Bílí Tygři si připsali druhou domácí výhru

Date of publication Author Radek Šenk, Matěj Bléry

Bílí Tygři dokázali přehrát poslední celek Tipsport extraligy - České Budějovice. V druhé třetině rozhodli Tygři o svém vítězství, když dokázali Jihočechy rozstřílet 4:0. Vítěznou branku si v utkání připsal Jan Plodek (viz. foto), který se vrátil z marodky ve velmi dobrém světle. Po debaklu v Pardubicích odjíždějí Jihočeši s dalším přídělem i z Liberce. Bílí Tygři přidali k pardubické nadílce ještě o jednu branku více.

12. kolo, neděle 12. října 2003
7:3
(2:1, 4:0, 1:2)

Branky: 6. Klimenta (M. Hájek, Pabiška), 9. Kašpařík, 21. Verčík (Kašpařík, V. Novák), 24. Plodek (S. Procházka, Rozsíval), 25. Kropáč (M. Straka, Korhoň), 33. V. Novák (S. Procházka), 59. M. Straka (Korhoň, Kropáč) - 19. Rob (Kaňkovský, Turek), 47. Ondřej (Jasečko, Turek), 57. Kaňkovský (Sailer, Rob). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2065.

O. Svoboda - Holub, Čakajík, Krstev, J. Moravec, J. Nedvěd, Jareš, Jiruš, Šmíd - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Kropáč, M. Straka, Korhoň - Rozsíval, Plodek, S. Procházka, Pabiška, Klimenta, Hájek. Trenéři: Jandač, Dvořák, Nedvěd st.

Banes Motor Č. Budějovice

Hudáček - R. Suchánek, Kotaška, Jasečko, Mucha, Jindra, Babka, Kočí, Kolda - Sailer, Turek, Rob - Šimánek, Kristek, Bělohlav - Vondrka, P. Kaňkovský, Hřebejk - Ondřej, Škoda, Květoň. Trenéři: Pouzar, Caldr. Rozhodčí: Rejthar

Dvanácté kolo Tipsport extraligy ledního hokeje svedlo dohromady dva doposud nejméně úspěšné týmy dosavadního ročníku, předposlední HC Bílé Tygry Liberec a poslední HC České Budějovice. Oba týmy, které "bodový zisk" přimrazil až na samé dno extraligové tabulky, nutně potřebovaly obohatit svá konta, a proto se očekávala zajímavá hokejová bitva. Ta ale přitáhla do Svijanské arény jen 2065 diváků.

Tygři přivítali Jihočechy mohutným náporem a zaskočení hosté byli již po 55 vteřinách oslabeni o vyloučeného kapitána Roba. Domácím se však přesilová hra příliš nedařila, neboť ve dvou minutách vypálili na Hudáčkovu branku pouze dvě střely. Hosté se dostali ke své první střele na Svobodu až v 6. min., avšak ihned po buly a rychlém protiútoku domácích inkasovali první branku zápasu z hole Klimenty. Tygři se výborným napadáním a dobrým pohybem často dostávali do střeleckých příležitostí. Svou převahu pak korunovali paradoxně až ve hře v oslabení, kdy po chybě hostujícího obránce na modré čáře skóroval v čase 8:55 Kašpařík - 2:0. K útočnému koncertu svého týmu se přidal svým výborným výkonem i brankář Svoboda, který v 11. min. bravurně zlikvidoval střelu směřující do levého horního rohu jeho svatyně. Budějovice se však nevzdaly a v přesilové hře 4 na 3 upravily skóre na 2:1 gólem kapitána Roba (19. min).

Druhou třetinu začali domácí opět mohutným náporem a již po 30 vteřinách lovil Hudáček puk ze své sítě potřetí po zásahu Verčíka. Čtvrtý gól na sebe nedal dlouho čekat, Plodek se nemýlil ve 24. min. a následně Kropáč o minutu později zvýšil už na čtyřbrankový rozdíl - 5:1 pro Tygry. Šestou branku vsítil Václav Novák, který po utkání v Třinci konečně našel správný směr do klece. Běžela 33. minuta, Novák si povyjel zpoza branky až před Hudáčka a nedal mu nejmenší šanci.

Za tohoto stavu se rovněž odcházelo do šaten. Třetí třetina začala stejně jako ty předešlé neúnavným náporem domácích, kteří měli hned po 49 vteřinách výhodu přesilové hry, kterou však nevyužili. Poté si domácí vybrali svou chvilku oddechu, kterou ztrestal ve 47. min. budějovický Ondřej a snížil tak na 6:2. Povzbuzený tým hostů si vytvořil několik slibných příležitostí, ale ke gólu se propracoval ne dřív než v 57. min. po přihrávce zpoza branky na volného Kaňkovského, který se sám před Svobodou nemýlil a snížil na 6:3. Akci velmi podobnou té, po které hosté vstřelili třetí branku, pak v 57. min předvedli domácí. Zakončoval Michal Straka a dokončil tím trápení Budějovic pod Ještědem brankou na konečných 7:3. Pět vteřin před koncem utkání se ještě do drobné potyčky dostali Jindra a domácí Verčík.