Bílí Tygři snižují! Slavie na ně dnes neměla

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Liberečtí v domácím prostředí zabrali a v utkání plném vyloučení zaslouženě porazili Slavii jednoznačným výsledkem. Důležitou postavou byl brankář <b>Marek Pinc</b>, který několika výbornými zákroky pomohl snížit stav série. Čtvrtý duel je na programu zítra od <b>17.25</b>

SF3, neděle 23. března 2008
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Pabiška (Šachl), 28. Žabka, 40. Šachl (Derner), 54. Zíb (Jiruš) - 36. Micka (Kadlec). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 13:15, navíc Žabka - Doležal oba 5 min. a do konce utkání, A. Svoboda 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7500. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Derner, Holub - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, Nedorost - Bartovič, Pabiška, Šachl.

HC Slavia Praha

Svoboda - Žížka, Kadlec, Vašíček, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Sloboda, Kolařík - Sup, Červenka, Tomica - Borovanský, Klepiš Bednář - V. Růžička ml., Vondrka, Hruška - Rataj, Micka, Doležal - Šulc.

Zcela zaplněné liberecké hlediště se dočkalo prvního vzruchu na ledě ve druhé minutě. Při vlastním oslabení se do dobré pozice dostal neproduktivnější Tygr Leoš Čermák, jeho střela však mířila pouze doprostřed brány. Stejně tak si za pár sekund vedl i obránce Lukáš Zíb, a Svoboda si tak připsal první dva úspěšné zákroky. Další práci mu přinesla přesilová hra domácích, ovšem pokusy Jiruše a tečovaná střela Nedorosta také neskončily v síti branky hostů. To se povedlo až v osmé minutě. Lukáš Pabiška ukázal svůj důraz a po výjezdu zpoza brány dokázal kolem pravé tyče protlačit kotouč za Svobodova záda - 1:0. Za další minutu už mohli Tygři vést o dvě branky, Klimenta ale po Plodkově pasu nedokázal zamést puk do sítě.

Slavia poprvé, a na dlouho naposled, zahrozila v desáté minutě. K puku odraženému od zadního mantinelu se dostal Vondrka a svou ranou prověřil Marka Pince. Poté následovala série vyloučení, především pak na straně Pražanů. Ve vynikající střelecké pozici se objevil Jan Holub, Svoboda si ale s jeho pokusem dokázal poradit. Červenobílí se do největší šance prozatimního průběhu utkání dostali v sedmnácté minutě. Petr Kadlec v početní výhodě napřáhl od modré čáry a puk po několika tečích mířil do odkryté části branky, jenomže Marek Pinc začal doslova čarovat a černou pryž se mu nakonec podařilo dostat do své výstroje. Po prvním dějství tak byli o něco spokojenější domácí hokejisté.

V úvodu druhé třetiny dostali Liberečtí možnost třicetiskundové početní výhody pět na tři, štěstí ze zadních pozic zkoušel Krstev, slávistického brankáře ale nepřekonal. Za pár minut si dvojnásobnou přesilovku vyzkoušeli i hosté. Libereckým příznivcům zatrnulo především při střele Nováka, Marek Pinc však nezklamal a puk vytáhl zpod svého betonu ještě před brankovou čárou.

Bílí Tygři udeřili znovu v osmé minutě. Boris Žabka poslal zápěstím od modré čáry nahození, a to přes klubko hráču prošlo do růžku Svobodovy svatyně - 2:0. Další šanci Liberce měl hned po vhazování Pabiška, branku ale z voleje netrefil. Třiatřicátá minuta přinesla znovu výbornou možnost domácího celku. Podkonickému už zbývalo jen doklepnout puk do prázdné branky, Žižka ho tak musel zastavit jen za cenu faulu. V dalším průběhu třetiny byla hra více nervoznější a plná sporných zákroků. Po jednom z nich museli Liberečtí znovu do tří a Slavia toho dokázala využít. Kadlec adresoval vynikající přihrávku přesně na hůl Tomáše Micky, a tomu už jen stačilo natočit hůl správným směrem - 2:1. Rozhodčí dnešního utkání se zřejmě poučili z předešlého střetnutí a důsledně trestali všechny nedovolené zákroky. Proto těsně před přestávkou šli hosté po Červenkově sekeře znovu do tří. Liberec neváhal a tuto skvělou příležitost dokázal využít. Nahození Dernera tečoval Petr Šachl a Svoboda se za pukem mohl pouze ohlédnout - 3:1.

Na začátku třetí třetiny se hosté snažili o útočnější hru, a tak otevřeli i zadní vrátka. A málem se jim to krutě vymstilo, do brejku se řítili Šachl s Pabiškou proti samotnému Svobodovi. Ovšem Slavia z toho nakonec vyvázla, Pabiška přestřelil. Hned za několik desítek vteřin se do další možnosti hnal Podkonický, Svoboda ho ale vychytal. Liberečtí se poté především snažili bránit svůj náskok, ale také vyráželi k rychlým protiútokům. Do přečíslení dva na jednoho se dostal znovu Lukáš Pabiška, tentokrát ho doplnil Bartovič, avšak uspět se jim opět nepodařilo.

Ve dvaapadesáté minutě měla příležitost k vyrovnání stavu i Slavia, Vondrka se ale se svou ranou z bezprostřední blízkosti nedokázal vměstnat mezi tři tyče. Liberečtí tak trestali. Přesilovku pět na tři využil střelou od modré čáry Lukáš Zíb - 4:1. Pražané poté již za téměř rozhodnutého stavu začali ztrácet nervy a dopouštěli se nešetrných zákroků. Za jeden z nich byl vyloučen i Adam Svoboda a znovu poslal svůj tým do tří, Liberec tuto výhodu už ale využít nedokázal. Pár minut před koncem zápasu se přiostřilo ještě více a slávisté znovu ukázali, jak špatně nesou dnešní porážku. Doležal si vysloužil trest do konce utkání za svůj likvidační faul loktem na hráče bez puku a liberecký obránce Žabka šel do kabin se stejným trestem za následnou mstu. V poslední minutě ještě předvedl jeden ze svých lepších zákroků Marek Pinc, a stvrdil tak výhru Severočechů v poměru 4:1.