíhat hlavu, ale jejich snahu brzy utnul Radim Vrbata. V 16. minutě Hnilička rychle rozehrál na Modrého, ten posunul Vrbatovi. Reprezentační útočník se individuálně prosadil přes tři hostující hráče a překvapil Čechmánka polovysokou střelou, 2:0. V závěru třetiny ještě nebezpečně zahrozil Sailer, ale gól z toho nebyl.

V úvodu druhé třetiny domácí několikrát vyzkoušeli Čechmánka, na druhé straně měl starosti se skákajícím pukem kolem brankoviště Hnilička. Ve 23. minutě se po spolupráci s Vampolou dostal do šance Plodek, ale proti Čechmánkovi neuspěl, vzápětí byli v šanci hosté, ale také neúspěšně. Hru poté rozdrobilo několik vyloučení, až se k přesilovce dostali domácí. Polovina přesilovky byla velmi špatná, žádná nebezpečná střela…Ale před koncem početní výhody se domácí přeci jen prosadili. Nedorost si vyměnil puk se Sailerem, ten hledal volného spoluhráče a našel ho ideálně. Od modré čary si před branku sjel Jaroslav Modrý a střelou prakticky do prázdné branky završil skvělou „jihočeskou“ spolupráci, 3:0. neuběhla ani minuta a hosté snížili. Napříč třetinou poslal přesnou přihrávku Tomáš Vak a Branko Radivojevič střílel do prázdné branky, 3:1. Domácí se dostali do útlumu, několik minut je Vsetín zamkl ve třetině a ostřeloval Hniličku. Domácí brankář ale jejich šance pochytal, při střele Vlacha, před kterým byla prázdná branka, mu pomohla paní štěstěna. Domácí tlak ustáli a do konce třetiny už se nic na skóre nezměnilo.

Třetí třetina začala hezkou akcí rataje, ale pak několikrát zahrozili hosté. Domácí se z tlaku vymanili a Vampola vyzkoušel Čechmánkovu pozornost. Do hry se dostával znovu Vsetín, Hnilička dobře zasáhl proti šanci Somíka. O chvíli později vymyslel pěknou akci Radivojevič, ale Selingera, který zakončoval, Hnilička vychytal. V době dalšího tlaku hostí se ale znovu prosadil útok Vrbata – Nedorost – Sailer. Po „manévrech“ v útočné třetině přenechal Sailer puk Vrbatovi, ten ho nastřelil směrem na bránu a Václav Nedorost lehkou tečí překonal Čechmánka počtvrté, definitivně uklidnil spoluhráče a připsal si druhý gól v utkání. Hosté jakoby rezignovali, domácí je dostali pod tlak, ale další branky se skvělé liberecké publikum už nedočkalo. Bílí Tygři přerušili vítěznou sérii Vsetína a před reprezentační pauzou poskočili na 4. místo extraligové tabulky.