Bílí Tygři to zvládli a jdou dál

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Páteční utkání bylo asi nejpovedenější v celé sérii. Bylo opravdu cítit, že je o co hrát. Dlouho se hrálo za jednobrankového vedení Liberce, až třetí třetina přinesla parádní představení Bílých Tygrů. Nejprve zařídil vedení Tomáš Klimenta a poté se dvakrát trefil přesně <b>Václav Pletka</b>, který byl vyhlášen hráčem utkání.

ČF7, pátek 16. března 2007
4:2
(1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Čermák (Podkonický), 48. Klimenta (Plodek), 52. Pletka (Čermák), 58. Pletka (Podkonický) - 32. Říha (Skořepa), Zálešák (Polanský). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10, navíc Podkonický - Čechmánek a Frolo všichni 10 min. a Zálešák do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7500 - vyprodáno. Střely na branku: 50:30.

Hnilička (Šindelář) - Moravec, Zíb, Krstev, Žabka, Kočí, Derner, Rýgl - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Novák, Šachl, Tomajko - Procházka, Pabiška, Dušek - Hruška.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek (60.Vojtek) - Výtisk, Kroupa, Frolo, Pácal, Seman, Frühauf, Daneček, Kolusz - Štefanka, Skořepa, Korhoň - Polanský, Tomas, Peterek - Kundrátek, Hlouch, Steber - Říha, Pavelek, Zálešák.

První třetina

Rozhodující duel mezi Libercem a Třincem začal zcela nečekaně a rozhodně ne šťastně pro Oceláře. Domácí do zápasu skočili po hlavě a s dravostí šelmy, kterou nosí na prsou, k čemuž jim dopomohl i faul hostů a následná přesilovka. Tygři se usadili v obranném pásmu Třince. Leoš Čermák si udělal prostor před brankou a Andrej Podkonický ho dobře viděl. Čermák pak z blízka Čechmánka prostřelil. Další akci, která zaváněla gólem, měl na svědomí znovu domácí Čermák. Jeho průnik musel zastavovat až Roman Čechmánek. Hlad po gólech hnal domácí dopředu. V desáté minutě se nahrnuli před branku hostů Procházka s Novákem, ale gólman Třince byl pozorný.

Následná početní výhoda jen zvýšila liberecký tlak. Podkonický za brankou vytvořil zajímavou situaci podobnou přihrávkou jako při první brance tentokrát pro Václava Pletku, který však nedokázal puk dostat za brankovou čáru. Ve dvanácté minutě si zahráli přesilovku Třinečtí, ale ze zmatku před Hniličkovou brankou nedokázali nic vytěžit. Naopak, ve vlastním oslabení ujeli nejprve Podkonický a Čermák a potom Krstev. Čechmánek svůj tým podržel. Naposledy ho prověřil střelou z vlastního pásma Angel Krstev. Domácí tedy šli po první třetině do šaten s lehčí hlavou.

Druhá třetina

Do druhé části Tygři vstoupili stejně dravě jako do té první a na Ocelářích byla znát nervozita. Hosté se kvůli jednobrankové ztrátě museli tlačit více dopředu. Ve čtvrté minutě druhé třetiny puk jen těsně minul branku domácích po akci Korhoně a Polanského. Střelou od modré potom Hniličku protáhl Daniel Seman. Ve třicáté minutě znovu ukázali svou sílu Liberečtí, když Václav Pletka orazítkoval tyč Čechmánkovy branky.

Ve 32. minutě ale udeřili hosté při výhodě dvou mužů v poli. Lukáš Říha napodruhé překonal domácího gólmana a srovnal. Vyrovnávací branka oslabila tlak Tygrů, ale nesrazila je. Proto byly do konce třetiny k vidění šance na obou stranách. Ve 35. minutě si vytvořil jednu z nich druhý liberecký útok. V další ujel do brejku ve vlastním oslabení třinecký Peterek. Hnilička byl na jeho kličku připravený. Před koncem druhé části pak ostřelovali branku Třince Procházka a Novák. Čechmánek všechny jejich pokusy pochytal, a tak na kostce zůstal svítit nerozhodný stav 1:1.

Třetí třetina

Při hře čtyři na čtyři se dostal ke střele Jan Víšek a již podruhé v zápase trefil za Tygry tyč. Hlavní sudí šel tuto situaci ještě prokonzultovat s videorozhodčím, ale ke zklamání libereckých fanoušků potvrdil, že puk skončil pouze na tyčce. Na druhé straně potom nepříjemně tečoval puk před Hniličkou Roman Hlouch.Ve 46. minutě střílel Václav Kočí, ale branková konstrukce hrála proti domácím. Jeho střelu vytěsnila pro změnu horní tyč Čechmánkovy branky. Tlak domácích se stupňoval a ve 48. minutě ho korunoval Tomáš Klimenta, když překonal ležícího Čechmánka. Liberečtí nastartovaní Klimentovou brankou ovládli ledovou plochu a vynutili si faul. Přesilovku domácí využili beze zbytku. Václav Pletka propálil Čechmánka a liberecká arena vybuchla potřetí.

Radost domácích ale mohla utichnout, když po akci Ocelářů skončil puk za Hniličkovými zády. Rozhodčí shlédl videozáznam a branku neuznal, protože byla docílena rukou. Hostům se přeci jenom podařilo snížit v 55. minutě, když Hnilička vyjel za branku a nechal ji bez dozoru. Třinec se zmocnil puku a Miroslav Zálešák zasunul do osamocené klece. Oceláři se potom dostali ještě do několika šancí, ale pokusy o vyrovnání, které vyslali na Hniličku Pavelek a Pácal, nenašly svůj cíl, střela Václava Pletky však ano. Andrej Podkonický vyhrál buly a Pletka posunul Tygry k postupu. Za ohromné podpory domácích fanoušků Liberec poslední dvě minuty ubránil a postoupil do semifinále.