Bílí Tygři si vyšlápli i na Vítkovice

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři uspěli i ve třetím zápase v řadě na ledě soupeře! Po vítězství ve Znojmě a na Slavii, vezou plný bodový zisk i z vítkovické ČEZ Arény. Severomoravanům zasadil rozhodující úder ve 44. minutě v přesilové hře <b>Tomáš Klimenta</b>, i jeho zásluhou si tak liberečtí hokejisté dávají krásný tříbodový dárek pod vánoční stromeček.

34. kolo, pátek 22. prosince 2006
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. R. Procházka (Kropáč) - 19. Čermák (Pabiška), 29. Pajič (Zíb), 44. Klimenta (Kočí). Rozhodčí: Rejthar - Kostka, Bláha. Vyloučení: 7:7, navíc Kočí (Liberec) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3947. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Kuboš, Gulaši, Jurečka, Ovčačík, Jasečko, Hudec, Sedlák, Chmelíř - Irgl, Burger, Hubáček - Köhler, R. Procházka, Kropáč - Strapáč, Maliník, Tomášek - Weissmann, Hamrák, J. Káňa.

Šindelář - Jiruš, Moravec, Krstev, Kočí, Zíb, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - Čermák, Pabiška, S. Procházka - Hruška, Pajič, Jech.

Liberec byl stejně jako na Slavii ve Vítkovicích citelně oslaben. Nadále chyběl brankář Hnilička a obránci Holub s Čutnou. Ofenziva postrádala Tomajka, Pletku, Šachla a Plodka. Oproti Praze se navíc na ledě neobjevil Boris Žabka, který má pohmožděné prsty.

V první velké šanci se objevil již v 1. minutě domácí Köhler, ale puk za Šindeláře zblízka neprotlačil. O chvíli později obdržel liberecký obránce Kočí trest na 2 + 10 minut za naražení zezadu, vítkovická přesilovka však byla neplodná. V 7. minutě se poprvé osmělili hosté, poté co střelecké schopnosti předvedl Jiruš. Pinc však puk s jistotou vyrazil do rohu. V 9. minutě se Tygr Pabiška se protlačil do útočného pásma, najel si před Pince, ale ten se mu skokem vrhnul pod nohy a šanci zlikvidoval. Bílí Tygři poté dostali příležitost přesilové hry, zatlačil domácí, ale nerezultovala z toho ani jedna střela. V 13. minutě způsobili domácí před Šindelářem veliký závar – nejprve se před něj protlačil Jurečka, puk z jeho hokejky ale těsně minul levou tyč. Vzápětí se neujala ani střela Köhlera. Vítkovické chvíle pokračovaly, ve 14. minutě se Weissmann dostal do sólového nájezdu, jeho prudkou ránu však Šindelář vytěsnil ramenem! V 15. minutě napřáhl od modré liberecký Rýgl, ale Pinc vyrazil do rohu. Hra poté ztratila půvab a stala se rozháranou. V 19. minutě udeřil blesk z čistého nebe – Pabiška si vyměnil puk s Leošem Čermákem a druhý jmenovaný překonal pohotovou střelou vítkovického brankáře.

Úvod druhé třetiny zpestřila divákům střela domácího Burgera, ale puk vypálený z jeho hokejky šel nad. Liberec ani v úvodu druhé dvacetiminutovky neměnil svou taktiku, i nadále dobře bránil a vyrážel do nebezpečných brejků. Jeden takový předvedl ve 23. minutě Čermák s Procházkou, ale druhý jmenovaný netrefil branku. Ve 27. minutě udělal chybu vítkovický Jurečka a Zíb se řítil na Pince. Ten proti němu vyjel z branky, Zíb mu nasadil kličku, následně však nedokázal trefit prázdnou branku. O chvilku později byli hosté v dalším brejku, ale Gulaši na poslední chvíli vypíchl Kočímu puk. Vítkovice se nepoučily a i nadále nedokázaly najít protizbraň na libereckou taktiku. V 29. minutě Zíb vybojoval puk, vyslal do sóla Roka Pajiče, který nezaváhal a suverénně prostřelil Pince.

Vítkovičtí s snažili s dvoubrankovým mankem udělat něco hned v zápětí, ale Irgl ani Hubáček neuspěli. V 31. minutě stálo při Pincovi štěstí, poté co Pabiškova pumelice prolétla těsně kolem branky. Ve 32. minutě byl v úniku Irgl, položil si Šindeláře, ale gól mu sebral z hokejky faulem Hruška. Domácí začali hrát aktivněji a z toho postupně pramenily šance. Jednu z nich nakonec také využili, poté co si v 37. minutě všiml Kropáč najíždějícího Radka Procházky a ten prostřelil Šindeláře. V 38. minutě dobře vystřelil Klimenta, ale jeho střela šla nad. V závěru třetiny mohl v oslabení vyrovnat domácí Tomášek, ale nedokázal zakončit slibný brejk. Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky se do šance dostali i hosté. V přesilovce Podkonický našel u tyče neobsazeného Vaice, ovšem tomu zkazil radost Pincův rozklek.

V úvodu třetí třetiny byla na domácích znát touha po vyrovnání, ale výsledek nepřinesla. Ve 42. minutě byl vyloučen Hudec a Tygří závar skončil až třetím pukem za Pincovými zády poté, co od modré vypálenou střelu Kočího tečoval Tomáš Klimenta. Třetí branka ještě posílila liberecké sebevědomí a Bílí Tygři drželi domácí daleko od Šindelářovy klece. V 47. minutě Tomášek vybojoval v pásmu Liberce puk, uviděl volného Weissmanna, jehož střela z první ale skončila pouze na betonech Šindeláře. Ve 48. minutě se Köhler vyhnul obráncům Liberce, ocitl se v dobré příležitosti, jeho pokus o blafák však zlikvidoval liberecký brankář. Ve 49. minutě ujel na druhé straně obránci Kubošovi Klimenta, ale jeho pokus Pinc pokryl. V 50. minutě pálil z mezikruží Hudec, ale jeho střela cíl nenašla. Tlak Vítkovic se postupně stupňoval. V 55. minutě Weissmann dostal do dobré pozice, ale puk minul branku. Jednu z posledních šancí na zvrat měly Vítkovice v 57. minutě - Irgl přihrál před branku zcela volnému Hubáčkovi, jeho střela bekhendem ale úspěch neslavila. Dvě minuty před koncem domácí zkusili hru bez brankáře, a i když několikrát libereckého Šindeláře ohrozili, výsledek se již neměnil.