Bílí Tygři si poradili i se Znojmem

Date of publication Author Radek Vokál

Na osm zápasů protáhli Bílí Tygři svou neporazitelnost v nové sezóně, a to i přesto, že utkání ve Znojmě nebylo dohráno. Domácí se představili s hvězdami z NHL Tomášem Vokounem, Karlem Rachůnkem a Patrikem Eliášem, ani toto posílení jim ale nebylo nic platné. Bílí Tygři vedli v polovině utkání už 3:0 a když ve třetí třetině zvýšil <b>Stanislav Procházka</b> už na 4:0 pro hosty, domácí to již neunesli a po bitce Bičánka s Ratajem a několika dalších potyčkách rozhodčí zápas raději ukončil.

přát., úterý 17. srpna 2004
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 19.Vaic (Hanzlík, Rozsíval), 27. Jareš (Holub), 28. Hanzlík (Plodek), 44. S. Procházka (V. Novák). Rozhodčí: Palášek - Reich, Skopal. Vyloučení: 7:10, navíc Bičánek, Eliáš, Ondřej (všichni Znojmo) a Rataj, Krstev, Jareš (všichni Liberec) 5 min. a dokonce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 1.354. Střely na branku: 24:21.

Orli Znojmo

Vokoun - Bičánek, Soudek, Kvetan, Toman, Benák, K. Rachůnek, Mojžíš, Křetínský - I. Rachůnek, Barus, Ondřej - Plášek, Vorel, Eliáš - Pardavý, Ludvík, Erat - Beroun, Haman

Hnilička - Ovčačík, Jiruš, Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek

Znojemský útočník Plášek byl prvním hráčem, který se v úvodu zápasu dostal do vyložené šance, tu mu však zlikvidoval pozorný Hnilička. O chvíli později vyzkoušel připravenost Vokouna v brance domácích bývalý centr Orlů, nyní Bílý Tygr Rataj. Liberečtí se v průběhu první třetiny dopustili několika přestupků a velmi často hráli v oslabení. Znojmo však nedokázalo těchto výhod využít, nepřesně si počínali Pardavý a Barus, Eliáše, Pláška a Vorla vychytal Hnilička. Nájezd dvou Libereckých proti jednomu znojemskému obránci nakonec skončil ve Vokounově lapačce. Navrátilec z NHL v brance Tygrů byl neprůstřelný a tato vlastnost mu vydržela až do konce třetiny. To se však nepodařilo novému strážci orlí svatyně, když v 19. minutě po střele Hanzlíka tečoval puk za jeho záda Vaic. Bičánek s hostujícím Víškem se potom od rozhodčího dozvěděli, co je to hrubost a třetinu zakončil svou střelou do Vokouna Ovčačík.

I po druhém dějství měli více důvodů k radosti hosté. Po přestávce diváci příliš pohledný hokej neviděli, žádný z týmů nechtěl dělat chyby. Ty ale přišly a hosté dokázali zvýšit Jarešem při hře 4 na 3, když na znojemské trestné lavici seděli Kvetan a Bičánek. Vokoun pak sice zneškodnil pokus Plodka, po dobré kombinace Tygrů v útočném pásmu však nestačil na Hanzlíkovu střelu. V polovině utkání byl Liberec za stavu 3:0 na koni a Znojmo se do vyložených šancí nedostávalo. Jeho hra byla snadno čitelná a hráči byli u všech akcí později než soupeř. Vyloučení přibývala na obou stranách a při oslabení se museli oba brankáři činit. Do konce třetiny už však střelci vyšli naprázdno.

Poslední dvacetiminutovka se nedohrála. V čase 45:13 ji ukončil znojemský rozhodčí Palášek. Ve 44. minutě přidal čtvrtou branku Severočechů Stanislav Procházka a zlomení Orli se nechali snadno vyprovokovat. Hromadná potyčka, která začala pošťuchováním Bičánka a Rataje, přerostla rozhodčím přes hlavu, když na led naskákala většina hráčů z obou střídaček. Hosté vstřelili všechny góly v přesilovkách, Orli si sice vytvořili několik slibných šancí, ale bez efektu.