Bílí Tygři smolně prohráli, ostudu ale neudělali

Date of publication Author Radek Vokál, Radek Šenk

Kvalitní výkon předvedli Bílí Tygři v T-Mobile aréně, vypracovali si i více brankových příležitostí, ale veterána Břízu překonat nedokázali. Tým vedl jako kapitán Jaroslav Nedvěd, Michal Straka je na marodce se zlomeným prstem. Po polovině zápasu bylo skóre 0:0, pak si ale obránce Jareš nešťastně srazil do branky nastřelený puk od Libora Procházky a Oldřich Svoboda musel kapitulovat. Šest minut před koncem pojistil výhru Sparty Petr Ton při přesilovce a v závěrečných vteřinách ještě trefil odkrytou klec Havelka. Zápas se mohl vyvíjet jinak, kdyby <b>Radoslav Kropáč</b> netrefil ve třetí třetině ze svého nájezdu jen tyčku...

TsC2, pondělí 04. srpna 2003
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 31. L. Procházka, 54. Ton (Tomajko, L. Procházka), 60. Havelka (Kristek). Rozhodčí: Kolísek - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 200.

Bříza – Procházka, Srdínko, Výtisk, Řezníček, Richter, Šrek, Míka, Hanzlík, – Ton, Marek, Tomajko – Kratěna, Kristek, Špilár – Paroulek, Šimíček, Havelka - Hromas, Šindel, Jakeš.

Svoboda – Moravec, Nedvěd, Jiruš, Šmíd, Čakajík, Jareš, Krstev – Kropáč, Musil, Kábrt – Rozsíval, Plodek, Korhoň – Verčík, Hájek, Kašpařík – Novák, Šulc, Procházka – Jech.

Domácí zahájili utkání lépe. Hned v 1. minutě byl vyloučen mladý obránce Bílých Tygrů Šmíd a Sparta se dostala na koně. První nebezpečnou střelu vyslal na brankáře Oldřicha Svobodu slovenský útočník ve službách Sparty Špilár. Přesilovou hru ale domácí nevyužili a Liberec dokázal hru vyrovnat. Na konci 4. minuty zkouší pozornost domácí střídačky Sparťan Šrek, který svou přihrávkou málem trefuje vlastní spoluhráče. První šance Liberce přichází v 5. minutě, nebezpečně nahazuje Jiruš. Bílí Tygři se začínají osmělovat a o pozornost gólmana Břízy se starají postupně Šulc, Kábrt a bývalí Sparťané Nedvěd s Kašpaříkem. Aktivita libereckých hráčů vyústí v 14. minutě, kde si svým průnikem vynutil faul domácího hráče St. Procházka. Nabídnutou šanci ale ani Liberečtí nevyužijí. Do konce první třetiny jsou pak v úmorném vedru opticky lepší hosté z města pod Ještědem. Všechny kotouče však končí u domácího brankáře.

Vstup do druhé třetiny je opět ve stejném duchu předešlého průběhu. Po střele Jareše zle dotírá před Břízou Novák, který si u mantinelu zjednává respekt. Objektem zájmu je domácí Jakeš. Sparta hrozí dvojicí Kratěna Kristek, ale ani střela druhého v pořadí nedokáže pozorného Svobodu překvapit. Ve 29. minutě putuje na trestnou lavici za podražení Moravec a Sparta se usazuje na dlouhou dobu v obranném pásmu Liberce. Liberec přesilovku přežívá, krátce po Moravcově návratu do hry ale vysílá od modré svůj projektil Libor Procházka a jeho střelu tečuje za Svobodova záda vlastní obránce Jareš. Poprvé se tak rozsvěcí zelené světlo a domácí se ujímají vedení.
Liberec branka nezaskočila, naopak se snaží o vyrovnání a při nájezdu 3 na 1 ohrožují Břízovu branku Kropáč, Plodek, Kábrt. Ani jeden však domácího brankáře nepřekoná.

Do třetího dějství vtrhnou lépe Bílí Tygři. Do sóla je vyslán Radoslav Kropáč, jeho střela jen rozezvoní tyč v prázdné T-mobile aréně. Poté přidávají opět domácí důrazným kapitánem Šimíčkem po střele Šrekově. Zmiňovaný sparťanský obránce to ale se svým důrazem přežene a putuje na trestnou lavici. V početní výhodě se Bílí Tygři nedokážou více prosadit před pozorně hrající obranou Sparty. Další velké šance libereckého Kábrta a Sparťana Marka dávají tušit změnu skóre. Oběma však chyběla přesnost a trocha štěstí, Bílým Tygrům nakonec v celém utkání. Sparťané totiž jistí své vedení v 54. minutě, když Petr Ton doráží za Svobodova záda další ze střel Libora Procházky. Krátce poté se rozpoutala roztržka u Břízovy branky, Výtisk a Řezníček ztrestali Korhoně za seknutí do Břízy. Liberečtí své šance v utkání nevyužili a tak poslední hřebík do rakve zatlouká Havelka, který deset sekund před koncem zvyšuje na 3:0.