Bílí Tygři slaví třetí výhru v řadě, Boleslav pokořili čtyřmi góly

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Šesté kolo skupiny o udržení v extralize připravilo Bílým Tygrům soupeře v podobě Mladé Boleslavi. Liberečtí si v zápase šli razantně za třemi body a podařilo se jim tak odčinit zaváhání z posledního vzájemného klání. Pod Ještědem zvítězili 4:1.

BAR6, pátek 05. dubna 2013
4:1
(0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Filippi (Kudrna, Čakajík), 35. Víšek (Duda), 49. Moravec (Duda), 57. Duda (Čutta, Pospíšil) – 40. Nouza (Toman, Výborný). Rozhodčí: Turčan, Hodek – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 633. Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Vošvrda - Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich, Šimek - Duda, Nedvěd, Víšek - Pospíšil, Bortňák, Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Dušek, Vantuch.

BK Mladá Boleslav

Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Kulich - Nouza, Koudelka, Havlíček - Pabiška, Výborný, Jiránek - Hrdel, D. Vrbata, Kafka - Rys, Pitule, Ondřej.

Druhý vzájemný zápas mezi Libercem a Mladou Boleslaví se tentokrát konal pod Ještědem. Zahajovací třetina působila poměrně svázaným dojmem, kdy se oba týmy soustředily zejména na pozornou defenzivu. Jako první lehce rozvířil stojaté vody úvodního dějství Filippi, jenž unikl v oslabení a dvakrát vyzkoušel pozornost Willa.

Daleko větší rozruch se ale udál o několik minut později před brankou Vošvrdy, který dostal znovu důvěru od začátku utkání. Před jeho klecí se dostal do velké šance Nouza, ovšem v poslední chvílí mu seknutím zlomil hůl Výtisk. Sudí neváhal a nařídil trestné střílení. Mladoboleslavský forward ale kličkou do forhendu úspěšný nebyl.

Ve zbytku první dvacetiminutovky už jsme se dalších výraznějších šancí nedočkali, a hráči tak šli do kabin za bezbrankového stavu. Druhé dějství mu už ale moc nepřálo. Po necelých třech minutách se k odraženému kotouči mezi kruhy dostal Tomáš Filippi a jeho dělovka prošla klubkem hráčů až do sítě.

Šance se rodily i nadále, a to na obou stranách. Libereckou svatyni ohrožovali Výborný a posléze Ondřej. Ani jeden si však gólovou radost neužil. Své příležitosti měli i domácí hokejisté, tu největší měl Nedvěd, který zkoušel štěstí netradiční střelou zpoza stojné nohy. Gól tak přišel až z poměrně nenápadné situace. Kotouč se chvilku ocitl bez držitele na brankovišti a pohotový Jan Víšek ho bekhendem poslal pod horní tyč.

Bílí Tygři se tedy dostali do dvoubrankového vedení a zdálo se, že ho do přestávky udrží. V poslední minutě ale přišla mladoboleslavská přesilovka a nahození Tomana. Mezi kruhy se letící kotouč otřel o hůl Tomáše Nouzy a zapadl mezi Vošvrdovy betony.

Závěrečná třetina tedy odstartovala za těsného vedení podještědských hokejistů. Těm se ho podrželo udržet i přes velkou Jindry, který poslal odražený kotouč mimo branku. Na opačné straně kluziště už se síť v brance napnula. Jiří Moravec dostal puk na modrou čáru a tvrdou dělovkou zacílil do levého horního rohu branky Willa.

Po této události se hra lehce uklidnila a šancí ubylo. Do konce zápasu ale bylo ještě daleko a skóre se nakonec pohnulo ještě jednou. Čuttovo nahození v přesilovce tečoval Radek Duda a tři minuty před závěrem utkání dodal výsledku definitivní podobu. Bílí Tygři tak odčinili nepodařený zápas v Mladé Boleslavi a zvítězili 4:1.