Bílí Tygři uspěli na kladenském ledě a bodově se dotáhli na vedoucí Třinec

Date of publication Author Lukáš Šonský

Kladno/Liberec - Severočeši cestovali k další extraligové bitvě na půdu předposledního Kladna. Tygři se již v páté minutě dostali do vedení, které postupem času dokázali také navýšit. Premiérové dvě branky v libereckém dresu vstřelil Tomáš Urban, čistým kontem se poté blýskl brankář Pinc. Do zápasu naskočil také junior Ján Niko, pro něhož to byl první duel v seniorské extralize.

47. kolo, úterý 01. února 2011
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Urban (Vantuch), 33. Hořava (Kudrna, Trončinský), 44. Urban (Vantuch). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:5 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 673. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 0:3.

Rytíři Kladno

Falter - J. Nedvěd, Drtina, L. Procházka, Piskáček, Kameš, D. Růžička, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Bělohlav, Bílek - Látal, Janků, Kotrla - Hovorka, Melka, Eberle

Pinc - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Holub, Niko, Říha - Kudrna, Špaček, Dušek - Bartovič, Podkonický, Hořava - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Urban, Vantuch

Liberec se opět musel obejít bez kapitána Nedvěda a dlouhodobě zraněných obránců. Příležitost tak opět dostali hráči z juniorky, Jiří Říha a premiérově také Ján Niko.

Kladenští zahájili duel poměrně aktivně, Pinc zprvu odrážel především ataky druhé útočné formace domácích. Ostřejší zákroky si ale nepřipsal, naopak Liberec se ze své první vážnější šance mohl radovat z vedení. V páté minutě vybojoval Vantuch puk v útočné třetině a nahazoval jej před středočeskou svatyni. Tomáš Urban i přes bránícího protihráče postrčil kotouč do sítě - 0:1.

Tygři měli následně možnost početní převahy, ovšem útočilo spíše Kladno. Ve vlastním oslabení pozlobil libereckou defenzivu Kuchler a při plném počtu hráčů na ledě dokonce Smoleňák po Bílkově přihrávce trefil z bezprostřední blízkosti tyč.

Severočeši posléze těžili ze svižných protiútoků, branková konstrukce tak cinkala také za Falterem po jednom z rychlých výpadů tygří smečky. Kladenský brankář poté máchnutím své lapačky zastavil pokus Hořavy. V samém závěru první části měli domácí k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale tu využít nedokázali. Patera v největší šanci selhal.

Druhou třetinu zahájil slibnou příležitostí Janků, jenže puk mu sklouzl z čepele. Oba celky se vzápětí za pomoci přesilových her střídaly v útočné aktivitě, brankáři se však příliš nezapotili. Až o chvilku později našel Kudrna zpoza branky Miloslava Hořavu, jenž plácl do puku před brankovištěm a trefil se přesně k tyči - 0:2.

To ale bylo ze strany Bílých Tygrů v této dvacetiminutovce vše, hra se totiž poté odehrávala především v útočné třetině domácího celku. Po Melkově dorážce odpalovala liberecká obrana volně poskakující kotouč z brankoviště.

Na Pince vzápětí nevyzrál po pěkné kombinaci Smoleňák a gólovou radost si neužil ani Bicek. Po jeho šanci vzinkl před severočeským terotiriem velký závar, ovšem černá pryž si do sítě cestu nenašla. Kladenští byli v prostředním dějství aktivnější, nicméně Liberec zásluhou Hořavy dokázal navýšit své hubené vedení.

V úvodu nadcházející části uháněli hokejisté Vagnerplastu do nadějného přečíslení, avšak Bělohlav ideálně nezpracoval skákající přihrávku. Zato hosté svoji příležitost opět využili. Tomáš Urban nepříliš tvrdou ranou přes obránce Nedvěda zaslal kotouč do kladenské sítě - 0:3.

Další minuty samotného střetnutí opět přinesly souboj brankáře Pince s kladenskými nájezdníky. Hostující muž s maskou nejprve vyrazil lehkou střelu od modré čáry před sebe, jenže uplně volný Bicek poloodkrytou klec minul. Procházka vzápětí vybídl ke skórování Janků, ale ten z úhlu neuspěl.

Když poté šanci na hattrick zahodil Urban a dobře chytajícího Marka Pince nepřekvapila ani teč Látala, mohli hokejisté ze severu oslavovat tříbodové vítězství. Kladno však odehrálo dobré utkání, chvilkami bylo také aktivnější, ale své šance nevyužilo. Bílí Tygři naopak své příležitosti v gólový úspěch přetavili a v tabulce se dotáhli na vedoucí Třinec.