Bílí Tygři si připsali první letošní vítězství v Lize mistrů. Bojovný Cardiff srazili třemi góly ve druhé třetině

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Ke druhému utkání v Lize mistrů nastoupili Liberečtí proti Cardiff Devils, tedy soupeři z Walesu. Ten na libereckém ledě předvedl sympatický výkon, po první třetině dokonce vedl o dvě branky, ale nakonec zůstávají všechny body po obratu ve druhé třetině pod Ještědem.

2. kolo, sobota 26. srpna 2017
5:2
(0:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Krenželok (Vlach), 31. Bakoš (Jašek), 34. Bulíř (Mojžíš, Jašek), 58. Špaček, 59. Bartovič – 5. Martin, 18. Paris (Asselin). Rozhodčí: Rohatsch, Hribik - Hynek, Lhotský . Diváci: 3 168. Střely na branku: 47:21.

Will (Stezka) – Jánošík, Ševc (C), Plutnar, Šmíd, Mojžíš, Derner, Pyrochta – Stránský, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Bulíř, Jašek – Bartovič, Vantuch, Ordoš – Dlouhý, Vlach, Špaček – Psota

Cardiff Devils

Bowns (Murdy) – Hotham, Richardson, Fournier, Paris, Louis, Reddock, Moore – Bentivoglio, Martin, Pope – Asselin, Ulmer, Haddad – Lord, Myers, Faryna – Batch, Crowder, Morissette (C)

První zákrok si připsal Roman Will už po půl minutě hry, kdy se po nepřesnosti v rozehrávce dostali do střelecké pozice hosté. Liberecký brankář byl ale na místě. Když ale ve čtvrté minutě ve vlastním oslabení pláchl po pravé straně Joey Martin, radovali se po jeho přesné trefě nad Willovo rameno hosté z Cardiffu - 0:1.

Domácí mohli vyrovnat vzápětí, ale Ordoš nedokázal usměrnit Vantuchovu nabídku za ležícího Bownse. O několik minut později se první jmenovaný změnil v nahrávače a vybídl ke skórování najíždějícího Šmída. Ani zkušený obránce si ale na brankáře hostů nepříšel.

Postupem času územní převaha Bílých Tygrů narůstala. O to větším překvapením byl druhý gólový úder Cardiffu. V přesilové hře se v čase 17:56 střelou od modré čáry prosadil obránce Drew Paris a dvoubrankovým vedením hostů první třetina také skončila - 0:2.

Do první šance prostřední třetiny se dostal Vlach, který se po objetí obránce dostal až před brankáře Bownse. Ten ale pohotově zasáhl betonem. Vzápětí se rozezvučela branková konstrukce za Willem, když agilní Paris nastřelil břevno liberecké branky.

Domácí následně zvýšili otáčky a zasypali hostujícího brankáře střeleckými pokusy. Projektily Bakoše, Jánošíka a Jaška však mezi tři tyče nemířily, střela Ordoše skončila na tyčce. V polovině utkání se už ale Bílí Tygři prosadit dokázali. Lukáš Krenželok elegantně objel obránce, obloukem se dostal před Bownse a procpal puk až do branky - 1:2!

A o necelou minutu později bylo v hledišti ještě veseleji. Po spolupráci s Jaškem a pohotové kličce vyrovnal skóre slovenský forward ve službách Liberce Martin Bakoš - 2:2. Urputně bojující hosty tento vývoj skóre zaskočil, naopak Tygrům jakoby narostla křídla. Netrvalo dlouho a skóre se domácím podařilo zvrátit na svou stranu. Jašek zavezl puk, nabil Mojžíšovi, jehož střelu od modré čáry tečoval před brankářem stojící Michal Bulíř - 3:2!

Třetí třetina začala ve vysokém tempu, hosté se tlačili za vyrovnáním. obrana domácích ale odolávala. V největší příležitosti hostů se objevil Haddad. Ten ovšem polookrytou klec domácích těsně minul. Stejný hráč se dokázal dostat do šance i o chvíli později, když proklouzl do útočného pásma podél pravého mantinelu. Jeho následnou střelu z mezikruží ale Will skryl ve své rukavici.

V poslední desetiminutovce se hra přelévala z jedné strany na druhou, branku Welšanů ohrozil Šmíd a následně i Jelínek, Bowns ale byl připraven. Snahu o závěrečný tlak hostům překazil Daniel Špaček, který ujel v oslabení a střelou mezi betony brankáře zvýšil na 4:2. Finální podobu dal výsledku Milan Bartovič, který se prosadil do střelou do prázdné branky - 5:2.

Karel Mlejnek
„Dnes se nám moc nepovedl vstup do zápasu a vlastně celá první třetina. Nedařily se nám přesilové hry. Ve druhé třetině jsme našli cestu k obratu, který jsme dokončili ve třetí třetině. To, že jsme po nepovedeném začátku dokázali vrátit do utkání, považuji za největší dnešní pozitivum. “

Andrew Lord
„Po zápase v Davosu, kde jsme utrpěli debakl, jsme se dokázali rychle zkoncentrovat a připravit na toto utkání. Dnes to pro nás byla skvělá zkušenost. Přestože jsme prohráli, tak jsme si zápas užili. Výkon Liberce se mi líbil, hráli rychlý, moderní hokej. Pro mě jako trenéra bylo dnešní utkání také poučné, protože se v Cardiffu snažíme aplikovat stejný styl hokeje, jako hrají Bílí Tygři. Můžeme se od nich učit. “